Zvädnutý Lopatkovec, ako ho oživiť?

tyrkysova_kobyla
8. nov 2019

Ahojte, ak ste tu nejake pestovatelky Lopatkovca, viete mi prosim poradit, ako ho ozivit? Totiz zrazu zvadol, nestalo sa to prvykrat, ale inokedy sa vzdy po poliati opat zdvihol, ale tentokrat nic, uz je zvadnuty asi 3 dni 🙁 aj som ho prelozila na ine miesto, ze teda ci nema suchy vzduch, ale zatial nic. Je tam este sanca na zivot? Ako mu pomoct? Vdaka 😘

cina1
8. nov 2019

a napokon si ho nepreliala? nekvitol nahodou? lebo ja co som si vsimla, ze po odkvete nejake listy odumru ale zaroven aj nove vyrastaju

tyrkysova_kobyla
autor
8. nov 2019

@cina1 je stale trochu vlhky, mozno dostal viac ako potreboval 🙁 nekvitol uz dlho

tyrkysova_kobyla
autor
8. nov 2019

@cina1 rozmyslala som, ci mu nepomoze presadit ho do novej suchej pody

cina1
8. nov 2019

@tyrkysova_kobyla moje sa zatial vzdy pozviechali, ale mame takto znenazdajky odisiel, mono by som ho skusila presadit, pozriet v akom stave ma korene

cina1
8. nov 2019

@cina1 pisali sme naraz, skus 🙂

00kvetinka00
8. nov 2019

Ja mam doteraz na balkone lopatkovec ..... polejem 2krat do tyzna niekedy aj zabudnem tyzden .... ale lopatkovec skorej dostanete do kondicii ked je dlho suchy ako preliaty .... v podstate u kazdom kvete je to lahsie zachranit suchy ako preliaty kvet

tyrkysova_kobyla
autor
8. nov 2019

@cina1 presadila som, mal dost krehke korene, niektore sa polamali, tak tie som skusila dat do vody, mozno pustia koren 🙂

cina1
8. nov 2019

@tyrkysova_kobyla tak drzim palce,nech sa mu dari