Aké slovenské meno ste dali, alebo plánujete dať svojmu chlapcovi?

1. mar 2024

Ahojte. Aké slovenské mena ste dali alebo palnujete dať svojmu chlapcovi ? Diky.

tehotna40
1. mar 2024

Rozhodujem sa medzi Peter,Patrik a Michal. Ešte mám nato dva mesiace 😀

natall113
1. mar 2024

My sme si do 7 mesiaca mysleli že to bude chlapec, potom sa ukázalo že dievča mali sme vybraté meno Marek/Marko, Daniel, Patrik, Dominik

martinka13
1. mar 2024

Michal

petronelag
1. mar 2024

Slovenské mená sú celkom pekné aj Juraj, jedna známa dala meno Miroslav, lebo majú krátke priezvisko.

radkaradix
1. mar 2024

Martin

adeladulova
1. mar 2024

Mam Adama. Paci sa mi aj Marek. Kolega sa vola Marko, a je to tiež veľmi pekne

babulkomale
1. mar 2024

Skoro ani jedno tu uvedené nie je slovenské 😃

janinque
1. mar 2024

Matúš. Zvažovala som ešte Juraj, Jakub a Samuel.

pribinak
1. mar 2024

Baby ale toto nie sú slovenské mena…..

Naše sú napr Jaroslav, Radoslav, Ladislav, Branislav, Svätopluk, Miroslav, ….

annm81
1. mar 2024

Sú veľmi zaujímavé diskusie, kde sa niekto rozhodne dať pekné zahraničné meno a je zvozený, lebo ako to bude znieť s priezviskom Haluška... a potom chce niekto slovenské mená a dostane zoznam mien so zahraničným pôvodom...

Ja som deťom vzhľadom na to, že nie sme čisto slovenská rodina dala neslovenské mená, ale keby sme žili na Slovensku a boli slovenská rodina, pre chlapca by som zvažovala Jaroslav, Branislav alebo Vlastimil.

negymama
1. mar 2024

ja som dala synom z tych tradicnych mien, prevazne hebrejskeho povodu mena Michal a Matyáš.
zo slovenských/slovanských sa mi pre chlapca pači napr. Mojmír alebo Radovan.

danka_gi
1. mar 2024

Mne sa strašne páči Rastislav. Pekne sa mu dá povedať Rastík a neskôr Rasťo 😊

ivka225
1. mar 2024

Detvoslav?

pe_mi
1. mar 2024

Branislav

deedol
1. mar 2024

dala som meno hebrejskeho povodu, ale u nas caste, bez dlznov a makcenov, pouzivane v rovnakom tvare aj v zahranici.
autorka, myslela si aj take, ci slovenske slovanskeho povodu?

babababka
1. mar 2024

Michal❤

alexandraas
1. mar 2024

Ja mam Patrika a Mateja.. keby mam tretieho syna,dam asi Jakuba😁

1sally12
1. mar 2024

Roman

julinka65
1. mar 2024

mne sa najviac paci Jakub ❤

cookie29
1. mar 2024

@autorka, co povazujes za "slovenske" meno? Lebo je rozdiel medzi menom slovanskeho povodu a menom bezne pouzivanym na Slovensku.
Ak Slovanske:
Belo, Boleslav, Branislav, Budimír, Budislav, Bystrik, Cvetan, Ctibor, Ctirad, Čestmír, Dalibor, Drahomír, Drahoslav, Jaromír, Jaroslav, Kazimír, Ladislav, Ľudovít, Miloslav, Miroslav, Mojmír, Pravoslav, Radoslav, Radovan, Radomír, Rastislav, Slavomír, Stanislav, Svätopluk, Svetozár, Vladimír, Vladislav, Vlastislav, Vojtech, Vratislav, Želmír

Ja osobne by som zvazovala Ľuboš, Milan, Radovan, Vratko, Rastislav

Keby som mala vyberat medzi beznymi slovenskymi menami cudzieho povodu, tak zvazim Andrej/Adrian, Matus, Patrik ci Jakub

daniela2202
1. mar 2024

@babulkomale ale je v našom kalendári 😊👉

vahcaac
1. mar 2024

Martin ❤️❤️❤️

monikamama
1. mar 2024

Branislav, Leo a Nikolas

ivik4
1. mar 2024

Michal
Este mohol byt Martin

titla
1. mar 2024

My mame doma Juraja, inak sa nam pacili este mena Andrej, Michal, Martin alebo Matej

jaskolka
1. mar 2024

Ja mám doma Janka. Zvažovali sme ešte Ivana, Lukáša alebo Matúša. Prečo napokon Ján, ani neviem, proste sa tak vybralo

hederamonstera
1. mar 2024

Anton, Vladimir

nimika
1. mar 2024

Jakub, Matej, Samuel. Ja viem, že majú hebrejský pôvod, ale sú na Slovensku bežne používané, veď v iných krajinách majú inú podobu.

81anina
1. mar 2024

Ja mám Tomáška 💙 ešte som mala vybraté Lukáš, Matúš

maggie1978
1. mar 2024

Dali sme Lukáš, ale v zálohe som mala Peter, Adam.