Zvažujem odchod do zahraničia osamote

metjus
23. aug 2020

Zdravim.. chcem uz niaku tu dobu ist do zahranicia za lepsim zivotom a nemam s kym.. myslite ze ked pojdem sam spravim najlepsie? 18R Živnosť.
ja som uz mal nejake ine plany ale pokazilo sa to, ale velmi tuzim odist, nevydrzim uz doma vydrzat ani minutu..mam zarobene nejake peniaze , teda v tom by nebol problem no nemam s kym ist..s rodinou sa uz neda, priatelku nemam a kamaratov maju nejake ine zaujmy, samy su niekde rozlietaný.

levica202
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aylinn
23. aug 2020

@metjus jasne. Ostatní môžu byť preteba kotvou. Z vlastnej skúsenosti viem. Určite niekoho rýchlo spoznáš to sa fakt neboj

deginko
23. aug 2020

Určite do toho takmer v každom štáte sú Slováci ..stačí si len vybrať kam a ísť do toho... poväčšine majú Slováci v každej krajine aj svoje FB skupiny kde sa zoznamujú,pomáhajú si,organizujú stretnutia,dokonca pomôžu aj s úbytkom,keď vedia,že sa niekde uvoľní izba alebo práca..aspoň my sme to tak mali v Manchestri.Kopu nováčikov co bolo rozhodnutých sa pridalo do skupiny najprv našli ubytko aby mali kam ísť bývať..a pricestovali...poradili sme všetky info,čo potrebovali vedieť atd

ledgerka
23. aug 2020

Chod sam, necakaj na nikoho. Vsade je vela slovakov niekoho spoznas. Ja som vo svajciarsku, len podla fb skupiny je nas tu 10 000+

dskjhfdlkdjhl
23. aug 2020

@metjus Ak vies jazyk, tak neries a chod.

metjus
autor
23. aug 2020

@dskjhfdlkdjhl jazyk samozrejme viem, okey 😌

metjus
autor
23. aug 2020

@aylinn presne tak , v to dufam 🙂

matusik90
23. aug 2020

No ja by som tk videla v sirsom kontexte... Co je dovodom preco chces odist? Financne zlepsenie? Alebo riesenie nejakeho vnutorneho problemu pred ktrym clovek uteka? Lebo zmena bydliska casto nie je riesenim, clovek si musi urobit niekedy poriadok sam so sebou a myslim to v dobrom.. Zivot je tazky vsade, zmena prostredia je zo zaciatku velmi pozitivna ale vsade su nejake problemy.... Slovaci su vsade ano, ale su to cudzi ludia.. Rodina je rodina..

aylinn
23. aug 2020

@metjus pridaj sa aj na fb do skupín slovaci a češi v ______ (krajina kam ideš) alebo ked ideš aj do velkomesta tak su skupiny priamo na to mesto. My sa tiež sťahujeme takže to naplno využívam určite tam najdeš niekoho ochotneho kto ti pomoze aj s ubytkom aj prácou

metjus
autor
23. aug 2020

@aylinn dakujem🙂

miadi
23. aug 2020

Ja som isla vsade sama Ved si dospeli druhi za teba nic neurobia a malo kto ti ozaj pomoze.job si musis zohnat Sam nejake znamosti ti nepomozu. Je to uzasna lekcia zivota ze sa musis postarat o seba. A ludia su dobri aj cudzinci niekedy ti skor podaju ruku ako slovaci cesi toto zas nie je mentalita ako poliaci co si vela pomahaju vo svete. Teraz nie je idealne doba niekde cestovat ked je covid19 ale na druhej strane je viac jobov pre cudzincou - takych v službach Lebo domaci su vela doma a mladi dostavaju tolko $ podporu ze sa im za minimalnu mzdu robit neoplati. No trebars u nas sezonny pracovnik 30r z mexika zomrel na covid. ( ale oni robia v sklennikoch na tesno vela ich tam je) idealne by si mal zohnat job este nez odides z domu. Ubytovanie vsade zozenies jednoducho. Kamaratov si najdes vsade. Ale hlavne na nich nebudes mat moc čas.

lija22
23. aug 2020

tiez som za aby si siel a je mi sympaticke, ze ocividne mas ambicie, odvahu ( narozdiel odinych, ktori su v srackach ale neurobia nic, len budu hundrat na cely svet, vladu..) len smelo! drzim ti palce a kludne napis za pol roka co nove 😉

mpg
23. aug 2020

@miadi Tiež si myslím, že treba brať ohľad nato, že v niektorých krajinách je covid 19 rozšírenejší ako u nás a niektoré firmy pracujú v obmedzení, z domu a pod. ja by som to nechala na budúci rok. A najprv si zabezpečiť miesto, niekedy len ambície a odvaha nestačia.

vroni
22. jan 2022

Ak vieš jazyk a vieš niečo zaujímavé (pracovné), neváhaj a chod. Ak chceš spočiatku nejakú pomoc, môžeš sa obrátiť aj na slovensku komunitu v zahraničí, ale nerob tu vážnu chybu, že sa s nimi zblizis až príliš. Potom budeš aj po 20 rokoch len slovak v zahraničí, bez kontaktov na miestnych a nespokojný na SK i v zahraničí.

thea4
12. aug 2022

ak sám, aj keď chlap, určite by som odporúčila najprv sa naučiť jazyk danej krajiny minimálne na jazykovú úroveň B1, alebo Česko. Je to veľmi dôležité ovládať jazyk danej krajiny, pretože hneď si vás miestni pofidérni všimnú, že nie ste odtiaľ, už len črtami, a keď neviete jazyk, môžete byť veľmi ľahká obeť. Popýtať o pomoc, prepraviť sa, ísť do lekára - treba aj na to treba jazyk. Naozaj je to v tomto smere iné v zahraničí, a ešte by som odporúčila od isť cez naozaj overenú agentúru - aby ste mali kontakt na niekoho a aby miestni vedeli, že "nie ste úplne sám a oni môžu všetko, že je za vami niekto, a máte sa na koho obrátiť, aj keby čokoľvek. Treba myslieť aj na bezpečnosť.