Hovoriace knihy

lalamama
10. júl 2018

Ahojte, prosím Vás, viete mi povedať, ktoré hovoriace knihy sú lepšie? Či značka IRS alebo od Albi? Chcela by som to pre dcérku k 4. narodeninám. A neviem sa rozhodnúť.
Ďakujem krásne 🙂

martinoocka
10. júl 2018

ja som prave teraz riesila pre 3 rocnu. vybrali sme nakoniec hovoriace knihy irs, lebo je ich viac na vyber pre male deticky. inak aj to pero sa mi zda lepsie do takej malej rucky. nevyhodou moze byt ze knihy nemaju tvrde strany, mozno sa skor znicia, ale nove stoja aj tak menej ako kuzelne citanie.

kikuskar5
10. júl 2018

@lalamama moje deti odstali irs a su hotove z toho. Maju 2 a 4 roky. Starsia fici hlavne na tych miovskych, na farme a v meste, jeden krok do skoly a cislach. Mladsi je hotovy zo zvieratiek, tvarov a farieb. Rozmyslala som nad albi, ale vela ludi v okoli aj logopedicka aj kamoska ucitelka v skolke s vystudovanou logopediou mi poradili tie irs a dobre sme spravili 😉

lalamama
autor
10. júl 2018

martinoocka a kikuskar5 Ďakujem krásne. Bola som rozhodnutá pre IRS, len teraz ma pomýlil jeden kolega, že mám zobrať tieto. A naživo som ich nevidela, iné by bolo pozrieť si ich, chytiť do ruky a rozhodnúť sa.
Ale vezmem IRS 🙂 Dám na prvý dojem a Vaše rady. Ďakujem

kikuskar5
10. júl 2018

@lalamama

https://www.youtube.com/watch?v=BJpoX0WUiPU


https://www.youtube.com/watch?v=qspwO4dRLMo


Takto sa bavi moj mladsi 2 rocny s nimi 😉
Tak taka mala ukazka 😉 aj sa mi paci, ze je ich viac z tych knich viacjazycnych 😉

lalamama
autor
10. júl 2018

@kikuskar5 to sú krásne videá. Aspoň vidím, že ako to pracuje. Ďakujem

kikuskar5
10. júl 2018

@lalamama inak aj na youtube je dost videi, som aj tam ponachadzala, ako to cca vyzera 😉

hermiona368
11. sep 2018

@kikuskar5 ahoj, citam ze aj tvoja kamoska / logopecicka odporucila tie irs, v com su podla nej lepsie ? prave sa rozodujeme ktore kupit. maly ma 5 a dcerka 2 roky, syn zacal rozpravat az ako 3 rocny takze tera dobieha a brble stale 😀 mate niektory konkretny balicek ?

kikuskar5
11. sep 2018

@hermiona368 my mame maxi balicek pre najmensich plus tri knihy navyse (tusim 4 rocne obdobia, mia na farme, jeden krok do skoly - vtedy bola akcia, takze tie tri navyse boli zdarma). Decka sa mi s tym hraju denne, za mna su dost jednoduchsie pre deti na ovladanie, u kamosky sme skusali aj to albi a decka to nezaujalo, len chvilku, mozno vo vyssom veku, prisli mi skor pre starsie deti. Este 4 rocacka viac zaujem mala, ale aj tak viac s tym irs. A tiez ta viac jazycnost je za mna plus. Starsia 4 rocna uz viac kuka po tych predskolskych skor, v tych farbach, tvaroch a cislach, ci tie s miou riesi ulohy, mladsi 2 rocak zatial len pocuva a opakuje slova, ja mu pomaham, aj ked sa s tym zabavi sam, tak je to aj super, ked potreebujem daco porobit a pochytil uz dost odtial 😊

hermiona368
11. sep 2018

@kikuskar5 ano toto potrebujem, len niekto tu pisal ze maju tenke strany. Inak asi mas pravdu lebo kamoska albi to teraz kupila 6 rocnej a ze ju to velmi bavi. Neboli sme skusat, lebo nikto v okoli nema irs. Ale na narodky sme jej kupili knihu slovensko, tak sa tam musime vybrat znovu na skusku 😅 zatial anglictinu neriesim, lebo som rada ze chomoli slovenske slova. Albi nema anglictinu ked si isla do irs ?

