Zvládnem študovať popri bábätku?

petra9517
25. máj 2018

Ahojte žienky, obraciam sa na vás s prosbou o radu a názor, vždy ma potešilo keď ste mi do problému vniesli svetlo.... Ide o to že som prvorodička v šiestom mesiaci tehotenstva, termín pôrodu mam v septembri, bývame samy s manželom v nájomnom byte v blízkosti oboch rodičov....a ja zvažujem že sa prihlásim na vysokú školu, nejakú externú formu, alebo kombinovanú formu štúdia v oblasti zdravotníctva, pred dvoma rokmi som sa z čistej hlúposti a lenivosti vykaslala v prvom ročníku na vš.... Dodnes to veľmi ľutujem, čím ďalej tým viac, je mi zle a smutno zo seba samej... Keďže viem že by mi to finančne aj kariérne dosť pomohlo... No teraz je naše bábätko na ceste, vytúžené bábätko... A ja neviem ci to zvládnem, bábätko aj školu... Mam skvelého muža, ktorý by ma v tom určite podporil, aj keď dodnes sa na mňa hnevá že som to pred dvoma rokmi ukončila...

petra9517
autor
25. máj 2018

Preto prosím mamičky ktoré študovali, alebo sa pokúšali študovať o radu.... Dá sa to zvládnuť aj s bábätkom? Alebo počkať na vhodnejšie obdobie? Alebo sa mam zmieriť s tým ze som to pokaslala? Neviem... Ďakujem za každý názor a radu...

malajezibaba1
25. máj 2018

Podľa mňa určite ano ked nie teraz potom uz myslím ze vhodnejšie obdobie nebude zacnes chodiť do prace domácnosť dieťa... 🙂 ja som sa pri malom zvladala učiť v pohode 🙂

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loginexistuje
25. máj 2018

tak zavisi od toho aku skolu napr medicinu zacinat to je tazko realizovatelne a ci sa to bide dat zvladat uvidis podla babetkq ako bide narocne

candii
25. máj 2018

Myslim, ze za vyskusanie nic nedas, kamaratka si robi VS popri 2 detoch. Ked sa chce tak sa da.. urcite to s pomocou manzela zvladnes..

malajezibaba1
25. máj 2018

@lenkakravcova podlamna zas opačne bábo do roka prespi strašne veľa a ma čas sa učiť a kojenie sa da škole prispôsobiť ved nebude chodiť každý deň 8h... Moj maly sa narodil v auguste a v septembri som si dokoncovala posledny rocnik skoly bolo sice par dni kedy som mala toho vyse hlavy isli mu zuby bol chorý a podobne ale zle obdobia maju deti v kazdom veku ale inak uplna pohodicka 🙂

katulka3333
25. máj 2018

Ja som tiez studovala popri tehu a porode ... musela som si dat odklad kedze 5skusok som kvoli porodu nemohla ist urobit ale dokoncila som ju ca pri malej to bolo v poho .. mgr som si robila teraz ked mala malá 4r. A bolo to horsie

majusska202
25. máj 2018

Ahoj ja momentálne študujem pedagogickú prvý rok. Mala som výhodu asi takú ze už predtým som študovala na takej škole a par skúšok mu uznali takže mi to cele uľahčilo. Poviem ti takto ak máš ochotných ľudí okolo seba tak to zvládneš so školy na prednášky vždy ide niekto so mnou manžel rodičia alebo starká s malým sú vonku idú na prechádzku atď. Keď treba papať malého mi doniesli nakojila som. A to ti poviem malý bol v kojeni extrémisti pýtal aj každú hodinu. Skúšky no momentálne idem v pondelok na skúšku snažím sa učiť no malý ma blbé obdobie a ide to dosť ťažko. Nie som ten typ co sa dokáže večer alebo v noci učiť. Ale dá sa to si osobne myslím je to náročné už som si aj poplakala párkrát lebo teraz som dosť ochorela takže sa mi ťažko učí. Ale za skúšku nič nedáš 🙂

