Zrušené návštevy

4. dec 2022

Ahojte, mam sesternicu, stretavame sa asi tak raz mesacne s rodinkami, mame deti v podobnom veku, vedia sa vyhrat spolu a naši muzi si tiez dobre rozumeju. Problem je v tom, ze ked mame my ist k nim, vzdy radsej vymyslia nieco ine, akokeby nechceli, aby sme isli k nim domov. Daju nam to vediet tak 2-3 hodiny pred dohodnutym casom. Napriklad viete co, chceme ist pozriet tam a tam, podte s nami alebo ideme sa prejst tam a tam, pridajte sa k nam, ak chcete. Ked maju ist oni k nam, to nikdy nevymyslaju a pridu. Neviem uz co to znamena podla vas? Boli sme u nich asi iba zo 2-3 krat za dva roky. Nic sme im neobliali, nezaspinili, ani sme nevysedavali dlho, upratali sme hracky po detoch.. neviem no, myslim, ze sa vieme spravat slusne na navsteve, aj deti...

anos18
4. dec 2022

Asi sa im nechce upratovať 😁

denden77
4. dec 2022

skor im sa nechce upratovat a nieco chystat 😁

viestta
4. dec 2022

Tak zacnite aj vy organizovat stretnutia mimo domu. Mozno sesternica nie je prave ten "hostiaci" typ a nema z chstania pre navstevu dobry pocit a napriek tomu vas radi vidia. Alebo sesternica nie je si ista ci dom ma pripraveny na navstevu, mozno by sa hanbila, aj ked by nebol dovod, tak radsej sa stretne mimo domu.
Netreba za vsetkym hladat nieco zle, stretnu sa s vami radi, ale nie doma. Tak sa stretavajte dalej, navstevy v dome nie je podmienkou prijemne stravenych chvil

sarianna
4. dec 2022

...robte tak ako vy chcete. Ak chcete, zavolajte ich, ak chcete... navrhnite aj vy.. aby ste sa stretli vonku. / Ono stretnut sa vonku je menej narocne... nemusis nic chystat, nemusis potom upratovat, casovo niesi viazany... a to asi im velmi vyhovuje... Takze je to na Vas ako sa zachovate... a ci pristupite tiez na ich pohodlie... Ja osobne by som tiez uz nerobila vsetko doma... Pekne sa stretnut vonku... kedze oni vas uz nevolaju domov...

mogaa
4. dec 2022

robte to čo robia oni....dohodnite návštevu a potom im zavolajte že sa chcete ísť niekam prejsť, nech idú s vami....možno sa uvedomia....

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabika0825
4. dec 2022

Ja neviem, nevidím na tom nič zle, zrejme chcú vymyslieť program aby ste si ten čas viac užili, aj deti…ja by som bola práveže rada, mne sa nikdy nechce moc vysedávať po návštevách takto, iné je prísť na kávu sama k známej, že sa zdržím pól hodinku Max hodinu a idem, ale nikdy som nemala rada vysedávacie návštevy.

dada0902
4. dec 2022

Robila by som to isté aby sa uvedomila neviem co je na tom upratať potom po návšteve 😏 ja tiež extra návštevy nemusím ale len tie ktoré nevedia kedy je už na čase odísť

daniela1911
4. dec 2022

Nerobila by som to isté… je to trápne a priehľadné.
Ak ich máte radi, stretávate sa ako naďalej, s tým, že keď vymenia zas program z ich strany a nevyhovoval by mi z hocijakého dôvodu, zrušila by som návštevu.

tykat
4. dec 2022

Tak okrem upratovania pred a po, chystania obcerstvenia, je vonku vyhoda ze "navstevu" skoncis kedy ty chces. Nemusis cakat kym sa dvihne o 2...3...6hodin.

marygk
4. dec 2022

Ahoj, myslím ze máš super sesternicu, ktorá chce s vami tráviť čas zážitkami. Nie pasívnym, nudným sedením na gauči. Pri spoločných zážitkoch sa vzťahy budujú, zazivate spolu nové veci, idete na miesta kde ste predtým neboli a to je super. Budujete si spoločné zážitky, spomienky...na sedenie na gauči spomínať nikto nebude. Nemám rada stretnutia po domoch, či u mňa alebo u niekoho iného, príde mi to ako zabitý čas. Tebe sa nepáči že vás volajú von, jej sa možno nepáči sedieť na gauči. A berie to ako povinnú jazdu a ze ved to nejak vydržím, ale viem si predstaviť aj lepší program. Toto sa preháňa hlavou mne keď mám ísť k niekomu domov.

mikadooo
4. dec 2022

Nuž evidentne vaša návšteva spôsobí čosi, čo nechcú aby sa dialo. Môže to byť aj upratovanie pred samotnou návštevou. Ja to z duše neznášam. Už pri segrach a kamoškách a švagrovcoch nejak extra neupratujem, jediné veľké upratovanie je pred návštevou svokrovcov a to je teda fakt záhul, všetci sme nervózni a unavení. Takže, hmm, možno keď ich nabudúce k vám zavoláte, možno by mohol byť trošken taký jemný bordelík? 😁. Ale neviem, či toto je ten správny dôvod, môže to byť aj iná príčina.

thereisabear
4. dec 2022

Tiež si myslím, že sa im nechce predtým upratovať. Nič osobné by som za tým nehľadala. Ale zavolala by som im večer predtým , či to platí u nich alebo chcú niekam ísť, nech viete.

ropucha6
4. dec 2022

Mozno nie je typ na navstevy, ja to osobne tiez nemam moc rada, navyse mame psa a ten nemusi viacerych 🙂 ked ti to prekaza, tiez ich volajte stretnut sa vonku.

