Zrušený kurz cvičenia v telocvični. Ako mám postupovať?

28. apr 2021

Minulý rok mesiac pred pandémiou som si zaplatila kurz cvičenia v telocvicni.V lete ako sa uvoľnili opatrenia spravila cvičiteľka náhradné hodiny vonku na školskom dvore na čo som nenastúpila, lebo som astmatik a zaplatila som kurz v telocvični s náradím, gumami a pod čo von na ihrisko nenosila.to som jej napísala a dohodli sa, že nastúpim, keď pandémia ustúpi.Teraz v zime navrhla, že bude cvičiť online čo som odmietla nebudem kupovať pomôcky za xy eur bosu, overvall, gumy, aby som mohla cvičiť doma za normálnej situácie ich ponúka ona v telocvični.
Momentálne vymyslela cvičenie vonku v podvečerných hodinách mne sa to nepáči cvičiť v tej zime na podložke.k otázke môže mi vrátiť peniaze?chápem, že hľadá riesenia

autor
28. apr 2021

A sa bráni vráteniu peňazí, ale toto čo ponúka je slabá náhrada za telocvičnu so zrkadlami, pomôckami, komfortom...zatiaľ som nič nenavrhla žiadna zmluva nie je podpísaná iba príjmový doklad...ona tvrdí, že ponúkla riešenia...

mondolina
28. apr 2021

ponúkla riešenie v rámci momentálnych možností.
Ide o veľkú sumu keď to tak riešiš?
my sme tiež začali teraz cvičiť vonku a je to fajn.

cookie29
28. apr 2021

Osobne nežijem na SK a podobne situácie som zažila aj tu. Ja osobne by som vrátenie peňazí nežiadala, najmä keď cvičitelka ponuka náhradné riešenia. Bolo by mi to trápne a prišlo neľudské. Všetci sa musíme prispôsobiť danej situácii. Ja viem že si si zaplatila niečo a nedostala, ale určite to nie je chyba cvicitelky. A trosku mi to z Tvojej strany pripomína “rapeľ “ ale môžem sa mýliť. Skúšala si aspoň tie domáce kurzy? Si si istá že cvicitelka od vás chcela materiál? Alebo to len predpokladáš? A hľadáš výhovorku?
Úprimne, kebyže som skutočne v zlej finančnej situácii, tak sa skúsim dohodnúť napríklad na zľave na zápis na budúci rok...

ruzasipova
28. apr 2021

My, ked sme presli na cvicenie online doma, pomocky na cvicenie sme si mohli zapozicat na nejaku dobu. Cvicitelka spravila vsetko, co je v ramci jej moznosti, vy stale hladate, preco to nejde. Skuste sa s nou dohodnut, ze ked to bude mozne (o rok, o dva), kurz budete mat stale zaplateny.

autor
28. apr 2021

@mondolina ide o 90 eur, ktoré u nej mám.Nie je to z mojej strany trucovanie, ale ja naozaj nemám záujem kúpiť 4 pomôcky, ktoré potrebujem na správne cvičenie.To nie je zumba kde nepotrebujem nič.Nehnevaj sa ide o princíp ja nemôžem o 18:30 v takomto počasí ako je cvičiť na školskom dvore.Ja chápem, že hľadá cestu, ale nie je to to, čo som zaplatila a mala dostať.Nie som zhovievavá, lebo mesiace sa ani neozvala až, keď som písala, že ak budú zase kurzy v telocvični nech so mnou ráta čo povedala ok od júna teraz od mája vonku a len preto, že tam môže dať viac ludi ako do telocvične.Ano nie je to seriózne nebudem cvičiť ako astmatik pod rozkvitnutyimi topolmi

mondolina
28. apr 2021

tak počkaj do júna, resp. pýtaj od nej peniaze, čo iné ti poradiť...

petamich
28. apr 2021

ponukla sice nahradne riesenie ale to predsa neznamena, ze s nim musi kazdy automaticky suhlasit, takze ak jej chces vyjst v ustrety, tak sa dohodni, ze budes automaticky cerpat ten obnos v dalsom kurze, ktory bude in alebo ziadaj vratenie penazi, nevidim na tom nic zle a mas na to narok, zaplatila si si sluzbu, ktoru si nedostala
a pochybujem, ze ktorakolvek z nas by suhlasila len tak - co ak by napr. prisla s tym, ze 12:00 alebo sobota rano 5:00 - v com je rozdiel?