Ako volajú ľudia chlapca s menom Vratko?

19. aug 2022

Poznáte nejakého Vratka? Ako ich zvyknú ľudia volať? Chceli by sme toto meno pre syna, ale bojím sa, že to budú ľudia nejak nepekne komoliť.

zmrzlinka2021
19. aug 2022

ineeee kafeee 😉
Ako sa to da prosím ťa komolit?
Vratko je Vratko alebo vraťo

biankaaaa
19. aug 2022

Poznám vratislava a voláme ho vraťo, vratko

autor
19. aug 2022

@zmrzlinka2021 tak ľudia kadečo vymyslia 😃. Prvý je Ondrej a už mu aj "Ondruch" povedali 😂 alebo babky ho volajú "Ondrejo"

dundulica
19. aug 2022

dospelý chlap menom Vratko mi príde, ... divné, ale jedno chlapčiatko pri nás sa tak volá

beata_k
19. aug 2022

Jeden chlapcek na ihrisku. Mama ho vola Vratko.

pribinak
19. aug 2022

Mame v rodine. Už je to pubertiak, voláme ho Vraťo.

euka210
19. aug 2022

Poznam len jedineho...40r bratranec...inak ako Vratko sme ho nevolali...ako to mal v skole netusim

danieli
19. aug 2022

Aj ja poznam bude mat 18, nevolame ho inak ako menom Vratko a pristane mu to meno

tehulka2011
19. aug 2022

Poznam a pre mna je to divne az smiesne meno

macik166
19. aug 2022

V teleráne je moderátor Vratko Viragi

heleninamama
19. aug 2022

Poznám jedného celý život, voláme ho Zvratko 🤮. Za mňa otrasné meno.

rude_baby
19. aug 2022

Vratko Zvratko 🤷‍♀️

marsmykkok
19. aug 2022

poznám cca 40 ročného, volajú ho Vratko, Vraťo. Ale mne to evokuje zvratky, nedala by som také meno.

autor
19. aug 2022

@heleninamama naozaj sa takto medzi sebou dokážu oslovovať dospelí ľudia? Čo vás k tomu vedie?

rebeca89
19. aug 2022

Tie otrasné a primitívne obdoby ako Zvratko si ani nevšímaj,to inteligentný človek ani nevysloví (nenapíše). Pre mňa je Vratko jedno z najkrajších slovenských mien, chcela som ho pre syna, ale nakoniec sme s manželom urobili kompromis a dali sme iné 😉

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heleninamama
19. aug 2022

Je to rodina a čo sa pamätám, od školy ho takto všetci volali. On tú prezývku už berie viac za svoju ako samotné meno, ktoré neznáša. Matke to neraz vykričal, najmä v puberte. V práci používa zásadne priezvisko. Podľa mňa je to meno za trest, svojmu dieťaťu by som ho nikdy nedala, kalendár je plný krajších mien.

renab
19. aug 2022

Synator ma spoluziaka Vratka - 19 rokov. Ale nikyo ho Vratko nevola, volaju ho Brco. Vlasy ma ako Vratko z rozpravky 😊. Pre mna meno ako kazde ine.

oslo1
19. aug 2022

My mame Vratka. Vsetci ho volaju Vratko a ked sa povie Vratko, tak sa nemusi vysvetlovat, kto to je.
Nikto s jeho menom nemal problem. Az na par slovakov.
Za Nas je to Meno krasne, kratke a slovenske.
Byvame v UK a ani s tym R v jeho mene nikto nema problem. Vsetci krasne vyslovuju Vratko.
Hentie prznenie mien he typicke pre slovakov. V UK si to nikto nedovoli, lebo je to neuctive voci rodicom.

deti95060810
19. aug 2022

Mala som kolegu... Volali sme ho Vraťo... Pekný muž cca 35 r. a meno mu veĺmi pristalo... Keby som mala syna - tak to meno isto dám... mne pripadalo meno úplne normálne.

autor
19. aug 2022

@rebeca89 u nás je zas kompromis Vratko, ja som silno mocno chcela Bystríka, priateľovi sa nepáči, tak zvažujeme Vratko.

Nuž, asi je úplne jedno aké meno nakoniec vyberieme, ja som sa obávala skôr nejakých skomolenín ako "Vraťuško ", to že by niekto mohol meno hanobiť mi teda vôbec nenapadlo. Ja sama mám maximálne netypické meno a v živote ma nikto nijak urážlivo nevolal. Ale asi je to o ľuďoch, verím, že niekto by bol schopný znevážiť aj to najbežnejšie meno z kalendára .

tehulka2011
19. aug 2022

uf, tak to uz radsej Vratko ako Bystrik

oslo1
19. aug 2022

Bystrik je tiez krasne meno. To sme mali v zalohe.

miruska79
19. aug 2022

Aj ja mám Vratka, všetci sú s tým ok. Má 11 a sem tam je aj Vraťuško. 😀 Najviac ho volajú Vratko a Vraťo.
Kto chce vyryvať nájde na všetkom chybu ...🙂

karolinakr
20. aug 2022

Vratislav. alebo Bratislava..

zorkahorka
20. aug 2022

U susedov maju, vraťo ho volaju. Pekne meno

elementissa
21. aug 2022

Tieto dve mená- Vratko a Zlatko sú pre mňa absolútne nepochopiteľné, mne osobne prídu strašne neseriózne, ako nejaké prezývky :D vôbec nie ako oficiálne meno, ale tak je to samozrejme otázka vkusu. Najhoršie je to podľa mňa pre pubertiaka, lebo tí zväčša nemajú radi "sladké" formy svojich mien. Už pre dospelého muža v práci je to ok, ja síce v práci každého volám "pekne" (vždy sa spýtam, či im to nevadí, ale to je moja urgencia, každého osloviť priatelsky, jemne, pekne), ale máme jedného Branislava, ktorého celé poschodie voláme Branko a on je na to tak zvyknutý. Takže pri dospelom chlapovi by to mne osobne už neudieralo do ucha, aj keby bol niekto z mojich kolegov Vratislav, tak ho volám na milión percent Vratko, jedine, že by povedal, že sa mu to nepáči, vtedy by som to rešpektovala. Pubertiak si asi vymyslí nejakú prezývku a možno ju bude používať celý život ako xyz ludi s aj oveľa obycajnejsimi menami.

tehulka2011
21. aug 2022

@elementissa a na toho Bystrika co povies? 🙂

dzina007
21. aug 2022

synovho kamosa volaju vsetci Vratko. Nikdy mu inak nepovedali.
Kolegu volame Vraťo - tomu Vratko asi nik nevraví

elementissa
21. aug 2022

@tehulka2011 to asi spadne do rovnakej kategórie :D aj keď... Vratkovi môžeš hovoriť Vraťo, Zlatkovi Zlaťo (alebo aj Zlato...ale to môžeš povedať komukoľvek bez ohľadu na meno) a Bystrikovi... No nič ma nenapadá. Bistro? 🙈