Aké meno by pasovalo k menu Sergey?

30. aug 2024

Ahojte, čakám chlapčeka a nevieme sa rozhodnúť pre meno. Starší brat sa volá Sergey. Viete niečo poradiť ? Ďakujem

yeon_bouw
30. aug 2024

Alexei, Andrei, Pavel

inom75
30. aug 2024

Viktor, Ivan, Gregor...

mamickalisticka
30. aug 2024

Nikolaj

zana134
30. aug 2024

Jurij, Dimitrij.

tramtada31
30. aug 2024

Neviem, ale druhemu dietatu už by som dala normalnejsie meno. Napriklad Andrej

martinkatinka
30. aug 2024

Andrey, Juray

majkabambulik
30. aug 2024

@tramtada31 suhlasim, uz to prve ruske meno bude mozno pre maleho prekliatim. Ja mam tiez ruske meno a pri cestovani do USA ma vzdy vytiahnu na specialnu kontrolu a v zahranici to nic dobre nevesti. Mat tak Sergeja doma, tak zaplatim administrativny poplatok a ihned mu menim meno este kym sa da! Teda pokial nezijem v Moskve a spol.

iwesska
30. aug 2024

Igor

sasa1310
30. aug 2024

prečo má pasovať meno jedného brata k druhému bratovi?

martinka13
30. aug 2024

No nejaké ďalšie "ruské ". Za mňa hrozné...

ukgirls
30. aug 2024

znamy sa vola sergey a ma syna menom Pavel

ukgirls
30. aug 2024

@martinka13 a nenapadlo ta ze mozno su z ruska ci ukrajiny? to ze to nieje slovenske neznamena ze to je hnusne .. hnusne je len hanobenie ineho mena ...

tykat
30. aug 2024

Alexander

vler
30. aug 2024

ja by som nedala meno ktore moze teraz alebo v buducnosti niekomu pripominat rusko

raffaella
30. aug 2024

Ilja. Moja dcéra má tiež ruské meno, hodí sa nám ku priezvisku a ak by sa narodila teraz, znova jej ho dám.

A teda keď sa už niekto oháňa hanbou kvôli menu, tak nezaškodí si zistiť že meno Sergej (mimochodom rovnako krásne ako Alexander - čo je aj v súčasnosti veľmi obľúbené) má latinský pôvod.

vler
30. aug 2024

@ukgirls prave preto by som nedala take meno. Aby som sa vyhla moznosti ze hnusni ludia budu hanobit cloveka kvoli menu.

tramtada31
30. aug 2024

@ukgirls no veď ak by aj boli, je lepsie vybrat medzinárodné meno. Ja som tiež deti rodila v zahranici, aj tam ešte mame nehnutelnost, ale osud nás spat zahnal na Slovensko a už tu zostavame zit navzdy. Majú take krstné mena, že ich tvarom nie sú atypické ani pre Sk, ani pre nemecky hovoriace krajiny, ani pre USA. Priezvisko nemajú tiež typicky slovenské.

1ryba
30. aug 2024

Ja nerozumiem tomuto dávaniu mien, aby k sebe pasovali. Či tie deti budú všade chodiť spolu ako Tweensky? A keď meno nebude pasovať tak čo? Už nebudú súrodenci?

79viktoria79
30. aug 2024

Jerguš

negymama
30. aug 2024

nam tiez mena deti nepasuju povodom, da sa s tym zit 😀

ale ked uz silou mocou chcete...tak bud moze meno pasovat zvukom, zac. pismenom, dlzoiku mena alebo jeho povodom.

zc. pismenom... Sergej, Servac, Slavomir, Samuel
konc. pismeno... Sergej...Andrej, Juraj, Timotej, Alexej
povodom. Sergej..Timur, Boris, Ivan, Igor, Vladimir

fido69
30. aug 2024

Sergey, a to je gdo? To je meno v akom jazyku? Po slovensky je to Sergej, po rusky rovnako Sergej. Dávať meno, ktoré je fonetickým prepisom mena do angličtiny to má aký zmysel? 🤔

negymama
30. aug 2024

@fido69 no vsak, ked chces mat "tradicne slavianske" meno s cool prichutou prehnitej ameriky 😅
Nasi znami maju syna Sergeja. Matka je rusinka, tak asi preto taky vyber mena.

martinka13
30. aug 2024

@ukgirls tak mne sa nepáči. Nemyslím, že ho hanobīm

vroni
30. aug 2024

Mne sa väčšina ruských mien páči. Akurát Sergej medzi ne veľmi nepatrí. Ale v tvare Sergey je to zvlášť príšerne. Taký Brijan by tomu krásne pasoval, tiež normálne meno, len šialený prepis .

doriiis
30. aug 2024

Sever

ivanaks
30. aug 2024

Alexej, a keď má ladiť so Sergeyom, tak Alexey.

hefo
31. aug 2024

K Sergeyovi jedine Larry! Keby to bol Sergej, tak Andrej.

maciatkolulu
31. aug 2024

@vler
@majkabambulik
@martinka13 tak bacha napriklad na NInky,Natasky,Ivanky, Ivankov,ako aj Igorkov. Tiež už treba žijúcim frisko meniť mena,aj tým starším,bábätkám nedávať. 💪🙃

sisaka
31. aug 2024

@majkabambulik jasné, vyťahujú ťa na prehliadku koli ruskému krstnemu menu. 🤦‍♀️ Väčšiu blbosť som dnes nečitala. Mám rusky znejúce meno aj priezvisko, mám kamarátku ruskej národnosti, s rusky znejúcim menom a priezviskom, takisto jej manžel do USA chodime obe pravidelne či letecky, či autom a prejavujú o nás nulový záujem, jej muž tam dokonca chodieva pracovne, keďže pracuje pre americkú firmu. Ak ťa zakaždým vytiahnu na kontrolu tak to určite nebude koli ruskému krstnemu menu.

libusak
31. aug 2024

Alexej, Nikita?