Existuje knižnica, ktorá požičiava knihy poštou?

19. júl 2022

Ahojte
Neviete nahodou o nejakej kniznici ktora mi zasle knihy postou,,aby som nemusela ist cez pol republiky.
Dakujem

0silvia0
19. júl 2022

Preco cez pol republiky? Standart to asi nie je, ale chod do svojej najblizsej kniznice a poziadaj o medzikniznicnu vypozicnu sluzbu. Tvoja kniznica kde mas clenstvo poziada inu kniznicu o knihy, ktore dana kniznica nema.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liusa82
19. júl 2022

Ani ja by som sa nenahnevala takej online knižnici.Naklikáte akože do košika pošlú vám to na adresu a do určitej doby by ste to museli vrátiť ako v klasickej knižnici ale už vidím že by to ludia prd vracali.Pozrem na nete ale pochybujem že niečo také existuje.Dneska sú už ludia pohodlní ani do knižnice sa im nechce toto by možno uvítali viacerí

margaretka_
19. júl 2022

Mne sa zda, ze vedecká kniznica v PO mala takú službu, len neviem ci iba cez koronu, alebo na stálo. Skus pozriet ich stranku

blaazi
19. júl 2022

Môžeš využiť medziknižničnú výpožičnú službu. Okrem toho mám skúsenosť, že vrátenie kníh do národnej knižnice v Martine môže prebehnúť aj poštou. Výpožička osobne.

0silvia0
19. júl 2022

@mb2021 samozrejme z ktorejkolvek kniznice sa da cez mvs pozicat...

0silvia0
19. júl 2022

Tu mozete hladat knihy naraz z cca 30 kniznic na Slovensku:
https://www.infogate.sk/?seo=InfoGate-Hlavná-st...

autor
19. júl 2022

Dakujem vam.nevedela som o medzikniznicnej vypozicnej sluzbe.pojdem sa tam popytat.dakujem este raz 😊

cacianka
4. sep 2022

Asi si už bola.
Mám roky praxe v knižnici.
Áno existuje medziknižnicna vypozicna služba , bola aj medzinárodná,. Každá trochu väčšia knižnica to robila, teraz sú aj rôzne databázy do ktorych knižnice maju prístup , takže vedia pomôcť,poradiť.
Ale neoplatí sa to pri zháňaní nejakej lovestory, skôr niečo odborné, menej dostupné, menšie náklady vydania.