Zvýšená telesná teplota pred menštruáciou

anaviky
25. feb 2018

Ahojte prosim vas stretli ste sa niekto s tym, ze by ste mali jemne zvysenu teplotu cca tyzdne pred prichodom menstruacie? tak max 37,4? mala som to takto minuly mesiac trvalo to asi tyzden a tento mesiac znova,vcera,dnes a menzes mam dostat teraz koncom alebo zaciatkom mesiaca. Moze byt taketo nieco ako PMS?

zuzans258
25. feb 2018

ahoj, podľa mňa to je aj tou prichádzajúcou ms, napr mňa vždy pred bolia prsia, vyhádžem sa na tvári...a mám návaly tepla a zimi....vnoci sa zobudím celá spotená a ráno mám zimnicu ...takže myslím si že kľudne

maria1989
25. feb 2018

ahoj, ja mám stále tak zvýšenú

anaviky
autor
25. feb 2018

@zuzans258 no ved aj mna tak bolia prsia a som taka vselijaka
@maria1989 aj si to akoze riesila s dr,ze ci to je ok ci nie?

anaviky
autor
25. feb 2018

@maria1989 teda
@zuzans258 tak som chcela este napisat,ze ja som si medzitym nemerala,to len vtedy a teraz som sa akosi divne citila tak som zmerala teplotu a bum. minuly mesiac asi po tyzdni mi ukazalo 36,6 tak som viac nemerala az doteraz...

termixicek11
25. feb 2018

Zvysena teplota nie je kvoli menzesu, ale zvysuje sa pocas ovulacie a trva do menzesu. Takto aj zeny co chcu otehotniet meraju teplotu, lebo sa zvysuje po uvolneni vajicka. Ked sa menzes spusti, teplota klesne. Ak zena otehotnie, teplota ostava vyssia prve tyzdne. Niektora zena ma po ovulacii len 36,9 no su zeny ktore maju bezne 37,5

anaviky
autor
25. feb 2018

@termixicek11 no ja mam pocit,ze teda ze ovulaciu som uz mala, ci som tuu teplotu doteraz necitila?

lienka737
25. feb 2018

@anaviky normalna vec, teplota sa pred MS zvysuje.

termixicek11
25. feb 2018

Zvysena teplota nie je len pocas ovulacie ale trva od ovulacie az po menzes.

altea
25. mar 2018

Ahoj Maria,teplotu mas zvysenu po cely den,alebo len na vecer ? Pytam sa,lebo mne sa zvysuje tak 37,1na vecer okolo 18.00 a pred spanim cca okolo 22.00 zas klesne.Dakujem

juliagas
27. mar 2018

Ahojte Môžem sa spýtať aj ja? 🙂 menzes mi trval 2 dní a ďalšie dva dni som mala len špinenie.. Obvykle mi trvá menzes 5 dní a normálne no tieto boli úplne slabé a merala som si bazalna teplotu v poschve už po menzese a mam ju 37,1 co si myslite o tomto?

lenculka55
5. apr 2018

@termixicek11 ale funguje to takto aj s telesnou teplotou? O bazalnej viem tu nemeriam

termixicek11
5. apr 2018

@lenculka55 ano funguje. No nie u kazdej rovnako a nemusi sa zvysit aj pol roka. Vsetko je o hormonoch a staci mensi vykyv a teplota mestupne alebo stupne tak, ze to zena citi akoby bola chora. Ja mavam obdobia ked mam az naval horucavy v licach

lenculka55
5. apr 2018

@termixicek11 mne to zacalo po potrate. Hormonalny profil ok. Pochodilq som vysetreni a vysetreni, rtg a interne, neurologiu, imuno, alergo a nic vsade ukazkove vysledky. Nikto sa s tym nestretol, nikto tym netrpel. Po otehotneni teplota zmizla a nebola az kym sa 7 mesiacov po porode nevratil menzes. Cize viem ze to s tym suvisi. Od ovulacie po menzes mam zvysenu teplotu. Prve je len ku veceru, postupne uz aj cez den. 2-3 den menstruacie zmizne a nieje az do ovulacie.

termixicek11
5. apr 2018

@lenculka55 presne tak. Je to uplne normalna vec pri zene.

angelinja
30. máj 2019

baby prosim a kolko mávate tu teplotu?

lenculka55
30. máj 2019

@angelinja 37,0-37,2 ale vraj až do 37,5 je to ok