Zvládnem školu, prácu na smeny a domácnosť?

22beba
2. dec 2013

Ahojte kočeny študujem tretím rokom na VŠ avšak teraz sa mi naskytla príležitosť pracovať na smeny dlhý krátky týždeň. manžel je momentálne PN takže teraz začiatok by nemal byť problém a potom by mi malého strážila mamina .. potrebujem peniaze a takáto príležitosť sa nenaskytne každý deň ... a teraz som sa pustila do bakalárky ... takže rátam s tým že to budem mať náročne že sa máločo vyspím poprípade pôjdem so zmeny rovno do školy ... zažili ste to niektorá??? bo už teraz mam stres z toho ... ☹ bude to pre mňa náročná výzva ale budem na seba hrdá keď ju zvládnem 🙂

hameeda
2. dec 2013

dá sa to zvládnuť, no musíš si presne naplánovať čas, záleží aj od toho aké máš dieťatko, moja dcera bola dobré dieťa, dosť spala, večer chodila spať o siedmej takže som mala čas, do ôsmej poupratať a potom do jedenástej sa učiť 🙂

renton
2. dec 2013

Ako píšeš. Budeš to mať náročné. Veeeeeľmi náročné. Ale zvládnuť sa to dá. Mnoho mnoho mamičiek študuje, pracuje a ešte sa aj stará o deti a manžela. Podstatné je, aby Ti mal kto s deckami a domácnosťou pomôcť, vtedy to ide 🙂 Takže ak máš chápavého a ochotného manžela, dobrú maminu, tak to zvládneš. Ľahké to ale nebude. No zas na druhej strane pôjdeš príkladom svojim deťom 🙂 Ja tiež študujem a nemá mi kto strážiť malého a zvládame to zatiaľ. Takže sa neboj, študuj a pracuj. Držím palce 🙂

tenerifka
2. dec 2013

Na zaciatok, veta "maleho by mi strazila mamina" je nespravna, spravne je "maleho by NAM strazila mamina", teda VAM-tebe a manzelovi.
Podla mna je to super prilezitost pre teba, ale mysli na to, ze nie si robot, a tak ako je dieta vas oboch, tak aj domacnost je vas oboch, ked manzel skonci PN-ku, bude sa musiet aj nadalej podielat na udrziavani chodu domacnosti-starostlivost o syna, varenie, upratovanie, nakupy....prip. bude treba zaplatit pomoc na par dni v tyzdni,nechci vsetko zvladnut sama, lebo ta ten kolotoc odrovna.
Smelo do toho, otvoria sa ti nove moznosti a obzory 🙂

mima4
2. dec 2013

nemaj strach, vsak aj ked manzel pojde do roboty, tak predsa na domacnosti a dietata sa budete spolupodielat spolocne rovnako, cize na vsetko budete dvaja 🙂

dennissa16
2. dec 2013

@22beba 😒 no neviem, máš malé dieťa, bude to veľmi náročné. Manžel je teraz na PN, ale bude dlhodobo? mama je pre také malé dieťa vždy veľmi dôležitá, pre domov a domácnosť tiež. Aby sa ti toto všetko nakoniec neodzrkadlilo na zdraví ☹ Hovorím z vlastnej skúsenosti. Mám rok a mesiac starého syna, končím VŠ - píšem diplomovku, práve mám zápočty a čo chvíľa začínajú skúšky. S malým mi veľmi pomáhajú naši aj sestry (MM pracuje v zahraničí), ale už vidím, že toho začínam mať dosť. Učím sa večer a v noci, keď drobec spí. A úprimne, neviem si predstaviť, že by som ešte aj pracovala. Ale keď človek chce všetko sa dá, musíš sama posúdiť, či sa na to cítiš.

saurian
2. dec 2013

ak mas podporu v rodine a hlavne v mm, tak sa to da.
sama som rodila v 1 a 3 rocniku, teraz idem ku statniciam, aj ked teda v nahradnom termine - vo februari lebo som nestihla napisat DP. v 3 roc som pracovala od nov do marca, dalo sa to. ale je to skutocne "o hubu". potom som sice pracu nechala, ale z ineho dovodu (maly sa nevyvijal standardne - dnes uz vieme preco - ma dg detsky autizmus). takze sice teraz nepracujem, ale mam skutocne narocne deti.
ale treba si uvedomit nasledovne - polovicu casu stravis v praci, vela casu ti zaberie domacnost aj skola, a na maleho ti zostane velmi malo casu, na seba uz ziaden. peniazky treba, ale drobec je maly prave teraz, potrebuje byt s tebou. to si vsak musis zvazit sama.
ale dat sa to da. je vsak skutocne velmi dolezita podpora rodiny, co vsak mas, takze drzim palce.

cawes
2. dec 2013

22beba ahoj ja pracujem na smeny a studujem, plus zijem v zahranici takze ani nemam kam dat maleho. Chvilku trva nez sa zorganizujes ale da sa to vsetko zvladnut

kika86
2. dec 2013

Ahojte, jasne, ze sa to da zvladnut. Ja som tento rok skoncila skolu, pocas skoly som sa mi narodila dcera a pokracovala som dialkovo. Ked som nastupovala na inziniersky stupen, tak malá zacala chodit so skolky a ja hned aj do roboty. Popravde sem-tam to je aj namahave (hlavne na nervy 🙂 ) ale urcite sa to da zvladnut. Drzim palce 😉