ukulela
25. máj 2018

@petra9517 kamoska s malou po porode robila Bc, teraz uz ma aj Ing. Pomohli aj ordicia. mojej kamoskina mama skoncila s babom veterinu, teda nie hocaku lahku skolu ... dakedy byvali aj manzelske internaty 🙂 Takze za mna chod do toho. studium sa vzdy da prerusit, kredity/skusky preniest .... my sme mali spoluziacku na dennom - dieta manzel doma, druhe na ceste - sla s prstom v nose! zalezi sice aj na babatku - ako je narocne - ale aj na zene, ako si dokaze zorganozpovat cas a pomoc, a ked ma kto pomoct, preco nie? Takze ja drzim palce .. a teraz si spominam, ze kamosova zena pri druhom dietati robila tiez VS - druhu (prvu normalne po strednej, potom robila, a pocas RD si splnila sen a vystudovala tiez nejaku zdravotnicku, ci co ... )

lenka02942
25. máj 2018

Za odskusanie nič nedáš ale z vlastnej skúsenosti ti poviem že neviem či mám robiť,som slobodná matka,mam 2 ročnú dcéru chodím do roboty a popri tom študujem externe a počas skuskoveho ma ide od nervov roztrhat.koncim 1.rocnik a neviem čo ďalej ci mam pokračovať alebo nie pretože ak školu nechám tak to zas v budúcnosti nechcem ľutovať. časovo je to náročné ale myslím myslim ze ak ti ma kto pomôcť tak môžeš skúsiť

petrofka
25. máj 2018

Pre mna, z vlastnej skúsenosti... Ja by som to uz znova neurobila..

evapistovic
25. máj 2018

Ja mam doma 8.mesacne babo a o týzden štanicujem.
Je to moja uz druha VS. Bolo to narocne, ale prezila som. Rodina pomahala strazit a kocikat.
Vyskusaj aj ty.

ewell13
25. máj 2018

Ahoj ja som tiez skusila zdravotbictvo maly mal skoro2roky a musela som to nechat kedze na skole so zdravotnym zametanim musis mat takmer100%ucast a aj prax vyucovanie bolo od8rana do20medzitym niake volne hodiny ale to mi moc nepomohlo...takze pokial nemas pri kom nechat dietatko nemas velku sancu ale za vyskusanie nic nedas a mozno sa to hude darit viac ako mne a urcite budes kludnejsia ked to skuais prajem vela stastia

zuzanka.zuzu
25. máj 2018

dá sa, dokonca ak je bábo potichúčky (videla som v živote také 2, boli hore celé 2h a ani neblabotali) tak môže byť aj na prednáškach 😉 teda aspoň ja problém nerobím... ale zase závisí od školy/odboru/prednášajúceho. čo znamená "v oblasti zdravotníctva"?

magdalenaza
25. máj 2018

Ja som bc. štúdium začala, keď mala dcérka rok- to bola paráda, už som ju mohla "odložiť" aj ku svokričke, štátnicovala som, keď malo druhé dieťatko pol roka a to bol masaker- malému išli zuby, cez deň spal tak hodinu dokopy, v noci tiež žiadna sláva... Učila som sa po nociach, ale dala som to. Pokračujem ďalej v Mgr. štúdiu, pretože som si povedala, že keď som zvládla štátnice, tak skúšky dám ľavou zadnou- aj keď je to stres, celkom sa mi darí... Ideál by bol, keď by skutočne malo dieťatko aspoň rok, ale keďže teraz je externé bc. štúdium 4 roky a Mgr. tri roky, tak je na zváženie, či to posúvať.

moneequa
25. máj 2018

Zalezi od toho ake bude dieta. Nato, ze dieta do roka vela spi by som sa nespoliehala. Vela deti nespi, a kym ho vobec na chvilu uspis tak robi cirkus alebo pobehas par kilometrov s kociarom aby vobes spalo..Takze dopredu ti asi nikto neporadi.

nicol265
25. máj 2018

@petra9517 ahoj ja som bola tehotna ked som minuly rok statnicovala a dasa to urcite zvladnut aj pri malom babetku 🙂 teraz som ukoncila 4rocnik a este jeden posledny pred sebou😀 byt tebou ak teda chces urcite do toho chod lebo potom uz sa ti nebude chciet ked bude baboo väčšie 🙂)

miranna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sivamys
25. máj 2018

@lenka02942 pokial aspon trochu niekto pomoze da sa to.
ja som bola s detmi sama...starsia v strasnej puberte..mladsia skolkarka ..ked som koncila mgr bola uz 2cka na zs.
Boli to nervy.posledny rocnik som isla uz z poslednych sil ale nakoniec to klaplo.
Teraz to bude 5 rokov a nechapem ako som to vydrzala😎

