Zvyknete upratovať v nedeľu?

2. apr 2023

Zvyknete upratovať v nedeľu? Bývam v bytovke chcela by som vysávať ale neviem či s tým musím čakať do zajtra

pribinak
2. apr 2023

Áno upratujem aj v nedeľu, aj vysavam. Snáď ak sa mi niečo vysype či vyleje, tak nebudem čakať do pondelku

janai1
2. apr 2023

Nedeľa je pre mňa ako akýkoľvek iný deň. Ak mám vtedy čas tak upratujem, prečo nie

zmrzlinka2021
2. apr 2023

Nie - ale nie kvoli druhym, ale kvoli tomu, ze to je den odpocinku.
Chceme si ako rodina oddychnut, mat priestr, cas, byt spolu.
S manzelom sme obaja pracujuci, mame aj ine povinnosti a aspon tu nedelu chceme mat klud.

Vdaka tomu som od pondelka v praci nastartovana 😉

Nedela je pre mna oddeleny den, nacerpavam, tesim sa z dostatku casu na rodinu, konicky.

caroline_
2. apr 2023

Keď som bývala v bytovke, upratovala som aj v nedeľu, aj cez sviatky, aj na vianoce aj na nový rok. Akurát som davala pozor na čas, nikdy nie ráno a neskôr ako o 20 hodine. Teraz som v dome a môžem aj o polnoci vysavat :D

autor
2. apr 2023

@zmrzlinka2021 ďakujem ale na to som sa nepýtala 😉

stanulienkat
2. apr 2023

Nedela je len 1 den z tyzdna. Tvoja vec, co budes robit. Vysavanim nikoho nerusis.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
2. apr 2023

@caroline_ ja mam čas (a aj chuť) len v nedeľu poriadne vyupratovat ale mam takých zvláštnych susedov 🙈 nechcem aby sa potom sťažovali

buberova
2. apr 2023

Ja s tým nemám problém, snáď každý normálny pochopí že pracujúci človek ktorý je od pondelka do piatka viac menej celé dni v robote má len tie 2 dni na ostatné veci.. takže upratať si v nedeľu je v poriadku. Nerobím nič extra hlučné, ale keby som vedela že to susede extra vadí, prispôsobila by som sa.
Myslíš že keď niekedy stretneš susedov na chodbe, mohla by si sa ich opýtať na ich názor? Či im to prekáža?

zmrzlinka2021
2. apr 2023

Autorka,

pytala si sa, ci zvykneme v nedelu upratovat.
Nie, nezvykneme.

Otazka susedov:
U nas sme vacsinou mladi ludia, mlade rodin a urcite hlucne prace sa nerobia. Ak by niekto si potreboval povysavat, akceptujem to. My nevysavame, kedze sme s manzelom obaja pracujuci

226lenka
2. apr 2023

Áno, pred hodinou som povysávala a teraz sa mi perie prádlo.

sense
2. apr 2023

Ak niečo sa niečo v sype alebo keď upratujem mačkam záchod tak to miesto okolo po výsavam, ale zas nevysavam komplet byt hodinu.
A čo vydáva niekto iný? Je mi jedno pokiaľ nevydáva o siestej ráno alebo po ôsmej vecer

felycity
2. apr 2023

snažím sa neupratovať v tento deň, akosi mám zafixované, že je to deň "odpočinku", ale ak je to nutné samozrejme upratujem, v bytovke by som sa v nedeľu vyhýbala veľmi, veľmi hlučným aktivitám ( vŕtanie a pod.) , vysávanie, či pranie by som neriešila, úplne v pohode.

januska12323
2. apr 2023

Keď treba a máš chuť tak vysávaj aj celé dni. Susedia chcú oddychovať tak nech oddychujú ako im v tom bráni cudzie vysávanie?

