Dali by ste dcére meno Paris?

6. dec 2023

Ahojte vyberáme meno pre dcerku a strašne sa nám pači meno Paris. Poznám iba jednu na Slovensku ale bojim sa že sa nikomu nebude pačiť. Čo si myslíte vy?

atomiclena
6. dec 2023

Môže ti byť úplne jedno co si budú ostatní ľudia myslieť. Ak sa ti páči a dáš to meno s láskou, na tom zalezi 🙂

pribinak
6. dec 2023

Nie, nepáči sa mi.

t1nusa
6. dec 2023

ak to “hrá” s priezviskom prečo nie, je to kazdehonosibne rozhodnutie aké meno dá svojmu dieťaťu… ale ja osobne by som do toho nešla 😊

galganka
6. dec 2023

Nedala by som, ale keby majú deti spolužiačku či kamošku Paris, ani by som to nijak špeciálne neriešila. 🤷🏼‍♀️

eniaq
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
6. dec 2023

Nerob jej to, maj ju rada. Nununu babatko bude len chvilocku. Si vies predstavit kolegynu s menom Paris? Mierne by mi dvihlo obocie 🫣

koniarova
6. dec 2023

Nedávaj.

ivka225
6. dec 2023

Vďačný námet pre spolužiakov na posmešky ... Paríš ... Páriš ...

supermario
6. dec 2023

Jasne. Krasne meno. Krasne mesto. My mame tiez odvazne mena deti.

kornelies
6. dec 2023

Uz vopred lutujem dceru, ked ju budu deti v skole sikanovat za jej meno. Deti su krute a myslim, ze to nemusim pripominat.

galganka
6. dec 2023

@ivka225 toto je taký argument... V drvivej väčšine to deťom samé vôbec nenapadne. Ale stačí aby doma raz počuli maminku, alebo ocka, že vraví o spolužiakovi, že je to Lenka Plienka, či Paris Paríš a je hotovo.

lucia13022023
6. dec 2023

Ja osobne nie, ale keby sa mi paci, bolo by mi jedno čo si kto o tom myslí.
A čo sa týka prezyvok v škole, na každé meno sa dá niečo nájsť, a už keď dospelí si vedia robiť posmesky, nečudujem sa ze deti tiež 🙈 u koho to asi vidia?

lucia13022023
6. dec 2023

@galganka presne, deťom to nenapadne. Mňa udivuje co niektoré dospelé ženy vedia vypustiť z úst. Deti sú naším zrkadlom ci ako?

autumm
6. dec 2023

Mne sa to meno paci 😊

ana82
6. dec 2023

nie nedala, a už vôbec nie ak mieniš žiť na Slovensku, osobne sa mi to nepáči ani v zahraničí dávať mená po mestách, ovocí a čo ja viem čom, herečka čo má doma jablko, Kardashianka čo má sever, svätý, žalm a Chicago k tomu priezvisko západ, no úchvatné čosi...ale je to tvoje dieťa tvoje rozhodnutie

mateson
6. dec 2023

Paris aká?

zuzanka.zuzu
6. dec 2023

one night in Paris 🙊😜

simsalabim
6. dec 2023

Kolegyna sa vola Hildegarda. Paris sa mi oproti tomu zda super.

thoughtfulweirdo
6. dec 2023

To si fakt myslíte, že na takú Veroniku alebo Zuzku sa nedá vymyslieť posmešná prezývka? 🙂 už ste asi veľmi dávno preč zo školy. Komu sa chcú posmievať, tomu sa posmievajú, keď nie za meno, tak za vlasy, pehy, uši, nos, tričko, dobré známky, zlé známky, bohatých rodičov, chudobných rodičov, súrodencov, auto, spôsob viazania šnúrok,...

ana82
6. dec 2023

@simsalabim no pomoc ako ju oslovujete, jedna dr sa volala Klotilda tiež parádne😂

queen_mary
6. dec 2023

Mne to pride take ciganske (no offense). A neviem si predstavit, ze by som tak volala babatko 😀 resp male dieta.

Ale ak bude mat muzsku verziu priezviska (bez ova/na), tak by to mohlo byt ok. Aj dobuducna, ak by isla zit za zahranice.

thereisabear
6. dec 2023

Nedala, lebo sa mi nepáči. Inak nemám až taký problém s nezvyčajnými menami.

kroska18
6. dec 2023

A ako ju budeš volať? Myslím zdrobnelinou. Parisiatko? Či batoľaťu povieš Paris?
Ja by som to svojmu dieťaťu nerobila.

diewcatqoo
6. dec 2023

Nedala by som ho svojmu dietatu, ale nejako zasadne mi to meno neprekaza. Existuju podla mna aj ovela horsie mena.

domak2
6. dec 2023

Úplne v pohode, ale ako vidíš, vysmievat sa vedia najmä dospelí. @galganka nas to teda ako deti napadlo, ale to uz sme mali isto 13+, kedysi so spolužiackou sme spravili "triednu knihu " kde sme spotvorili všetkým mena aj priezviska, nie ako sikanu, ako vtip samozrejme, vsetci sa zasmiali (dufam🤣) potvorili sme aj svoje. Dajú sa takmer všetky 😅 Dagmara-Damrada, Kristina-Klitoristina, Denisa-Penisa, Dominika-Kondominika... podľa toho by som sa fakt nerozhodovala 😁

jakubkoanjelik
6. dec 2023

@kornelies nech si rodičia tie decká vychovajú a nikto nebude šikanovaný.. podľa niektorých komentárov je úplne jasné, kde šikana pramení...

veronikaszabova
6. dec 2023

Ak sa ti paci, daj ho. Tiez mame podla druhych "zvlastne" pomenovanu dcerku, ale mam v pazi. 🙂 vela ludi, co nas odhovaralo, teraz vravi, ze si pre nu uz nevedia predstavit ine meno. Ak sa vies odrnit a nepripustat si komenty, hor sa do toho 🙂

myfair80
6. dec 2023

Nedala

luliu
6. dec 2023

Nie nedala, podľa mňa otrasné meno a takmer isto by bola kvôli menu terčom posmeskov

myfair80
6. dec 2023

@myfair80
@myfair80 daj take meno čo je v sk kalendari..nie?