Čím ste sa riadili pri výbere mena pre dieťa?

22. júl 2023

Ahojte.
Zaujima ma, ci ste mali nejake kriteria, ktore pre vas boli dolezite pri vybere mena pre vase deticky. Ak ano, tak ake? S odstupom casu by ste sa tiez riadili podla nich alebo cisto len pocitovo, ake sa vam paci?

kaktusik007
22. júl 2023

meno dietata mi po a, muselo byt sympaticke a po b, nesmelo pripominat nikoho

biem22
22. júl 2023

Ja som nikdy nemala vysnívané mena , ani manžel. Tak sme sa rozhodli , že vyberieme nejaké čo bude ďalej od narodenín, no tak som pozerala kalendár od určitého mesiaca, vyskočil na mňa Viliam a tak je syn Viliam 🤣 . Teraz pri druhom sme to tak tiež urobili, ale nevieme sa zhodnúť s manželom, tak uvidíme čo bude nakoniec, ešte máme trošku času 🤣. No a teda súhlasím s komentárom vyššie, nemohlo mi nikoho pripomínam.

petamich
22. júl 2023

nijak zvlast sme to neriesili - presli sme si kalendar, vybrali par mien, pre dievca som vybrala ja, pre chlapca manzel 🙂 a aktualne si uz nevieme predstavit, ze by sa volal inak

asi jedine, ze sme vyberali meno, ktore v nas neevokovalo nejaku osobu, ktoru nemame radi

aranka7554
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
listy456
22. júl 2023

az pri vybere mena som zistila kolkych ludi neznasam 🤣

niqua
22. júl 2023

@listy456 🤣🤣🤣🤣

niqua
22. júl 2023

@petamich my presne takto isto...pomohol kalendár a šli sme zaradom...ono pri nejakom mene sa určite obaja zhodneme, že jeeej toto ! Waw pecka ! Určite to príde, porieste si aj ten rozšírený kalendár mien

zitaje
22. júl 2023

My sme vyberali mená, ktoré sú použiteľné / vysloviteľné v troch kultúrnych a jazykových prostrediach, kde žijeme a odkiaľ pochádzame, už toto bolo vždy dosť náročné. Vždy nám to trvalo veľa mesiacov, kým sme sa zhodli - teda okrem prvej, tam to bolo jasné hneď.

niqua
22. júl 2023

*zhodnete

dzulli1980
22. júl 2023

Môj muž furt len Júlia, Júlia ako keby žiadne iné meno neexistovalo ... nechcela som, lebo ja som Juliana a neuveriteľne ma vždy vedelo vytočiť, keď ma niekto oslovil Júlia ... ja som nebola nijako nastavená, neriešila som meno, no raz som sedela v čakárni na onkológii, bola som hádam v 38 tt. (ocko mi v tom čase zomieral na rakovinu pankreasu) a udrelo mi do očí meno Tereza ... chvíľu som muža spracovávala, no nakoniec povolil ... a máme Terezku 🙂

euka210
22. júl 2023

...aby sa nam obom pacilo...to bolo vsetko...uz pred svadbou sme mali po 1 vybrate a aj take sme potom dali

denden77
22. júl 2023

nech je kratke vzhladom na priezvisko.. a aby sa nedalo "poskaredit" 🤣
pre chlapca som ich mala milion, pre dievca nic 🙉🙈🙊😁

walentina7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
didip
22. júl 2023

Hlavne aby sa s priezviskom hodilo, nepáčia sa mi mená ktoré absolútne nesedia s priezviskom a my teda nemáme žiadne zahraničné 😃 druhá vec, že nemohlo mi to nikoho takéto pripomínať

nanka3
23. júl 2023

chceli sme mena, ktore sa hodia k priezviskam, bezne slovenske mena, nam sa nepacia modne vystrelky a zarovne, nech su nielen v slovenskom kalendari. Sme spokojni a rovnake mena by som im vybrala opat.

hennyinnsbruck
23. júl 2023

Chcela som meno co nema kazde druhe dieta, neni jazykolam (zijeme v rakusku)a aby bolo kratke k nasmu dlhemu priezvisku😊mala som vtedy tri appky tusim 😁

