Hrdinska Päťka Martinus - poďme spolu hádať názvy kníh

aurorastone
7. mar 2022

Ahojte kočky 🙂, keďže tu máme marec, mesiac knihy, tak aj martinus, nám opäť dal šancu, stať sa na chvíľku detektívmi, pri hľadaní názvov kníh 🙂
Tak si poďme radiť a motivovať sa, prosím však nepokazme si zábavu tým ze niekto napíše priamo názov diela, používajme indície a napovedy, ktoré nám viac pomôžu pri hľadaní tých správnych názvov 🙂

Ak už niekde nejaké vlákno je založené rada sa pridám, keďže som nenašla 🙂

Tak a ako dnešnú prvu knižku u mate?

katkaps
7. mar 2022

@aurorastone Dnešná kniha, svetová klasika 😉
J.D. Salinger

katkaps
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vsauce_
7. mar 2022

Ono je ďalšia súťaž? No tak to sa pridávam a hneď idem na to 🙂

rustifina1
7. mar 2022

Napovedy sú celkom v pohode dnes, dá sa to z toho uhádnuť.

alenka987
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akinom_13
7. mar 2022

Pridám sa aj ja som začala hádať a naozaj sa to dalo uhádnuť 😉

vsauce_
8. mar 2022

Tak dnes na druhý pokus 🙂 A to som si vôbec neverila 😀 Knižka bola minulý rok dokonca sfilmovaná 🙂

witosovak
8. mar 2022

Nápoveda: piesok, púšť

randy666
8. mar 2022

Dnes to bolo mega ľahké 🙂

luhli
8. mar 2022

Ani sa mi nechce veriť, že som to dnes tak ľahko uhádla. Napadlo mi to ako prvé, ale prvý nápad som najskôr zvrhla, lebo som si myslela, že to nie je knižné miesto, ale názov knihy. A ono knižné miesto a názov knihy sú rovnaké!!!

martinkakontova
8. mar 2022

@randy666 čau pomôžeš mi prosím dnešnú knihu neviem uhádnúť nápoveda piesok a púšť mi nepomohli

martinkakontova
8. mar 2022

@luhli čau pomôžeš mi prosím dnešnú knihu neviem uhádnúť nápoveda piesok a púšť mi nepomohli

martinkakontova
8. mar 2022

@witosovak čau pomôžeš mi prosím dnešnú knihu neviem uhádnúť nápoveda piesok a púšť mi nepomohli

martinkakontova
8. mar 2022

@vsauce_ čau pomôžeš mi prosím dnešnú knihu neviem uhádnúť nápoveda piesok a púšť mi nepomohli

aurorastone
autor
8. mar 2022

@martinkakontova ahoj aj v kinách to bolo nedávno veľmi populárne sci fi ako hry o tróny vo vesmírne 😁

bloger
8. mar 2022

Piesočný presyp

randy666
8. mar 2022

@martinkakontova film dostal niekoľko nominácií na oscara 🙂 pre mňa je to jedno z najlepších sci-fi... Kniha dala zabrať, ale je to úžasné dielo. A nápoveda... korenie, piesok, červ...

witosovak
8. mar 2022

@martinkakontova režisér filmu je Denis Villeneuve
autor knihy: F. P. H.
rok vydania: 1965

luhli
9. mar 2022

Dnes to bolo ľahké - povinné čítanie na strednej škole. A ak ste to aj nečítali, určite ste sa o tom aspoň učili...

vsauce_
9. mar 2022

Dnes znova velmi jednoduché 🙂 španielsky rytier, ktorý mal pomocníka. Nemusíte napísať celú knihu, stačí len meno 🙂

randy666
9. mar 2022

Dnes mi to trvalo dlhšie, ale prišla som na to 😁

lola1230
9. mar 2022

Dnes som aj zqváhala ale mám to pomerne ľahké

lola1230
9. mar 2022

A mám užitočnú radu koľko krát je u toho psa ,,haf’’ toľko slov má odpovď 🙂

aurorastone
autor
9. mar 2022

Keď si neprečítal poriadne ze máš hádať postavu a nie dielo 🙈🤦‍♀️

lola1230
10. mar 2022

Dnes zatiaľ neviem ...

sonas152
10. mar 2022

@lola1230. kanadská spisovateľka, poetka, feministická a politická aktivistka. Je nositeľkou viacerých prestížnych literárnych cien, sfilmovaný príbeh seriál, úspešný

christine18
10. mar 2022

@lola1230 dnes hádame meno autorky. Ide o kanadskú autorku dystopického románu o klerofašistickom režime v USA 🙂 pomerne známe dielo aj vďaka úspešnému seriálu, ktorý sa začal vysielať pred pár rokmi..

aurorastone
autor
10. mar 2022

@sonas152 ďakujem pomohlo ❤️

pinkgirl
10. mar 2022

@christine18 Vďaka za pomoc, tak už mám aj dnešnú hádanku 🙂

vsauce_
10. mar 2022

Bože, skoro som bez tých upozornení tu zabudla dnes súťažiť. Idem sa pozrieť a potom mrknem na nápovedy keď budem dutá jak poleno 😂