Čo si myslíte o mene Christopher?

29. okt 2023

Ahojte, čo si myslíte o mene Christopher? Prípadne poznáte niekto dieťa/dospeleho s týmto menom ? Je spokojný ? Nesmiali sa mu v škole za netradičné meno ?
Ako ho voláte okrem Christopher? Chris ? Chrisko ? Chrisik ? Ešte ako sa dá ?

petamich
29. okt 2023

sefov syn je Chris, ci ale len Chris alebo Christopher netusim volaju ho Chris alebo Chrisko, za mna v pohode ak mas aspon kus vhodne priezvisko, oni maju

my mame napr. priezvisko nehodiace sa k takymto menam, takze som vyberala z inej skupiny mien 🙂

januska12323
29. okt 2023

Chrisik? Nehovaď také pekné meno. Keď chceš silou mocou skracovať daj také, ktoré sa aj normálne dá.

koniarova
29. okt 2023

Nedala by som. Ťažké na písanie.

nin12345
29. okt 2023

Nadherne meno.. keby mam chlapca volal by sa presne takto!

maranta_leuconeura
29. okt 2023

Chrisko 😂 to je hrozne, nieco ako ,,Žánpierko". Inak slovensky Kristian, to sa vam nehodi k priezvisku? Ale ved daj meno ake chces, no ak uz teraz sa zamyslas, ci sa mu nebudu deti za to smiat, tak asi nemas na to gule. Ked si vyberiem netradicne meno, tak aj dieta na to pripravim do zivota, aby sa mu to meno pacilo a aby bolo odolne voci narazkam na jeho meno.

gagik
29. okt 2023

Su aj škaredsie mena, takze nie je to az take otrasne pre obyvateľa kolónie…

lneviemmeno
29. okt 2023

moj synovec je Christopher, ma 15, nikdy sa mu nikto nesmial za meno. volaju ho vacsinou Chris alebo Chrisko 😂

ivangeline
29. okt 2023

Kristianov poznam.

bloger
29. okt 2023

Zaujímavé meno

vkatush
29. okt 2023

Poznám Christián, asi inak ako Chris som mu ani nepovedala a nepočula nikoho. Jeho rodičia buď celým alebo tiež Chris.

laurikagab
29. okt 2023

ja som chcela take pred 12 rokmi..🥰 ale nakoniec je to Gabriel..obcas to synovi pripomeniem a povedal, ze je rad, ze sa nevola Christopher🙈

vanilkovazmrzka
29. okt 2023

Chrisik 🤮 rovno kryska ho mozes volat

Otrasne meno pre slovenske dieta.

0silvia0
29. okt 2023

Preco by si ho mala volat Chrisik preboha? Bud ho volat celym menom alebo maximalne skratkou Chris. Ked potrebujes komolit meno za kazdu cenu, tak to mozes dat aj nejake slovenske.

thoughtfulweirdo
29. okt 2023

Smiať sa mu môžu deti majúce rodičov ako sú tu niektoré komentujúce 🤷🏻‍♀️ lenže také deti by sa mu mohli smiať aj za účes, okuliare, obézneho rodiča, staré auto,.... Tým ti chcem povedať, že nevyberaj meno podľa toho, aby sa mu nesmiali, lebo úroveň rodičov jeho budúcich spolužiakov neovplyvníš. Vyberajte meno tak, aby sa páčilo vám rodičom a vy ste boli spokojní s tým, ako znie. Za mňa normálne meno, dvakrát by som sa nad ním nezamyslela.

zuzulka558
29. okt 2023

Hneď som si spomenula na rozprávku Elsa 🤣 tam bol tuším Christopher, keby to nehovoril snehuliak zo super dabingom priznam sa ze by sa mi to meno neľúbilo,, ale on ho tak pekne vedel povedať 🤣. Ja zas malej vysvetľujem ma spolužiačku MIU a všade sú psy okolo Mia ze aj dievčatko sa tak môže volať 🤷‍♀️ to bude záležať na rodičovi ako to dieťaťu vysvetli

majka2959
29. okt 2023

Po slovensky je to Krištof. Neuvažovali ste nad týmto menom? Christopher aj Krištof - význam mena je nesúci Krista.

tosomja
29. okt 2023

Keď to čítam, je to pekné meno. Dať by som nedala, lebo je to dlhé meno, ťažko sa píše. A nehodí sa k slovenskému priezvisku.
Ale nech si každý dá, aké chce. Netreba skracovať, samo o sebe je zaujímavé.
Ja mám Žofiu. A častokrát ju volajú Sofi 🙈 ona sama povie, že je Žofka, nie Sofi 😃

majlo1234
29. okt 2023

Ale take meno sa nezdrobnuje, to je smiesne

vladkataj
29. okt 2023

Ja mam 18 ročného Christophera voláme ho Krištof

kitycat
29. okt 2023

Zahranicne mena sa nezdrobuju, ak tak skracuju

To len tu a v cechcach je taky fenomen, vyberat meno podla prezyvky

lindus_esterka
29. okt 2023

Meno samo o sebe pekne, ale k akému priezvisku? Lebo taký Christopher Žemľa nie je bohviečo

estellas
29. okt 2023

Christopher znie krásne ale keď povieš Chrisko tak to znie hrozne. Volala by som ho iba Christopher alebo Chris.

svokrinjazykmonika
29. okt 2023

V zahraničí okay ale tuto mi to príde 😬👎 a aj tak to nikto nevie vysloviť, či má byť na začiatku Ch či K. Ešte aj to anglické ph tam je. 🙄

cafelatte
29. okt 2023

Kamošky syn je Chris, volajú ho Chrisko, má už vyše 20 r.

kaktusik007
29. okt 2023

Christopherom nazval Alan Turing svoj vynalez - v podstate prvy pocitac.

83lenka83
29. okt 2023

Moja známa ma syna menom Christopher, vsetci ho volaju Kris, Krisko, Krisík, je to hrozné oslovenie. V pôvodnom znení je pekné ale nikto ho nebude volať Christopher.

andreatytler
29. okt 2023

A to ako by ste vyslovovali - Chris alebo ako v anglicktine Kris?
Lebo s tym ch sa mi to nepaci ale na slovensku to ludia asi budu skor vyslovovat s tych ch a bude ich musiet opravovat.

jamimo
29. okt 2023

pekné, vznešené meno, ale 👆 za mňa v podobe Christopher, žiadny Chrisík, Krisík a podobne. 🤔🙄
PS: keď idiocia kvitne všade naokolo, tak sa dokážu ľudia posmievať aj z mien Denisa, Peter, Zuzana, vedia hnusne povedať Kataríne alebo Sebastiánovi...

maisynka
29. okt 2023

@maranta_leuconeura Chritopher je Kristof, Krystof. Kristian je Christian

lalenka33
29. okt 2023

Záleží od priezviska. Základný tvar Christopher je pekná. Aj Chris sa ešte dá. Ale tie zdrobneniny sú katastrofa. Christko, Christík? To fakt? Ked chceš zdrobneniny, tak daj meno, ktorému sa to hodí a teda klasické naše mená a nie zahraničné. Počula si už v zahraničí zdrobňovať meno? Z takej Apple by bola eplička? Z Peach by bola pička?