Čo si myslíte o mene Ján?

20. apr 2021

Ahojte. Co si myslite o mene Ján? Mne sa paci, zdrobeniny aj meno celkovo. Pripadne iny podobny navrh?

0silvia0
20. apr 2021

Velmi sa paci aj mne

evkamotka
20. apr 2021

Ja som ho zvazovala. Nakoniec dom dala radsej Peter. Maličkého volame Petrik, velky bude Peto a aj v praci ho lahko normalne oslovia.
Jána mi vyhovorila kamarátka, lebo ma v praci Jana (velky 2m chlap) a nevie ako ho volat :D. Jan a Jano je jej cudne, Janko sa na veľkého chlapa nehodi. Inak moj dedko bol Jan. Je to pekne univerzalne meno, medzinarodne aj slovenske.
Doma mam okrem Petra este Mareka. Tiez pekne meno, slovenske aj medzinarodne, nadcasove

lypka
20. apr 2021

Pekné slovenské meno, mám brata Jána 🙂

jarmila2010
20. apr 2021

v podstate je to pekne meno,ale tak isto,ako je vyssie spominane..mam svagra Jána...a oslovujem ho priezviskom( 😀 u nas sa ,tak oslovujeme viaceri)..lebo Jano pride tvrde a Janko sa mu nehodi..to skor malemu chlapcovi...

luckalukas_1
20. apr 2021

aj mne sa to meno paci 🙂 moj dedko je tiez Ján

(ked som bola mala, presvedcil ma ze ked bol malicky, on bol Janko Hraško a ta rozpravka je oňom😂)

elenajezova
20. apr 2021

Aj mne sa veľmi páči...

alexk12
20. apr 2021

Volajú ho jany😄 dospeleho chlapa lebo Jano je škaredé a Janko je detske

katkamatka7
20. apr 2021

Januš, Jánuš, Jani, Džono, Janíčko, Janíček, Janík, .... Slovenské aj medzinárodné meno, u nás spojené s čarom svätojánskej noci, vatry, hľadania pokladov, bylinkami. Máme v rodine a nášmu synovi sme tiež zvolili meno Ján.

tenerifka
20. apr 2021

uprimne-mne sa nepaci, je az velmi tradicne a vsedne, osobne by som svojmu dietatu to meno nedala

vernanavzdy
20. apr 2021

A čo tak Jozef? Za mňa je to pekné meno ktoré nieje ani za vodou a ani príliš populárne, taká klasika 😉

karhu
20. apr 2021

urcite ano, mne u manzela nepreslo, ale velmi sa mi paci, zahranicna verzia je tiez pekna (pre tie co potrebuju zavan cudziny😈)

pralinka25
20. apr 2021

ano aj ja poznam dospeloho vysokeho Jana co ho oslovuju Jany
ale aj Jančiho poznam
ak sa ti paci tak kludne daj. je to jasne kratke vystizne a medzinarodne. u nas uz deti s tymto menom je pomenej i ked v minulosti to bolo mega oblubene.

mimuska125
20. apr 2021

Krásne meno môj dedko bol Ján..

katkamatka7
20. apr 2021

V Dobšinského rozprávkach je málo rozprávok bez mena Ján, Janko. Pár slovenských riekaniek, prísloví a porekadiel, prirovnaní je tiež spojených s týmto menom. Údajne krátke meno je pre väčšinu ľudí autoritatívne, viac spojené so symbolom vodcu, motivátora, šéfa, pre jednoduchosť, zapamätatelnosť aj pre tých menej chápavých. Spĺňa tradičnosť, výdrž, nemení sa módou, ktorá je jeden rok módna a druhý rok už prešlá.

jana_eyre_2
20. apr 2021

Mne sa kedysi nepáčilo, ale čím som staršia, tým viac sa mi páči - aj janko, Jano.. kamarátka ma muža Jána a volaho Jany, to je podľa mňa veľmi pekne oslovenie..

autor
20. apr 2021

Dakujem za nazory 🙂 mne sa meno paci, lebo uz ho nedavaju tak bezne ako kedysi, teda aspon ja ho tak casto nepocujem 🙂

vollino5
20. apr 2021

meno je to pekné, ale vo mne osobne to evokuje nejake uja po 40 :D ale to bude asu len mnou

felicita027
20. apr 2021

mne sa velmi paci 🙂

simca06022011
20. apr 2021

my mame kopu Jánov v rodine.. a uplne v pohode 🙂 malych, velkych, starých, mladých 🙂

tosomja
20. apr 2021

Od Janíka, cez Janka, Jána až po Janyho. Pekné meno. 😊

pribinak
20. apr 2021

Krásne. Mne veľmi blízke meno. Mizes ho volať janko, Janík, aj Jano keď bude neposlucha.
Konečne výnimočne meno lebo teraz je každý chlapec Viktora Hugo, simon alebo Oliver

lienka9
20. apr 2021

Keby som mala dalsie dieta chlapca bol by to Janko 🙂
Mam velmi dobre skusenosti s tym menom.mudri a uspesni chlapi.

ivangeline
20. apr 2021

Paci sa mi. Tiez som premyslala,ze da tak bude maly volat. Mame to meno v rodine uz dlho. A aj svokor sa tak vola... by sme pokr v tradicii.

deti95060810
20. apr 2021

Ján ? U nás pol rodiny... druhá polovica Jozef...😉
Samozrejme staré pekné meno ...

evaachesa
20. apr 2021

Mne sa veľmi páči a tiež Jana 🙂👍

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tetapechta
20. apr 2021

Pekné slovenské meno. Konečne.

nikaeli
20. apr 2021

@evkamotka náš malý je Peter Ján 💙 v pôrodnici sestričky híkali, že aké meno, že doteraz len samý Alex, Leo, Teo.. aj mi ho nosili so slovami 'Petríček Janíček ide k na večeru' ☺️ meno dostal po dedkoch a mám aj uja, už bude mať 70 a odjakživa ho volám ujo Janko, jeho manželka mu nepovie inak než Janík a mne sa to veľmi páči..

brona235
20. apr 2021

Ja mam janka... Volame ho janko, janik... Mne sa velmi paci to meno...

dazdovka
20. apr 2021

Jaaaj som si hneď spomenula na pesničku od Buty:
Chtel bych se jmenovat Jan
být přítel dívek a pan
prichazet k nim nepozvan
A odchazet
Nepoznán

Paaarapa paaa