Ale uz dlhe roky sa mi pacilo meno Leonie.ked som otehotnela malo ho kazde druhe dieta😅 tak som vybrala ine

marianarem
23. júl 2023

No my sme mali v prvom tehotenstve vybrate meno Matej. V podstate jedine, ktore sa nam obidvom pacilo. Toto tehotenstvo ale nedopadlo dobre, nasledne som ja mala vela problemov, najtazsie obdobie v zivote. 2 roky sme ani nezacali skusat. Zacali sme znova, ked som mala uz 40. A ono sa to podarilo a vsetko islo ako po masle, babatko sa ukazovalo ako silne a zdrave. Tak som vnutorne zacala mat pocit, ze mu chcem dat meno s vyznamom "dar od Boha". Jedine, co som take poznala bolo Teodor. Manzel to zamietol, tak sme sa isli pozriet, co znamena Matej. Ostala som sokovana, ze ma tiez presne tento vyznam. Tak to bolo jasne. Takze prvykrat sme ho vybrali podla toho, ako znie a druhykrat podla vyznamu 🙂

smajcii
23. júl 2023

Ja som tehotná práve teraz a meno mám vybraté ako symboliku a spomienku na milovanú osobu, takisto zohrávalo úlohu, aby sa to meno nedalo škaredo oslovovať.

patka06
23. júl 2023

Vyberala som tak, aby sa pri vyslovení hodilo k priezvisku
aby bolo :použiteľné" aj v zahraničí - ale zase nič exotické
aby nebolo blízko pri narodeninách a Vianociach
aby sa tak nevolalo veľa detí v približne rovnakom veku
Vyberala by som znova rovnako - mám Patríciu
už je veľká s menom je spokojná - jedine jej vadí, že má dlhé krstné aj priezvisko keď musí niekde vypísať celé meno.

rorino
23. júl 2023

Od 14. Som vedela ako sa bude volať moje dieťa,

maryetta
23. júl 2023

Jedno co som vedela ze to nebude meno po rodicoch. Starych rodicoch. A dobre by bolo ak nebude ani v rodine.
Ale mena som mala vybrate skor nez muza 😂

lujza123
23. júl 2023

1.intuicia, proste pocit ze sa dieťaťu bude hodit
2.chcela som aby bolo jednoduché a medzinárodné
3.aby sa pacilo aj otcovi

Dcerine meno sa mi predtým nikdy extra nepacilo, ale napadlo ma hneď prvý deň tehotenstva (áno ja som proste od začiatku vedela ze som tehotná, že to bude dievča a s týmto uvedomenim prišlo aj jej meno). Našťastie splnilo všetky 3 body a aj keď sme s ex ešte všelijake mes vymyslali celé tehotenstvo nakoniec sme dali toto

Mam Luciu

luciah187
23. júl 2023

1. Aby sa hodilo k priezvisku.
2. Aby nemalo meniny blizko k narodeninam.
3. Aby este nebolo v uzkej rodine.
4. Aby sa prilis casto nevyskytovalo v okoli.
5. Aby sa dalo pouzit medzinarodne a pekne zdrobnit.

prasiatko30
23. júl 2023

1. Muselo sa vyslovovat v oboch jazykoch rovnako - bez vysvetlovania kazdemu ako sa to vyslovuje
2. Nechcela som dva mena - uz by to bolo prilis dlhe
3. A nechcela som jedno konkretne meno lebo asi 60% populacie ma to meno bud same alebo v kombinacii s inym menom

peter0123
23. júl 2023

Od pätnástich som vedela ako sa bude volať a tak sa aj volá

lilianakraso12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andy37
23. júl 2023

Moje kritériá:
1. Normálne slovenské meno
2. Nie často používané
3. Nevyskytuje sa v rodine
4. Nedá sa povedať v škaredom tvare
5. Meniny a narodeniny nie sú blízko seba

althejka
23. júl 2023

Cakali sme na pizzu a ze vyberme zatial meno: slovenske,ale univerzalne aj pre zahranicie, bez "r" , kvoli priezvisku a vysiel z toho Daniel. Zabralo to asi 5 minut a doteraz sme apokojni

4stanka4
23. júl 2023

Naša dcéra má meno o ktorom som kedysi tvrdila ze preboha ako môže dať niekto také hrozné meno 😀 vlastne ani neviem ako sme sa s k nemu dopracovali....hodí sa k priezvisku, nepoznáme nikoho "zleho" s týmto menom a nestretavame dievcata s týmto menom na každom kroku a spokojní sme a snáď bude aj mala (3roky)

maminka940
23. júl 2023

Páčilo sa mi vždy meno Tereza a Kristína
Ale samozrejme poznám dve v mojom okolí tak som sa rozhodla pre Zaru
A lepšie som si ani vybrať nemohla
Hodí sa jej to meno
Je to poklad ❤️ Zarka