malzeville
11. sep 2018

Su k dostaniu aj v kamennych obchodoch /panta rhei / alebo len online ?dakujem

kikuskar5
11. sep 2018

@hermiona368 maju tenke strany, teda obal, ale nam to nevadi, maju ich doma uz par mesiacov a vsetko ok, nic neznicili, mladsi je exert v trhani papierovych kniziek, az take tenke nie su, ako v klasickych knizkach. Len obal nie je tvrdy ako u klasickej knizky, aspon nie su tazke, my ich berieme so sebou vsade, ked niekam cestujem 😀

kikuskar5
11. sep 2018

@hermiona368 asi ma aj anglictinu ale v globale ked si to vezmem, tak za cenu 60e sme mali v baliku od zvierat, cez farby, tvary, predskolske, cisla a celkovo vacsi okruh veci na ucenie aj v inom jazyku, nez v jednej knihe od albi. Isto su lacnejsie a maju knihy az do dospelosti, hlavne teda na cudzi jazyk orientovane, ale aj v buducnosti to vie clovek vyuzit, nie je to len hracka pre male deti 😊
Do buducna rozmyslam aj nad tym albi, ako o slovensku, alebo tusim ten atlas sveta tam je a pod, to ma laka, ale fakt az pre skolakov, ktori sa tomu uz venuju aj v skole 😊

hermiona368
11. sep 2018

@kikuskar5 no super, popozeram tie ich balicky a uvidime ktorz nas oslovi. Moj nejako nenici knizky, teda lebo ich velmi malo listuje. Preto ho chcem motivovat aby zacal. Viem ze albi ta slovensko stala 14,90 . Preto sa mi zda byt vyhodnejsie to irs, ako pises aj ty ze vela knih pre kazdeho. A pravda je ze hodis do tasky , do auta a ide sa

lucynka44
19. okt 2018

Ja mam IRS a aai predam a kupim albi zdaju sa mi obsahovo naroc ensie ale ja mam 5 rocnuu od 3r ma miu a mia v meste a je to take pre mensie deti albi sa mi zda viac tem pre starsie deri vhod ejsie

tinak25
26. nov 2018

@lalamama ake ste nakoniec kupili? Chcem pre 3-rocnu balik od irs. Nevieme sa rozhodnut ktory?

lalamama
autor
27. nov 2018

@tinak25 kupili sme IRS. A sme spokojni. Syn ma 5 rokov, ten pekne riesi ulohy, ale dcerka skace z jednej ulohy na druhu. Ale bavi ju to, len nie je to take plynule, ze ide ulohu za ulohou.
Ale svokrovci kupili detom na Vianoce kuzelne citanie od Albi, tak sama som zvedava, ake bude. A co sa detom bude viac pacit

bazalka01
14. dec 2018

Máte prosím niekto tie knihy angličtiny od IRS? Zvažujem, že objednám pre 8 r. syna na Vianoce ten VIANOČNÝ balíček MEGA angličtiny a ešte som rozmýšľala, že dokupím aj Anglicko-slovenské hovoriace kartičky.
Oplatí sa to?
Ďakujem.

lalamama
autor
15. dec 2018

@bazalka01 Tu anglictinu nemame veru, jedine v tych knihach Objavkovo je aj AJ verzia, ale som rada, ze to riesia v slovencine, aj tak je to niekedy narocne pre 4-rocne dieta.

bazalka01
17. dec 2018

@lalamama Nám dnes prišiel ten Vianočný mega balík + tie Anglicko-slovenské hovoriace kartičky ale ešte som to nestihla rozbaliť. Až keď syn pôjde do postele tak sa na to s manželom mrkneme.

melidomi
23. dec 2018

Baby a neviete prosim ako sa resetuje pero?Baterka je nabitá,ale funguje to len vtedy,keď stále tlacime tlacitko na zapnutie,inak sa vypne.Ďakujem

e.l.i
28. dec 2018

@melidomi v zadu je taka mini dierocka treba ihlou strcit hlboko a stuknut.. prave som na to prisla lebo nam zamrzlo

melidomi
31. dec 2018

@e.l.i Môžeš mi prosím odfotiť kde vzadu?Ja vzadu mám len 4 šróbiky na odvorenie pera a žiadnu inú dierku.Mini dierka je dole,kde sa zapína,ale aj tak mi nefunguje.Ďakujem.