nadazdi
25. máj 2018

@petra9517 ahoj moja 🙂 mala ma takmer 4 mesiace a ja si už 2 mesiace robím externe dpšku 🙂 nie je to síce úplne totožné ako štúdium, je toho menej a hlavne mnoho toho poznám už zo školy, ale statnicovala som v 5 mesiaci keď som nonstop vracala a nespala čo ma záha pálila, takze to bolo omnoho horšie :D uvidím ako ďalej, ale zatiaľ som spokojná 🙂 určite by som do toho išla

nadazdi
25. máj 2018

@lenka02942 vau 🙂 držím palce, určite to zvládneš

petra9517
autor
26. máj 2018

Baby ďakujem, ste skvelé ❤️ asi toto som potrebovala počuť... Áno dám sa na to, keď bude mať maličký aspoň rok, zdá sa mi to naozaj rozumnejšie, predsa len neviem aký malý bude... Ak bude dobry a všetko budeme zvládať naplánujem to tak aby som nastúpila do semestra o rok v septembri, keď bude mať už rok.... Ďakujem.
Vseeetky ste SUPER MAMINY 👏 ❤️👍😘

petra9517
autor
26. máj 2018

@zuzanka.zuzu tak to klobúk dole, že si bábätko mohla kočka doniesť na prednášku, v oblasti zdravotníctva je odbor Ošetrovateľstvo, som zdrav. asistent a chcem pokračovať ďalej...

kasyra
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pininka
26. máj 2018

@petra9517 moja byvala spoluziacka nevedela dlhsie otehotniet s druhym babom, tak sa dala na studium prava, po mesiaco chodenia do skoly ostala tehu. Dnes uz robi bakalarske statnice, vravela ze je to niekedy o hubu, ale ked ti ma kto pomoct a dieta nieje vyslovene nespave, urcite sa to da zvladnut.

szana
26. máj 2018

@petra9517 Ja som si popri malom spravila 2 roky specializaciu a polovica bab co sme tam boli mali male deti, medzi studijom odrodila. Zacala som ked mal maly 9m, pomahali mi stary rodicia a moji rodicia. Potom som nastupila do prace a ostavalo mi este pol roka do dokoncenia a to bolo paradoxne ovela tazsie ako na materskej, Ja som si studijum maximalne uzila, bolo to spestrenie na MD, s postrazenim dietatka sa to da super zvladnut, lebo aj na ucenie si najdes cas lepsie ako ked nastane pracovny kolotoc + dieta.

vyhuelka
26. máj 2018

@petra9517 ahoj, ja mám vyštudované oše... spolužiačky čo mali deti museli však chodiť do školy na denné štúdium, neviem o tom že by sa oše dalo robiť externe... ak si už Bc tak sa dá dorobiť Mgr externe avšak popri práci... tak si to pozisťuj 🙂

petrofka
26. máj 2018

@petra9517 moja skúsenosť (aj spoluziacok) je taka, ze paradoxne cim je dieta vacsie, tym sa tazsie studuje a viac a viac ta potrebuje. Ja som statnicovala, ked mal syn dva roky a dopisat diplomovku bol nadludsky vykon, kedze chcel byt so mnou a pisala som ju s nim na kolenach, po nociach ked spal.. a ked ty nespis a dieta ano, tak po par dnoch uz je človek na umretie. Napriek tomu, ze moj syn bol narocne dieta ako babatko, plakaval, brusko ho bolievalo, vela sme ho nosili na rukach... Bolo to studovanie v tej dobe pre mna jednoduchsie ako ked uz vedel chodit. Keby som nezacala studovat hned, uz by som sa na to po tom roku vykaslala lebo som videla, ze to bolo velmi narocne.

adrestia
26. máj 2018

@petrofka Ja mám rovnakú skúsenosť. Otehotnela som počas štúdia a teraz má môj syn dva roky, diplomovku som odovzdala a za pár dní budem mať štátnice. Bez pomoci rodiny by som to však nezvládla.

deti95060810
26. máj 2018

študovala som techniku...Skoro som zdochla....za mňa neodporúčam....a to bez pomoci mamy by som to isto nezvládla...dieťa sa v noci budilo každé 2 hodiny - kojila som a ráno som išla do školy.... vychudla som na kosť....

kamarátka mala dvojičky, tiež študovala techniku a jednoducho raz od vyčerpania odpadla a prebrala sa až v nemocnici....poležala si tam niekoľko týždňov....🙄