Amélia - meniny

miette
12. mar 2021

Ahojte, nájde sa tu niekto, kto má dcérku alebo niekoho vo svojom okolí s menom Amélia?
Vraj po správnosti by mala mať meniny na meno Emília (24.11.), podľa ktorého je odvodená, ale ak by som sa to nedočítala na nete, v živote by ma to nenapadlo.
Viac mi pasuje na Amáliu (10.7.) a si myslím, že aj ostatní ľudia to tak budú brať.
Áno viem, mám si spraviť podľa seba, ale zaujímajú ma ostatní ako to majú v praktickom živote.
Pozerala som aj rozšírený slovenský kalendár, ale toto meno tam ešte nie je zapísané.

karhu
12. mar 2021

hľa ujo gógl - amélia meniny 12.7. http://www.krstnemena.sk/amelia.html

pondelok01
12. mar 2021

@karhu 12.7. ma Nina

1angelika
12. mar 2021

neviem si predstaviť zdrobnelinu od toho mena..či aj bábätko oslovujú Amélia?

karhu
12. mar 2021

@pondelok01 a aj amélia, uz neplati ze na jeden den jedno meno, v den ked ma meniny nas ma meniny dlasich 5mien

ivver
12. mar 2021

@1angelika Ami môže byť 🙂 Amélka..ako Emílka

pondelok01
12. mar 2021

@karhu ved ja viem., ale ked si to na jednej jedinej stranke vymyslia, ze ma vtedy Amelia, a nikde inde to neuvadzaju, tak je cudne, ze tu mudrujes s ujom googlom

1angelika
12. mar 2021

@ivver no chúďa dieťa 🙂 ale tak každému sa niečo iné páči, ja nič v zlom...len som sa zamyslela. Mojho manžela starká sa volala Amália a volali ju Málika

h2
12. mar 2021

@1angelika Prečo chúďa dieťa?

staronova
12. mar 2021

@1angelika opatrovala som krasne dievcatko Ameliu. Volali sme ju Ami, Aminka. Teraz je vacsia a uz ju volame Amelia. Babky ju volali Amelka. Jej to meno uzasne sadlo. Bpola krasna. Jemna uzasne dieta.

1angelika
12. mar 2021

@staronova to je milé

miette
autor
12. mar 2021

@staronova A kedy ste jej blahoželali k meninám? 🙂 🙂

karhu
12. mar 2021

@pondelok01 ak chce autorka diskusie oslavit meniny na améliu, nie amáliu, ci emíliu, moze aj 12.7., hoci to uvadza len jedna stranka

miette
autor
12. mar 2021

@karhu nechcem osláviť Amáliu ale Améliu a v SK kalendári Amélia nie je. Tá stránka to má 12.7. pravdepodobne zle, nikde inde som taký dátum nenašla. Gúgliť samozrejme viem a gúglila som dlho, zaujímajú ma reálne osoby na Slovensku ako to oslavujú.
http://mobil.mojslovnik.sk/krstne-meno/Amelia

staronova
12. mar 2021

@miette ja ani nie. Bola aprilova, tak som jej drobnost k narodkam. V juli boli rozcestovani po dovolenkach. Blahozelala som jej iba k narodeninam.

skolara
12. mar 2021

@1angelika nie každé meno je potrebné zhovadiť
A volám ju Amelie čítaj Amely

skolara
12. mar 2021

a ešte meniny neoslavujeme nikdy

basska_b
12. mar 2021

Vtipné, že například Cesi v tom nemajú vôbec jasno 😀

miette
autor
12. mar 2021

@basska_b veď toto 🙈

kulumulu123
12. mar 2021

@1angelika amelia je krásne meno keby sme mali dievčatko bola by amelka

1angelika
12. mar 2021

@skolara ja som napísala môj názor, asi ste si ho neprečítali poriadne , nemám záujem žiadne meno zhovadit

miette
autor
12. mar 2021

@1angelika potom sme asi viaceré nepochopili, prečo by malo byť to dieťa chúďa?

1angelika
12. mar 2021

@miette to bola reakcia pre ivver na komentár : Amélka..ako Emílka

Ak som sa niekoho dotkla tak sa ospravedlňujem.

skolara
12. mar 2021

@1angelika fajn beriem 🙂

miette
autor
12. mar 2021

@1angelika mne sa páči aj Amélka, ale ok 🙂

danielaaa212
18. apr 2021

@miette my mame Ameliu ..tiez som hladala a teda ak som spravne pochopila 12.7. je Amelia podla britskeho kalendara (u nas Nina). Amelia je vraj obdoba Emilie,cize niektori oslavuju na Emiliu ,myslim ze niekedy v oktobri alebo tak. A ja som dokonca Ameliu nasla v slovenskom kalendari ako Amalia/Amelia a to 10.7. My osobne oslavujeme meniny teda na Amaliu,lebo je to najviac zapamatatelne pre ostatnych...babku,tetky a tak 😁. Inak ja som bojovala proti tomuto menu,nie preto zeby nebolo pekne...ale tiez nemam rada,ked nieco nieje jednoznacne...aj ked to zasa nieje ziadna tragedia. 😁 No teda za nas... 10.7.

miette
autor
19. apr 2021

@danielaaa212 jej super, dakujem! 😊
mne sa tiez viac pozdava 10.7.

keiko33
22. apr 2021

@miette aj my mame Améliu a oslavujeme 10.7. Je to podobne Amálii a nasla som aj v ceskom kalendari Amálie 10.7, tak oslavujeme v lete, kedze narodeniny mame v zime, vyhovuje nam to. A aj vsetci naokolo nam tak gratuluju a nikto k tomu nikdy nemal komentare. Dokonca ju babky obcas volaju Amalka. Inak je to krasne meno, bala som sa ze jej to budeme komolit, ale nakoniec nie. Volame ju normalne Amélia, alebo Amelka, Ameli.

miette
autor
23. apr 2021

@keiko33 dakujem 😊

sarah1988
11. máj 2021

@staronova aj my mame Ameliu a presne tak ju volame🙂