Zväčšia mi v zlatníctve prsteň?

peta3456
30. nov 2020

Vedeli by ste my povedať či my vedia v zlatníctve zväčšiť zlatý za sľubný prsteň a strieborný prsteň? A opraviť Pandora?

saskia_98
30. nov 2020

Zvacsit vedia ale len o par cisel. A čo sa tyka pandory, tak to nemam ani sajnu. Spytaj sa, ked tam odnesies prsten.

peta3456
autor
30. nov 2020

@saskia_98 približne cenovo neviete

saskia_98
30. nov 2020

@peta3456 nemam ani tušenie

moonlight1210
1. dec 2020

@peta3456 zvacsit vedia, ale zavisi od toho o kolko cisiel a od sposobu osadenia kamena/kamenov, ak tam su. A samozrejme, ako je zdobeny (rytiny, vsadeny kov do kovu, dvoj a viacfarebne zlato).

Niekedy nie je mozne prsten zvacsit/zmensit bez toho, aby bolo riziko, ze kamen sa uvolni a casom vypadne, alebo sa poskodi zdobenie.
Vtedy ti to ani neurobia.

Cena zavisi od konkretneho zlatnika.

lija22
1. dec 2020

zvacsovali mi snubny zlaty 2x zadarmo v zlatnictve, kde ho vyrabali. podla mna to bude lacne. so striebrom som si nie ista, ci sa to vobec oplati. striebro je lacne, nema hodnotu

0evita0
1. dec 2020

Svagrina si dala zväčšiť prsten bol strieborny platila 15 eur v zlatnictve im bolo jedno ci je to zlato alebo striebro

peta3456
autor
1. dec 2020

@lija22 to mne nevadí že nemá hodnotu premna ma lebo to bol narodeninový darček na 18 od priateľa.

kkkatkaaa
1. dec 2020

Mne zväčšovali zlatú obrúčku, o 2 čísla, platila som 7 €. Tiež pán v zlatníctve vravel, že to závisí od toho, ako sú v prsteni osadené kamienky.

judar
1. dec 2020

@moonlight1210 skoda len ze si to absolutne milne napisala....min 70% az nie viac zlatnictiev veci zbiera a postov preposiela do pracovnych pobociek....od osadenia kamenov ani tak nezalezi ak sa nejedna len o plnokamenove hrubo fasovane obrucky, inak sa v pohode da vkladat matros od 1mm nahor len clovek to musi vedie, gravire a milgrify niesu vacsinou problem - roztahovanim sa natiahnu ale da sa pregravirovavat ci vyretusovavat, taktiez pri kombinovanych typoch nieje problem kedze v pohode sa da retusovat lestenim a dozlacovacat dorodiovavat....jediny problem v tomto je max ludsky faktor s moznostami nic viac nic menej

judar
1. dec 2020

@peta3456 hadovka pandora sa da v pohode opravit lenze rataj mozno priplatok kedze by sa to malo zrejme prelestovat a rodiovat, zvacsenie o 1-1,5 cisla ide manualne roztahovanim tak do 10€, vkladanim materialu to vyjde od vahy pri takom zlate sa ceny za gram zlata pohybuju okolo 80-100€ v zlatnictvach v niektorych sa opravy daju preplacat zlatom
Pri striebornom ak sa mozno jedna o zvacsovanie materialom ak je prsten rodiovany sa len samotne prerodiovanie ratava okolo 7-15€ len za gram z vahy daneho prstena, plus rataj s otaznikom ze miesta spojov mozu casom zoxidovat ci sa to porodiuje ci nie

moonlight1210
1. dec 2020

@judar ako myslis. Asi vies lepsie. Neviem posudit. Pisem to, s cim mam skusenost ja.
Kedze som si davala prstene aj zvacsovat, aj vyrabat na mieru, utkvelo mi v pamati, ze vzdy ma upozornovali, ze zvacsit, zmensit nie je tak jednoduche, ako ahle uz je prsten po obvide ozdobne gravirovany, alebo osadzany kamienkami.
Zalezi samozrejme od typu prstena, a aj od typu osadenia kamena.
A nie vzdy je zakaznik potom spokojny s vysledkom, aj ked mu ho pregraviruju nanovo, ci vyretusuju.
Preto upozornuju dopredu.

A niektore prstene rovno odmietnu, ze by s tym bol velky problem.

judar
1. dec 2020

@moonlight1210 ze by je to asi tym ze som jeden z tych mnoha ludi ktori prave tento priamy servis robia....pre toho kto to vie robit a robi to roky je to malina ..kecat reci je jedna vec tych sa natara dost ale vediet dosiahnut vysledok zapochodu a sustavne premyslat nad celym postupom servisu je vec druha...a mimito retus graviru je aj neuplna len clovek ju fakt musi vediet spravit