Aké druhé meno?

6. mar 2023

Ahojte
Dlho sme sa nevedeli s mužom zhodnúť na tom, aké meno dáme dcérke.
Ja som za Kristínu a ani ma nehne🙈 on je za "čokoľvek len nie Kristína" 😃
Tak sme sa dohodli, že bude Kristína a bude mať i druhé meno, neskôr si sama vyberie, ktoré chce používať.
Aké druhé meno sa podľa vás hodí k menu Kristína?

zanta3
6. mar 2023

Podla mna si sama nevyberie potom, vsak ked sa narodi, tak ju budete oslovovat prevazne jednym menom a nemyslim si, ze by to potom ja neviem po 10 alebo 20 rokoch menila a teraz by ju vsetci mali zacat volat inak.

nanka3
6. mar 2023

urcite si potom sama nevyberie, bude pouzivat to, ktorym ju oslovite vy s muzom, ale ked sa muzovi nepaci Kristina a date aj 2. meno, to ju chcete kazdy oslovovat inak? ci oboma? podla mna je v kalendari dost mien a ak ozaj muz by dal akekolvek, vadi mu len Kristina, isto by som vybrala take, co by sa pacilo obom

tessa2299
6. mar 2023

Podla mna je schizofrenicke davat dietatu 2 mena 🙂 treba hladat kompromis

lienka353535
6. mar 2023

Áno súhlasím , blbosť dávať 2 mena .. aj tak ju budete volať jedným.

zuzubb007
6. mar 2023

Novodoba kravina davat dve mena dietatu, to by som nerobila, navyse ako sa volam teraz by som nemenila ani v dospelosti, to niektori co nevedia co zo sebou davaju dve

rachel36a
6. mar 2023

Vsetci ju budu volat jednym menom, vacsinou tym prvym, takze dovod ze si v buducnosti vyberie je hlúpi...vyberte jedno, ktore sa bude pacit vam obom

autor
6. mar 2023

Nepýtala som sa na názor či dať alebo nedať 2 mená 😃 pýtala som sa aké druhé meno

nikto2234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danyelia
6. mar 2023

Ahoj, veď druhé meno nech vyberie muž, ktoré sa mu páči...aby sa hodilo, no asi aby malo tiež koncovku -ína a ladilo s priezviskom hlavne...

belllinka
6. mar 2023

Ty ju budes volat Kristina, muz Jazmina a ona si za par rokov vyberie, ze kto vlastne je? 🤦‍♀️ inac ste v poriadku?

nanka3
6. mar 2023

nech druhe vyberie muz… ci ked poviem Anna, tak jej ho date? neviem no, ak uz chcete tie 2 mena, tak by som dala druhe len cosi kratsie, len sa uisti, ze bude muz ochotny ju volat Kristina, lebo ty si uz zjavne rozhodnuta a aby jeden rodic volal dieta jednym menom a druhy druhym, chuda dieta, kym pride na to, ze v oboch pripadoch je to ona…

felycity
6. mar 2023

rozumné by bolo ak by druhé meno vybral manžel, aby ste boli spokojní, mňa by len zo zvedavosti zaujímalo ako budete dcérku volať a ako to sprocesujete, aby ju oslovolvali tým menom, ktoré si má ona vybrať, toto by som si asi premyslela viac.

babina_33
6. mar 2023

Podla mna je druhe meno totalne zbytocne, akoze doteraz som nepochopila princip tohto. Vyberte jedno meno a hotovo, naco to zbytocne komplikujete sebe aj dietatu? :D Ved potom ani nebudete vediet, ako ju vlastne oslovovat.

martul
6. mar 2023

Ona si nevyberie, ktoré bude používať. Platí všade prvé meno, to druhé je len preto že chcú rodičia.

zuz987123
6. mar 2023

Poznám dievča, ktoré sa volá Anna Kristína.. A aj ju volajú oboma menami.

bylinka25
6. mar 2023

A nemôžete urobiť kompromis?

elenka.k
6. mar 2023

Kristína Liana

haley7897
6. mar 2023

Nejaké krátke. Chceš slovenské?
Vo všeobecnosti by som šla po krátkom druhom mene ak je prvé dlhé. Lepšie znie napríklad Kristína Rea Xxxová a inak dlhá odysea typu Kristína Antónia Xxxová. To by vám mohlo eliminovať kopec mien a zúžiť výber. Inak tazko radiť. Závisí od toho aké mena sa vam páčia

h2
6. mar 2023

Čiže dáte jej dve mená, ty ju budeš oslovovať Kristína a muž tým druhým? Chúďa dieťa.

beata_k
6. mar 2023

Riadne si vydrbkala s muzom. Urcite ti je jasne, ze si sama nevyberie. Este sa ani nenarodila a uz sa neviete dohodnut. Mno, drzim vam prsty bo meno bude asi najmensi problem.
Kristina Maria

bimbambim
6. mar 2023

Dáke krátke by som dala ale s tým že ju volať s oboma.Lebo potom nevidím dôvod dať jej dve mená keď aj tak ju ty budeš volať Kristína . asi Kristína Nina alebo Kristína Tina

zuz987123
6. mar 2023

@bimbambim lepšie znie Nina Kristína. Celkovo sa mi Kristína ako prvé meno nehodí :D

elenka.k
6. mar 2023

@zuz987123 nie lepšie znie ako
@bimbambim Kristína Nina

Kristína Merri
- muž ju potom bude radšej volať Kristínka 😉

tykat
6. mar 2023

Nech vyberie muz druhé meno. Ty ju budes volat Kristína a on co ja viem Delfínia, podla toho co sa mu páči

elia9
6. mar 2023

Meno Kristína je samo o sebe už dosť dlhé, takže by som k nemu určite nedávala druhé..ani mi k nemu vlastne žiadne meno nepasuje, ale to je vec vkusu..ja som vyslovene proti dvom menám, zbytočné komplikácie podľa mňa..ak aj dáte dve mená, budete ju volať pravdepodobne iba menom Kristína, čiže ty si presadíš svoje..keby bolo na mne, našla by som meno, ktoré je sympatické aj mne, aj manželovi.. zlatá stredná cesta..kompromis..určite by som nedala dieťaťu meno, ktoré sa manželovi vyslovene nepáči..veď je veľa pekných mien, určite by ste sa na nejakom peknom mene zhodli..

nanka3
6. mar 2023

@zuz987123 aj ja, aj Anna Kristina, aj Anna Maria, ale to su mena, ktore k sebe pasuju, a daju sa vyslovat ako jedno meno, no su aj mena Sofia Ella, Tereza Livia, Nela Sofia .... (poznam osobne) a vzdy ich volaju len jednym

karolinakr
6. mar 2023

Dajte birmovne po nejakej tete, starkej alebo niekom, koho si velmi važite

dudos
6. mar 2023

@autorka kamarátka dali meno Kristína Viktória

maribell
6. mar 2023

Zase na druhú stranu 🧐 ja svoje meno fakt nemám rada. Keď ma ním niekto osloví, až ma strasie 😅. Takže ja by som bola vďačná za druhé meno 🙏😅

gagik
6. mar 2023

Ruzena alebo Cecília …alebo rovno tri mena daj a este povec ze nie ste pobrati, tak dve priezviska daj…