Vie mi niekto poradiť s výberom knihy?

lenkakubova
17. sep 2023

Dobrý deň, plánujem svojej babke kúpiť na narodeniny knihu. Miluje knihy o Osvienčime, o druhej svetovej vojne. Vedel by mi niekto poradiť naozaj dobrú zaujímavú knihu na túto tému? Videla som ich v kníhkupectve veľa ale recenzie boli také všelijaké. Tak ak má niekto skúsenosť s nejakou dobrou knihou na toto téma tak prosím.

adamar
17. sep 2023

@lenkakubova pozrite knihy od Michaela Ella Hajdukova, napr. Zakon krvi, Zlatovlasska, Germanka su z obdobia 2.sv. vojny, pribehy z pohladu nemeckych mladych dievcat.
Mne sa paci ako pise🙂

aeruginosa
17. sep 2023

Za mna take naj z tejto tematiky su Utiekol som z Osviencimu a Odsudeni prezit - tuto odporucam najviac.

kalivodka
17. sep 2023

Huslistka s Osviencimu

missviolet
17. sep 2023

Moja navzdy topka je Zlodejka knih

vlucifuk
17. sep 2023

Odsúdení prežiť. Jednoznačne.

janetinka27
17. sep 2023

@lenkakubova ahoj, mne sa pacila urcite kniha o anne frankovej a mengeleho dieta

juliana30
17. sep 2023

Odsúdení prežiť odporúčam aj ja 👌

janetinka27
17. sep 2023

Opr. Mengeleho dievca

majada35
17. sep 2023

Odsúdení prežiť! Pre mňa z tejto problematiky ozaj topka...a to ich mám dosť prečítaných..a ešte určitý zaujímavý charakter,hĺbku a pohľad na 2.sv.vojnu majú aj knihy od Kariku- Na smrť 1, 2.

lusa18
17. sep 2023

Ja také knihy nečítam, ale raz sa mi dostali do rúk knihy od Jozefa Kariku Na smrť 1 a 2......a poviem ti, prečítala som to, dá sa povedať na jeden nádych. Veľmi dobre napísané a teda, že pri druhej časti som si veru riadne poplakala.

petronellla87
17. sep 2023

@lenkakubova naj knihy o osviencime su od Kariku Na smrt, a od Remarquea Jiskra popela

izabela181
17. sep 2023

@lenkakubova veľmi zaujímavá kniha s vojnovou tematikou je Slávik 😊 je to celkovo jedna z mojich najobľúbenejších knih

slnkompobozkana
17. sep 2023

@lenkakubova Vojna nemá ženskú tvár

mirkam3
17. sep 2023

@lenkakubova ja ich čítam tiež. Už tu bola spomínaná kniha Odsúdení prežiť - výborná. Mna naposledy prekvapil Denník Anny Frankovej - Komix. Naaadherne spracovaný, skvost v mojej knižnici. Trošku fikcia ale s podobnou tematikou - Zachráňte Amélie, alebo Dcéra dvoch matiek.

nekonecna_katastrofa
17. sep 2023

@lenkakubova Mne sa páčilo Mengeleho dievča a Hana.

anavixy
17. sep 2023

Hana je skvela!! Vsetky spomenute sa mozu pacit a mne sa pacili aj Irenine deti. Zalezi podla mna aj od veku babky a celkovej povahe, ci radsej zvolit nieco viac beletristicke alebo skor faktograficke.

danielllka
17. sep 2023

@lenkakubova Taktiež odporúčam Hanu, výborná knižka, aj Mengeleho dievča, len som sa pri nej teda naplakala..

zuzina1988
17. sep 2023

@lenkakubova knizku Odsudeni prezit mam na predaj/ minimalne znamky po citani

bylinka25
18. sep 2023

Osvienčimská uspávanka, Odvleceni.

zuzpar
18. sep 2023

Tak s recenziami je to tazko, aspon pri knihach, co som sa presvedcila na vlastnej kozi. To co jednemu sa moze zdat nezaujimave, tak druheho to zaujat moze. Su knihy, ktore sa mne citaju dobre, lahko a sestra ma problem docitat.

janka_mamka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
atinkaa
18. sep 2023

Ak si necitala, citaj Frankla, je to velmi osobne, velmi ozdravne, suvisi nielen s pribehom - jeho zazitkami, ale aj s jeho profesiou a tym, ako sa da aj na tom vyrast - https://www.pantarhei.sk/287207-napriek-vsetkem...

extra
19. sep 2023

Motýľ a husle, krásna kniha 🦋

deniskap
19. sep 2023

@adamar alebo este Berlinske hviezdy. Pre mna od Misky TOP

zirafkasaska
19. sep 2023

Zlodejka kníh, Kniha stratených mien, Žena s modrou hviezdou, V inom čase

rogerka
19. sep 2023

@lenkakubova za mňa určite Zlodejka kníh, Kým Paríž spal, Krajčírkin dar, Listy pre Margot. Všetky som čítala a všetky má uchvátili

tomcimka
19. sep 2023

@lenkakubova Viktor Frankl Hľadanie zmyslu života

janage
19. sep 2023

Zlomení anjeli

janage
19. sep 2023

Irenine deti

060106
19. sep 2023

@adamar tu Zlatovlássku so čítala a je naozaj úžasná