Požičiavanie e-kníh cez knižnicu. Ako na to?

raniya
16. aug 2024

Dobrý deň, viete mi niekto poradiť, ako postupovať, ak si chcem požičiavať e-knihy z knižnice? Mám čítačku PocketBook a v nej zopár kníh - ale vždy len zakúpených. Mám platný čitateľský preukaz. V postupe píšu, že treba mať aplikáciu Palmknihy. cz a cez to. Avšak mne ju nechce nainštalovať. Má chuť a čas mi niekto, prosím, úplne po lopate všetko vysvetliť, ako postupovať, aby som to spojazdnila? Treba nejaké aktualizácie, alebo cez pc, alebo... ? Budem veľmi vďačná. 🙂
Zn.: Nie som technický typ. :D

lukbe
16. aug 2024

@raniya ja to mam v tablete, neviem, či sa to dá aj cez čítačku.

lenkine
16. aug 2024

@raniya kopírujem zo stránky knižnice: "Vypožičané e-knihy nie je možné čítať na zariadeniach: KINDLE, PocketBook a ďalších, ktoré nemajú systém Android alebo iOS."

lenkine
16. aug 2024

@raniya Ja mám Kindle, tiež mi to nejde. Knižky z knižnice čítam na mobile.

oriesocek
16. aug 2024

Bohuzial palmknihy nepodporuju vsetky aplikacie. Aj ja mam novy kindle, kedze mi ho manzel kupil a citam knihy z kniznice na mobile

raniya
autor
16. aug 2024

aha, ďakujem vám, skúsim to teda ešte cez ten mobil...

liz_lemon
16. aug 2024

@raniya ja si poziciavam do citacky, ale mam Onyx Poke 5, tam na OS Android, takze ta to umoznuje, inak len ako bolo uz spomenute mobil/tablet

lucik194
16. aug 2024

palmknihy je aplikacia, ktoru stiahnes len do mobilu.

cele to funguje tak, ze z kniznici online pozicias knihu, odkliknes podmienky, na 30 dni ju mas. prihlasis sa do appky, aktualizujes knihy v nej, kniha sa Ti objavi v zozname a citas, ale ver mi, aj mas maly telefon je to hlupost citat na telefone.

knihy z kniznice nenacitas na citacku ( pokial nemas android), z novych ziadna nema.....

liz_lemon
17. aug 2024

@lucik194 aj do tabletu sa da stiahnut, aj do zariadeni s iOS

lucik194
17. aug 2024

@liz_lemon jaska, tablet som nenapisala.....
len malokto ma teraz tablet vyslovene len kvoli citaniu

raniya
autor
18. aug 2024

Tak spojazdnila som si to cez mobil, len neviem, ci mi neodidu oci 😅 ale dakujem vam velmi pekne, aj toto je fajn alternativa… peknu nedelu prajem 🙂