Druha svetová vojna - filmy a knihy

9. apr 2021

Ahojte, po prečítaní knihy Žltá hviezda ma začali veľmi zaujímať príbehy ľudí z holokaustu. Poradíte mi prosím nejaké filmy a knihy na tuto tému?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mareka49
9. apr 2021

Musíme si pomáhať a Chlapec v pruhov anom pyžame napr

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oblecenie99
9. apr 2021

Ja som raz videla jeden veľmi dobý film na túto tému, vraj na podklade skutočných udalostí.. bolo to o židovskej lepšej rodine, on bol advokát, mali dve deti (tuším dcéra a syn) a potom samozrejme museli tiež konať.. on sa snažil vybaviť pre rodinu odchod na Kubu, ale podarilo sa len jemu, deti išli k nejakej rodine do Anglicka tuším....? a manželka zostala doma, prežívala a pretĺkala sa životom, ja neviem, či tam nebola aj scéna so znásilnením a asi stratila aj byt, či ho musela predať, už sa nepamätám.. a viem, že on mal akože pomôcť z Kuby rodine, aj tam bola tá snaha, ale napokon sa tam zaľúbil do kubánky, aj jej urobil dieťa... dosť ťažký ale dobrý film. Nemá niekto typ, ako sa volá? Lebo si nespomínam..

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienka192
9. apr 2021

Knihy - Hana, Mengeleho dievča a Slávik (tu si precitaj určite, veľmi silný príbeh)

kacena177
9. apr 2021

Knihy : Osudeni prežiť, Tetovac z Auschwiczu, Mengeleho dievča, zlatovlaska, Pokusné králičky
Je veľmi veľa kníh, tiež ich rada čítam

jaja20
9. apr 2021

Bitka o Sevastopol,Zachráňte vojaka Ryana, Tenká červená čiara, Stalingrad.

jaja20
9. apr 2021

Nie sú priamo o Židoch,ale s tematikou vojny.

froschka
9. apr 2021

Za mna tiez Hana a Mengeleho dievca, Obe knihy velmi putave, ale ja musim vzdy po takychto smutnych knihach nieco pozitivne, motivacne a veselsie precitat.

ani_ina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rude_baby
9. apr 2021

Filmy Úkryt v ZOO, Prameň života, Predcitac, Kralicek Jojo, Musíme si pomáhať

cinda555
9. apr 2021

Veľmi odporucam film Prsteň

fodorka
9. apr 2021

Jeejda tak nie som sama kto vasnivo cita knizky o holokauste ....tiez odporucam mengeleho dievca aj ked teda miestami tazke citanie ...tetovac z auschwiczu, cilkina cest to je volne pokracovanie tetovaca a este ma napadnu....naozaj uz som ich precitala vela a stale idem.

misinka20tv
19. júl 2022

Dobrý film je i posledný vlak..

anega79
19. júl 2022

Sofiina volba,Regine Deforges - Modry bicykel, Mark Sullivan - Pod krvavymi nebesami, Katerina Tuckova - Vyhani Gerdy Schnrich a vsetky knihy od Remarqua

samanta44
19. júl 2022

Film colette .prenadherny ťažký film.pianista,schindlerov zoznam.bez chlapče bez.