e.l.i
1. jan 2019

@melidomi tam kde mam prst 😉

e.l.i
1. jan 2019

@melidomi len ak si mala na mysli od albi pero lebo s tym irs nemam skúsenosť

martinoocka
13. jan 2019

Prosim vas nieje k albi peru v navode co robit ak nejde zapnut? Znamej som tam preniesla novy subor, lebo kupili novu knihu a nemaju doma pocitac. A pero teraz nejde zapnut 😨

kukulienka28
16. aug 2019

Nemá náhodou niekto na predaj hovoriace pero IRS? Ďakujem

ellieellie
3. nov 2019

@lalamama Ahoj, ako to u vás napokon dopadlo? Si viac spokojná s IRS alebo Albi? Ďakujem 🙂

lalamama
autor
4. nov 2019

@ellieellie Ahoj 🙂 no mame oboje. My sme kúpili IRS a svokrovci potom omylom kúpili knihy od Albi, tak neskôr dokúpili aj pero. Syn má teraz 6 rokov a dcéra 5 rokov, zo začiatku sa o to až hádali a teraz sa s tým hrávajú už menej. Od IRS máme veľmi veľa tých kníh, ale úspech majú len Mia v meste a Mia na farme. Tie ostatné ignorujú /Objavkovo, Húseničky, Bájky.../. Aj keď syn je teraz prvák a dokúpila som Abecedu, tak uvidím, či ho to bude baviť.
Od Albi máme angličtinu a zvieratká a tie zvieratká sú celkom fajn. Ale tie ich bavia menej, aj keď tu sa im zase páči pero 😀 to je také atraktívnejšie pre nich...
Ja osobne odporúčam viac IRS. Ale to ako ktoré dieťa. Kolega majú zase len Albi a oni si nevedia vynachváliť. Asi som moc nepomohla 😀

konik654
4. apr 2020

Ahojte,
mám 2 deti (3 a 5 rokov) a určite hlasujem všetkými desiatimi za IRS (www.hovoriaceknihy.sk). Všetky knižky sú krásne, pútavo nahovorené (žiadne šumy) s množstvom zvukov a zábavných úloh.
Knižky máme cca od 2 rokov a moje deti bavia v každom veku, resp. stále sa k nim vracajú v rôznom veku a vždy tam nájdu niečo nové. Berieme aj do auta, k lekárke či na dovolenky.Aj teraz, keď sme zavretí s deťmi doma už 3 týždňe, mi veľmi pomohli.

Keď boli menší, tak určite zaujali Zvieratká s rôznymi zvukmi (aj po anglicky) a tiež Mia na farme a v meste. Teraz už počúvajú aj rozprávky -"Kedy tam už budeme" a Bájky. Dcéra nedá dopustiť na "Húseničky", to je pre ňu top, taký úlet s číslami a básničkami, ktorá pobaví aj dospelých. A tiež "Ľudové notičky", kde sú čunovskými detským súborom krásne naspievané slovenské ľudové pesničky. A ešte odporúčam "Ľudské telo", to je krásne spracované, graficky aj obsahovo a určite aj pre staršie deti.
Čo sa týka Albi, videla som len u susedy knihu zvieratá, bolo to len monotónne čítanie textu, uspávanie hadov, deti to po chvili prestalo bavit...ale súhlasím, že asi skôr pre starších. Viac sme ale nevideli a neskúsili...
A ešte jedna vec, hovoriace knihy su slovensky produkt - obsah vytvaraju slovenski autori, slovenski grafici, nahovorene su slovenskymi hercami..citit tam zanietenie a preciznost. Takze knizky podporujem a dokupujeme stale nove.
Prepáčte za dlhší text, chcela som len podporiť dobrú vec.

pomorie
4. sep 2020

@lalamama zdravím, prosím Vás, a pero irs napr na albi knihu nefunguje, skúšali ste? Ze je to na rovnakom princípe... Dik za info