Až kým nevyberáte meno dieťaťu nezistíte, že koľko ľudí neznášate

adrika01a
27. jan 2022

Poznáte ten vtip? Až kým nevyberate meno dieťaťu nezistíte koľko ľudí neznášate.. 😂 😂 Ja som vždy chcela syna Damiána alebo Adriána, dievčenské meno nemám tušenia.

andreatytler
27. jan 2022

@adrika01a Ani nie ze tych ludi neznasam, ale zistila som ze vela peknych mien je uz obsadenych lebo sa mi spajaju s urcitym clovekom a tym padom boli nepouzitelne pre nasho syna.☹
Videla si film Omen?

pininka1
27. jan 2022

Moj otec mal na kazde meno nejaku pripoviedku, liezol nam s tym riadne na nervy. My sme vybrali take mena ze nemam k nim ziadne negativne pocity, akurat ze uz by som po muzovi a jeho predkoch meno nikdy nedala, celkovo po rodicoch.

lasona
27. jan 2022

Presne😁😁

adrika01a
autor
27. jan 2022

@andreatytler Nevidela ale počula som že sa tam Satan volal Damián alebo niečo také :D

vikes
27. jan 2022

@adrika01a Tak dajte dcére meno po sebe, po svojej mame, svojej babke. Proste po osobe, ktorú máte rada.

mamina0078
27. jan 2022

Ja nastastie ani s jednym problem nemam 😂 Ako nie vsetky sa mi pacia ale s tym nic nemaju ich nositelia...

dididudu
27. jan 2022

@adrika01a môj syn je Damian a keď sme ho išli krstiť tak kňaz mal pripomienku k tomu menu ze to bol nejaký démon ci satan uz si nepamätám

baxira
27. jan 2022

Ja som mala problém vybrať meno pre syna. Svokor chcel, aby mal rodinné meno - volá sa tak môj muž, jeho otec a aj starý otec mal také meno. A v mojej časti rodiny sa tak volá môj krstný otec, bratanec, sesternicin manžel a ďalšia sesternica má ženskú podobu tohto mena. Takže som povedala, že nehrozí 😆.
Dlho trvalo, kým to pochopil, ale bola som neoblomná, hoci sa mi meno páči. Nakoniec sme sa s manželom zhodli na mene, ktoré sa páčilo nám obom a nevolá sa tak nikto z blízkej ani vzdialenejšej rodiny 👍☺️.

annm81
27. jan 2022

Tento problém si celkom neviem predstaviť. Zas ľudí, ktorých neznášam nie je tak veľa, aby vyblokovali pol kalendára. A ja si tiež tú nenávisť nespájam s jeho menom, len jeho osobou. Neznášam ženu s menom Zuza. Ale poznám desať ďalších Zuzán, mám ich začať všetky nenávidieť?

tarra6
27. jan 2022

@adrika01a tak ja keď som čakala dcéru, vybrala som meno, predostrela jej otcovi, súhlasil a viac som to nerozvíjala. Ostatní, rodičia aj súrodenci sa meno dozvedeli, keď sa malá narodila. A nikto mi do toho nepindal a bolo po probléme. Keď sa ma niekto opýtal, ako sa bude volať, povedala som, že meno sme vybrali, ale zatiaľ si ho necháme len pre seba. A viac som sa o mene nebavila.

aniele
27. jan 2022

@dididudu A nie sú náhodou aj sv. Kozma a Damián?
https://www.zivotopisysvatych.sk/kozma-a-damian...
Nech si pán farár doplnia vzdelanie 😉 ( to onikanie je tam naschvál).

