Kniha pre 40 ročnú ženu

nikol_predaj
22. nov 2020

Ahojte baby, chcela by som sa spýtať prosím vás ak ste niektoré veľké čitateľky, alebo kľudne aj ak máte nejaké overené tipy tak mi napíšte nejakú vhodnú knihu pre ženu 40r(je to jedno aká kategória)😊

deti95060810
22. nov 2020

Ako som vozil Nórov....Slovák opísal zážitky keď pracoval v Nórsku. Knihy majú aj v knižnici...😉

unicornlady
22. nov 2020

To s Nórmi bolo skvelé 🙂

dobrá je aj táto. Autorka píše také úvahy do časopisov a toto je vlastne taká zbierka, aj vtipné, aj poučné: Eva Borušovičová: Do plaviek

https://www.martinus.sk/?uItem=302869

macik166
22. nov 2020

SLÁVIK Najlepšie čo som doteraz čítala. Je to top strop. Druhá najlepšia Kde raky spievajú. Odporúčam

deti95060810
22. nov 2020

Krstný otec... podľa mňa TOP kniha ....Je lepšia ako film

elizabet173
22. nov 2020

@deti95060810 🙂ďakujem za typ

ladyvi
22. nov 2020

@macik166 jj vyborna kniha.
Prvu knihu zo serie Sedem sestier
Coddington - Zidovka alebo Mohol to byt pekny zivot
Tisic ziarivych slnk
Knihkupec z Kabulu

Ono zalezi,ci jednoduchsie citanie, alebo nieco narocnejsie, ci nieco zo zivota, vojnove, ci motivacne, zivotopisne.

eikenella
22. nov 2020

Bábovky - ženský román, prepojené osudy 12 žien, 100 ročný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol - pokračovanie 101 ročný starček... https://www.martinus.sk/?uItem=451799 tie knihy sú svetový bestseller

namornicka
22. nov 2020

Siroty z vlaku

cacianka
22. nov 2020

Tazko radiť, ked ju nepozname.aky je typ, čo cita.
V literature je take široké spektrum, ze tazko trafiť. Aj mne samej😂
100r.starcek sa mi az tak nepacil, fičím na D.Danovi a Ako som vozil Nórov.uplne na opacnych koncoch.

tramtada31
22. nov 2020

A čo by sa jej paci? Osobne nič z vyššie menovaných by má nezaujalo, skôr preferujem knihy z osobného rozvoja a ktoré má niekam posunu. Začala by som tým, či je sama/alebo má partnera/deti, či je ne/spokojna v zivote a podľa toho vyberala.

ivkazba
22. nov 2020

Ak to má byť darček, tak musí je jedno aká kategória. Ja napríklad čítam iba detektívky - trilery a občas odbornú rozvojovú literatúru, ale tú si vyberám tiež veľmi veľmi cielene. Takže čokoľvek iné nečítam. A veru že som za roky podarovala obrovské množstvo kníh ktoré mi kúpili ľudia lebo si mysleli že keď rada čítam, tak hocičo.

atikab
22. nov 2020

@deti95060810 myslís od m. puza?

deti95060810
22. nov 2020

@atikab áno

deti95060810
22. nov 2020

@cacianka Dán? čítala som jednu knihu a úplne stačilo...🙄

kristiii
22. nov 2020

Zdochnuté srdce...úplne nenáročná tenká knižka, na ktorej sa zasmiali všetky kolegyne, akokoľvek náročné

prasiatko30
22. nov 2020

Ono “kniha pre 40r zenu” je strasne nejasna kategoria moze to byt zena co cita len young adult literaturu, len cervenu ci ruzovu kniznicu alebo taka co cita knihy o geopolitickom vyvoji vo svete pripadne len zivotopisy historickych osobnosti.

Ja neviem ci to funguje aj na sk ale ked ja kupujem niekomu knihu tak vzdy prikladam aj blocek - u nas su schopni ho vytlacit ako tkzv darcekovy blocek kde nie je napisana cena ale obdarovany ma moznost si vymenit knihu za taku aka by mu soravila radost - pokial sa teda netrafim do vkusu alebo nedajboze by som mu kupila taku aku ma. Skus sa informovat v tvojom knihkupectve ci je nieco take mozne a urobit to tymto sposobom alebo daruj radsej penzanu pokazku do knihkupectva nech si dotycna vyberie sama

cacianka
22. nov 2020

@deti95060810 no vidis aky rozdielny vkus. Ja ho žeriem ! Ale je pravda ze tie čo su pomotane s politikou(cca 3diely) mi nesadli.
Niekto hlta Lovestory, iny podrobne dejiny, či životopisy, anatomiu tela, financne analýzy, severske detektivky.

cacianka
22. nov 2020

Nefunguje. Kniha sa len tak vymenit neda.
Ale poukazky funguju.

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matabb73
22. nov 2020

Ťažko vybrať podľa veku. Kazdemu sa páči niečo iné a s vekom to veľmi nesúvisí, ak nepočítam detské knihy. Ja mám od mladosti rada detektívky a čítam ich doteraz, mám 47. Ženské romány ma nikdy nebavili. Takže by si pri výbere mala zohľadniť aký záber ma obdarovaná rada.

matabb73
22. nov 2020

V Martinuse knihu vymenia, keď máš blok. Ja som menila, keď mi kolegovia kúpili takú, čo som už čítala.

cacianka
22. nov 2020

@prasiatko30 to na Sk ? Lebo píšeš ze nevies ako je to na Sk.
Mozno už niektori predajcovia robia takúto službu, ale urcite to nie je bežné

unicornlady
23. nov 2020

Tiež neviem o tom, že by knihy vymieňali. Veď to si človek môže knihu za deň prečítať a vrátiť naspäť. Pamätám, keď na to pred Vianocami v správach upozorňovali.

prasiatko30
23. nov 2020

@unicornlady vidis to je to ze u nas predpokladaju, ze mozes dostat knihu, ktoru uz doma mas, pripadne ze ti daruju 2-3 rovnake alebo nie podla tvojho gusta a tak budes potrebovat knihu vymenit. Tiez je pravda, ze ludia to nevyuzivaju na vymenu precitanych knih - na to maju kniznicu😂😂

erickatt
23. nov 2020

@nikol_predaj 50 odtieňov sivej. Celú trilogiu

prasiatko30
23. nov 2020

@erickatt uff to by som teda pouzila ako bricks do kozubu - na to by som neminula nielen peniaze ale ani cas😅

erickatt
23. nov 2020

@prasiatko30 nehorí to dobre, už ani papier nie je čo bývalo 💩😆

prasiatko30
23. nov 2020

@erickatt 😂😂

jankapepe
23. nov 2020

@nikol_predaj opravim ťa nie je jedno aká kategória. Ak niekto rád číta určite nejde rad radom ale vyberá si to čo sa mu páči.
Vyberať knihu čisto podľa veku? Prečo? Dôvod?
Zisti si čo dotyčná rada číta a podľa toho vyberaj.