Teenagerské knihy

6. máj 2022

Ahojte, som v očakávaní a mám teraz viacmenej dosť času😅 chcela som znuvu vrátiť k čítaniu knižiek no problém je že vobec neviem čo čítať. Nebavia ma také tie “dospelácke” vážne knihy ani kriminálky, detektívky… vždy ma bavili skor také teennagerské knihy. Mohli by ste mi prosím poradiť niečo ak viete? Veľmi ďakujem

mirkava
6. máj 2022

Zájdi do knižnice poradia ti.

mala_zabka
6. máj 2022

Ťažko povedať čo je dosť teenagerské 😉 ja som ako decko milovala knihy 7 labiek za Penny, prípadne Jacqueline Wilson - Prvé Lásky/Slzy/Trampoty... Ale mňa nikdy nebavili také tie "hlboké" klišé love story 😅 zrovna tú Wilson by som si z nostalgie dala dnes veľmi rada znova, keby na to mám čas... Milovala som na nej ako búrala stereotypy a snažila sa povzbudiť mladé dievčatá brať sa také, aké sú... 😉

humajnicek
6. máj 2022

U mňa sú také pohodové knihy od E. Matkin 🙂 Má ich viac a pre mňa sú fakt super 🙂

simsalabim
6. máj 2022

Mne sa velmi pacili teenagerske knihy od Isabel Allende, ktoru mam rada aj ako dospelacku autorku. Len myslim, ze vysli iba v cestine.

autor
6. máj 2022

@mala_zabka Jaqueline Wilson zbožnujem🥹 dodnes mam doma od nej viacero kníh - všade dobre doma najlepšie, tetovaná mama, skoro všetko o Tracy Beakrovej- akurát že raz keď prečitam knižku už viac krat ju prečitať neviem. V každom pripade pozriem aj inšie od nej. Ďakujem.

@simsalabim čeština mi nevadí kludne aj v angličtine zvladnem čitať. Pozriem si autorku.

sisa_s
6. máj 2022

Dzinsovy dennik od zuzky sulajovej pozri 🙂 moje naj knihy z puberty

fiafia
6. máj 2022

Škola noci, Harry Potter, adornettova Alexandra fantasy romány

simsalabim
6. máj 2022

Su to tieto z jej knih (inak pise pre dospelych): Království Zlatého draka, Město netvorů, Les Pygmejů. Knihy sa pacili aj mojmu synovcovi a starsej dcere, mladsej sa v cestine citat nechce.

petamich
6. máj 2022

za mna vsetky od Elle Kennedy, Jennifer L. Armentrout, Erin Watt - su to viac-knihove serie a urcene povodne pre tinedzerov

michaelam2
6. máj 2022

ak mas rada aj trosku romantiky tak urcite toto:
https://www.martinus.sk/?uItem=214626
alebo toto:
https://www.martinus.sk/?uItem=442983

lindous
6. máj 2022

Už spomínaný Džínsový denník určite, nostalgicky som sa ku nemu vrátila aj ako dospelá a stále ma to bavilo 😊 a ja som mala rada skôr fantasy/sci-fi teen knižky s nejakou tou romantikou - zo známych Divergencia, Hry o život, z možno menej známych séria Padlí anjeli od Lauren Kate 😊

domini404
6. máj 2022

Ahoj, skús pozrieť vydavateľstvo cooboo.sk, oni vydávajú knihy pre teenagerov 🙂

lucik194
6. máj 2022

moze byt fantasy?

tak potom teens knihy ako Harry Potter, Narnia, Percy Jackson plus volne pokracovanie Bohovia Olympu, Hry o zivot,

nika_val
6. máj 2022

Knihy After (to je čistý teen život) alebo ak chceš skús aj 365dni je to eroticky roman možno ta to bude baviť 😀

autor
6. máj 2022

@nika_val after aj 365 dní som videla filmy aj keď hnihy sú obsiahlejšie spracované tak ak viem o čom to je tak ma nebaví to čítať. Na knihy som straaašne zložitá nebaví ma čítať hocičo avsmak niekedy ma zaujme aj najjednoduchšia obyčajná knižka ako psíček a mačička (čisto len príklad som uviedla aby som vas nezmýlila)😂

nika_val
6. máj 2022

Ano after filmy su dejovo aspon rovanke ako knihy, iba obsiahlejšie (viac krat sa rozchadzajú) ale 365dni ten druhy film je uplne uplne iny ako kniha 😁😁 včera som dočitala 2 dnes si idem kupiť 3 😁
Ja som ešte čítala knihu Sedem sestier (ale to by som nepovažovala za teen knihu, ale dobry roman)
Potom knihy od Vi keeland (všetko ma erotické romany) za mňa take jednoduchšie predvídatelnejšie ale celkom dobré

nika_val
6. máj 2022

A perfektné knihy sú Dievča z kalendára tiež erotika ale fakt dobré

izabela181
6. máj 2022

Určite Young adult literatúra 😊 séria Papierová princezná, séria Vieš že ta milujem?, knihy od Elle Kenneedyovej sú výborne 😊 pripadne české knihy od autorky Mariana Zapata: Kulti, S láskou Lukov 😊 ja mám tiež skoro 30 a milujem takúto literatúru

x_mery_x
6. máj 2022

Jantiez milujem teens knihy, tak napr. Dzinsove denniky aj ostatne knihy od Zuzky Sulajovej, Punkova princezna, Nedaj sa, knihy od Johna Greena, Fanusicka, Eleanor a Park, Draki, Strieborna kniha snov 1,2,3, Leto s Alexandrom 1 2,3, Zabuchnuta v kniznici, uvolneni, seria Obsidian, Saeculum, seria Metalurg, seria Kosec, jeden z nas klame 1,2,3. Slova nacmarane na stenach, medzi nebom a zemou 1,2,3, mrtve dievca neklame, moj nevlasny brat, prebud sa, laska a ine vykolajenia, strqteni, Flotila, Ready player one, zvonenim sa vsetko zacina, karantena, adaptacia, panika, zuvackovy kral, na pociatku bolo koleso, most kolibrikov, milovany nevlastny brat a taaak. 🙂

ivangeline
6. máj 2022

Romantika?