bimbambim
2. apr 2023

Nie nedeľu neupratujem nie preto, že je nedeľa ,ale preto ,že každú nedeľu som v robote.Aj kebyže nie som v robote tak vždy si zariadim tak aby som nedeľu okrem obeda nerobila nič.Ale tak niekdo neupratuje pondelok niekto neupratuje dajme tomu sobotu .Vzdy dakomu vyjde deň kedy neupratuje.A keď upracem sobotu tak nevidím dôvod,aby som upratovala aj nedeľu.Jedine ,že by nás vytopili susedia .Vsak snáď neupratujes každý deň.A odložiť riad z obeda nepovažujem za riadenie.

diewcatqoo
2. apr 2023

U nas sused pravidelne v nedelu od rana vrta, takze vobec nemam ziadne vycitky, ked zapnem vysavac 🙂

daniela2202
2. apr 2023

V pohode, idem umyť okno, oprať záclonu, v týždni nemám čas a včera som venovala celý deň záhrade 😂😁😂👉👉

caroline_
2. apr 2023

Načo by sa mali sťažovať? Na vysávač? Bývajú v bytovke, z jednej strany sa môžu hádať, z druhej sexovať, z ďalšej plače dieťa. Atd. Nic zle nerobíte, ked sa im nepáči nech idú na samotu do domu. Na susedov by som sa maximalne vysrala co sa týka upratovania.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akinomel
2. apr 2023

Nezvyknem upratovať v nedeľu. Pre mňa a moju rodinu je nedeľa sviatkom.

gypsomilka
2. apr 2023

Nebyvam sice v bytovke no byvali sme a normalne sme upratovali prali atd aj v nedelu.

lb1984
2. apr 2023

Áno upratujem aj periem. Býva podomnou moja rodina a ta stále na to dudre. Ale čo keď v sobotu nestíham? 🤗

bimbambim
2. apr 2023

@elizabet173 ale určite nerobí človek kazdy deň .Ten čo robí cez víkend má voľno cez týždeň.Ano aj ja som chodila upratovať sobotu svokrovcom kým žili ,ale nedeľu som neupratovala.Zas nemám nagrcane doma ,aby sa nedeľu riadilo.Spravil sa obed spratalo sa z obedu a venovalo sa deťom .A to máme doteraz tak.Pridem z roboty najeme sa a ideeysa prejsť s deťmi.Vsak povysávať môžem aj zajtra ked prídem z práce..Vsak hucat z vysávačom môžem aj zajtra večer.A nerobim Non stop v praci.Mam voľno aj cez týždeň.A ten čo robí každý deň tak to je už chyba jeho a zamestnávatela.Lebo voľno medzi zmenami ti poskytnúť musí aj keď robíš cez víkend

nikyball
2. apr 2023

🤣 jeden den kludu by mal byt zakonom dany. Mne by bolo blbe v nedelu rusit susedov

bessie12
2. apr 2023

za mojich detskych cias bola na to sobota. Ale odkedy mam vlastnu domacnost, tak upratujem bez ohladu na to ci je sviatok, pracovny den alebo vikend. Takze ano, upratujem aj v nedelu.

matabb73
2. apr 2023

Môžeš upratovať kedy len chceš. Ja vysávam vtedy keď mám na to čas a chuť a podľa potreby. Niekedy oddychujem práve v sobotu keď som mala náročný týždeň a v nedeľu upracem. Bývam v bytovke a robia to tak všetci. Jedine čo sa snažím, je nevysávať po ôsmej večer a na väčšie sviatky, ako sú Vianoce.

mimi3008
2. apr 2023

Byvam sice v dome, ale ano, ak treba, upratujem aj v nedelu, ked treba, pustim roboticky vysavac, prip. povysavam ja. Mame chlpateho psa, ktory spava v noci v chodbe a teraz plzne, takze chodbu vysavam kazdy den hned rano, ked ho vypustim von, ci je nedela, ci sviatok, ci Vianoce. Inak by sme mali tie chlpy este aj v polievke. Mame 2 male deti, takze pri nich treba kazdy den cosi upratovat

svokrinjazykmonika
2. apr 2023

Nie, ani v sobotu. Víkend si užívam

elmivelmi
2. apr 2023

ano,u nas sa stale bordelavi,aj v zahrade oracujeme,aj sa kosi trava,