dskjhfdlkdjhl
27. jan 2022

@adrika01a Netreba v sebe zivit nenavist. Ludi, ktori Ti nejakym sposobom ublizili treba podla moznosti zo svojho zivota vylucit, ignorovat, zabudnut. Ja napr. nemam nikoho vo svojom zivote, koho by som neznasala. Ak mi niekedy niekto ublizil, je to uz davno zabudnute, prehlusene inymi, lepsimi spomienkami. A co sa tyka vyberu mena, my sme to mali jednoduche, starsia dcera dostala meno, ktore by bol mal manzel, keby bol dievca a zhodou okolnosti, take meno chcela dat moja mama aj mne, ale bola prehovorena na ine. Mladsej dcere dala meno starsia, takze u nas to bolo bez roboty😉

evica17
27. jan 2022

@baxira nemam rada tieto dedicne mena , ktore putuju z otca na syna.z nasej strany nic take neni ale v muzovej rodine to je tak zvykom a potom ked.ho maju zhodou okolnosti dvaja svagrovia a aj synovci, tak je bieda zistit o kom sa hovori :p my s muzom.sme tuto tradiciu porusili a synovia nemaju mena po muzovi, ale muz mohol vybrat ine, ale svokra nebola nadsena tiez.

lubi40
27. jan 2022

@dididudu tak to je nejaky divny knaz, lebo skor by mal mat pripomienku k tomu, ze to meno mal pater Damian, ktory bol skvely clovek...

maruski99
27. jan 2022

absolutna pravda :D a je zaujimave ze aj keby sa nam to meno pacilo aj tak ho dietatu nedame :D :D

babulkomale
27. jan 2022

@adrika01a ...a koľko bývalých ste mali 😃🤦

babulkomale
27. jan 2022

@evica17 aj v muzovej rodine je to tak, dedicne mena otec - syn, navyse aj prizeneni muzi traja maju to iste meno 😃

veronika65
27. jan 2022

Svätá pravda 😂😂😂hlavne keď som potrebovala vybrať meno pre dievčatko, prišla som na to koľko všelijakých "herečiek" poznám 😂 pri druhom som dúfala, že budeme mať chlapčeka, lebo druhé dievčenské by som už nenašla 😂

naloxon
27. jan 2022

@lubi40 Presne tak, kvôli pátrovi Damiánovi som tiež dala malému meno Damián....

adrika01a
autor
27. jan 2022

@dididudu Hej som o tom niečo počula.. mne sa to meno páči veľmi

adrika01a
autor
27. jan 2022

@veronika65 Hahaha veru :D

adrika01a
autor
27. jan 2022

@babulkomale Hahhaha :D

adrika01a
autor
27. jan 2022

@annm81 Je to vtip nie pravidlo :D

adrika01a
autor
27. jan 2022

@annm81 Moj priateľ mal veľa frajeriek 😂😂 nedala by som meno ani po jednej z nich nwm asi som divná ale je to tak

andreatytler
27. jan 2022

@adrika01a Omen je horor o tom ze maly chlapec co sa vola Damien je prevteleny satan a terorizuje svoje okolie. To jeho meno sa casto vo filme vyslovuje a je nan dany doraz. Mne sa to meno tak silno spaja s tym filmom a tym chlapcom ze by som sa bala ho dat svojmu dietatu, lebo ja sa velmi bojim hororov😨. Ale inac je to pekne meno.

andreatytler
27. jan 2022

@dididudu ha, ha, tak knaz pozna holywoodsku historiu mena
Damian ale nepozna ze bol aj svaty Damian...

basska_b
28. jan 2022

U mna to plati, akonahle poznam nejaku osobu s danym menom, ktora mi vadi, tak to zo zoznamu skrtam... lebo si vravim, ze co ak bude potom take iste protivne. Kamaratka bola zufala, lebo muz jej takto zmietol vysnivane meno Lukas s tym, ze pozna jedneho Lukasa a je to debil 🤣 nakoniec dostali moje dcery take mena, kde nikoho s tym menom nepoznam 😃

michellemary
29. jan 2022

Ja mám toto s menom Natália, všetky, ktoré poznám, sú, slušne povedané, neveľmi rozumom obdarené, takže to meno by som dcére nikdy nedala. A mužské Adrián sa mi veľmi nepáči, takže rovnako...

majka2959
31. mar 2022

@aniele Ešte je aj sv. Damián de Veuster - misionár, ktorý sa staral o malom očných na ostrove Molokai.