Knihovrátok Martinus - skúsenosti

374andy
30. okt 2022

Ahojte prosím máte skúsenosti s knihovrátkom? Lebo chcem poslať knihy prvýkrát za 40€, ale niektoré majú trošku zažltnuté strany, aj keď neboli čítané, ale stáli v skrini. Vraj ak ich nevezmú na výkup, vrátia ich len za poplatok? Ďakujem za skúsenosti

deedol
30. okt 2022

mam skusenosti - pozri si ich instrukcie, maju tam foto knih, ake beru a ake uz nie. pripadne posli sem foto, pozriem 🙂

matejkoo
30. okt 2022

@374andy mne vratili knihu zdarma s tym, ze som si ju vyzdvihla v kamennej predajni.. ale beru to naozaj prisne,napriklad uplne novu knihu, ktoru nik ani nelistoval mi preoznacili za pouzivanu

374andy
autor
30. okt 2022
deedol
30. okt 2022

ako nove by som dala len tie s bielymi stranami, teda ak nemaju ine poskodenia. tie so zltymi by som dala (podla ich instrukcii) ako mierne opotrebovane (pozri tu: https://www.martinus.sk/knihovratok).
@matejkoo presne, aj mne to uz 2x urobili - knihy boli necitane, a aj tak mi napisali, ze mali obity roh. tak neviem, ci pri preprave (isli kurierom, ale celkom dobre zabalene) alebo co...

374andy
autor
30. okt 2022

Ďakujem veľmi pekne, tak ja to skúsim a uvidím teda ako to zhodnotia 🙂

jenni_p
31. okt 2022

@374andy pokojne si mozes dat ako nove aj tie so zltymi stranami a ked zhodnotia v martinuse, ze ich stav nie je ako novy, tak ti ich zadefinuju do dalsej kategorie a podla toho vyplatia sumu. ja som zatial davala vsetky ako nove, raz mi jednu dali ako mierne opotrebovanu, ja som si uprimne nebola vedoma, ze ma nejake poskodenie, podla vsetkeho som ho prehliadla a pri vykupe mi napisali, ze bola poskodena obalka knihy, vyplatili mi sumu nizsiu, kedze bola mierne opotrebovana 🙂 pokial ju ty zadefinujes inak, oni si ju zakategorizuju inam, vedia co robia 🙂

lucik194
31. okt 2022

@374andy daj to ako nove, ked sa im to nebude zdat, preklasifikuju to

mne zatial preklasifikovali len 1-2 knihy (drahsie) rozdiel bol do 5 eur

aandrea9
25. dec 2022

@374andy ja som tie so zazltnutymi stranami označila ako opotrebované, to tam píšu. Skôr som sklamaná z toho, že z 20tich kusov majú záujem o 3 🙈

374andy
autor
25. dec 2022

@aandrea9 mne na výkup zobrali iba s bielymi stranami, ani jediná žltá bodka nemohla byť, iba tie ako nové

tarvika
25. dec 2022

mne zatial vzali vsetko. niektore preklasifikovali na horsie, niektore dokonca na lepsie. ale naozaj boli v dobrom stave.

aandrea9
25. dec 2022

@374andy ďakujem za info, takze z troch sa mi jedna vráti 🤦‍♀️ nadšenie z knihovratku ma tuším už prešlo...