0silvia0
4. dec 2022

Tiez som vzdy uprednostnila a aj uprednostnujem stretnutia mimo domacnosti. Pre hostitela je to pocit, ze trcis doma a mas kopec roboty s pohostenim, upratovanim a den v keli a nikde som nebola.

bagre
4. dec 2022

asi tam nejaký dôvod je, ale nemusí to byť nevyhnutne o vás, - keďže inde s vami v pohode idú, tak si myslím že nejde o vzťah s vami. Buď sa jej na to opýtaj bez útoku, alebo to proste nerieš a majte spolu vzťah ako doteraz

slavomira236
4. dec 2022

Tak ste sesternice normálne by som sa jej opýtala...ja napríklad tiež nemám rada doma návštevy radšej idem niekam von ale na druhej strane ani nechodím nikde vysedávať ja nejak tie návštevy s deťmi po bytoch domoch nemusím...na čo ísť z jedného bytu sedieť do ineho

queen_mary
4. dec 2022

Ja tiez tak nemusim navstevy u nas doma. Vzdy radsej idem niekam von. Aj sa mi nechce chystat, pripadne upratovat, aj vzdy proste rada idem niekam, a nie sediet doma. Podla mna ma ten isty dovod. A napriklad este nerada chodim na navstevy tam, kde maju vnutri psa alebo kocky. To sa tiez snazim smerovat vzdy niekam von.

autor
4. dec 2022

Mozno je to ako pisete, ze sa jej nechce upratovat a chystat, lebo nema moc vztah k takymto "gazdinkovskym" veciam. Ked pridu oni, vzdy nachystam nejake jednohubky, napeciem pizzovniky, korbaciky, detom na stol nejake ovocie, nieco sladke, ale zasa mna to bavi 🤣 no ale je tu aj ten aspekt financny, mna ich navsteva stoji tak do cca 20 eur, ved ano, aj my jeme z toho, ale keby neprisli, nechystala by som a ak ostane kolac alebo nieco, vacsinou im nabalim aj domov, tak to robim s kazdou navstevou. A ked nas teda oni zavolaju niekam von a ideme, to tiez vzdy rozbijeme zo 20 eur. Minule sme isli do detskeho sveta, vstupne na deti + kava co sme si dali, bum 16 eur, potom ked boli trhy vo vedlajsom meste nas vytiahli, nafta + jedlo na trhoch a detom nieco, to bolo daleko cez 20 eur .. par veci sme aj odmietli, napr ked navrhli kino alebo tak. A nechcem aby to vyznelo hlupo, ale napisem to narovinu- ak by sme sli k nim domov, pridem s flaskou vina, ako chodia oni k nam a stoji ma to 5 eur a deti sa mi tam krasne vyhraju, lebo ine hracky...
My si vylety planujeme sami ako rodina cez vikendy, cize deti maju zazitky, aby ste si zase nemysleli, ze len po domoch chcem chodit zadarmo sa zahrat 🤣

0silvia0
4. dec 2022

Ked ti to nevyhovuje, jednoducho to zrus a stretavajte sa obcas vonku a nevolaj ich k vam. Nasilu sa im neda natisnut domov, co s tym urobis?

zuzinka888
5. dec 2022

A mozno maju komplexy ak je vase byvani/poriadok na vyssej urovni ako maju oni

atinkaa
5. dec 2022

@autorka ahoj, z toho co si dopisala je mozno jasnejsie ze ona nie je gazdinkovsky typ a ty ano, teda tento boj by bol marny a ma z toho este vacsie stresy. Boj nemyslim, ze s tebou nevyhnutne sutazi, skor ze to berie ze sa ti nevyrovna, nebude vam chutit, nebude to take tip top a asi aj napriek tomu o stretnutia s vami stoja. Co sa tyka ostatneho co si napisala, tak aby som si to asi vyjasnila, teda sesternici myslim mozes obcas aj povedat, ze aktualne ist na trhy alebo do centra je nad rozpocet, aj ked by ste ich radi videli. Skusila by som aj taktiku ved prinesiem cosi na zub ja, nerob si tazku hlavu, alebo ti pomozem a uvidis, ci to urobi zmenu, ak nie respektuj. Osobne na tych navstevach nemam rada presne to take - my sme boli, vy pridite, my sme boli....a tak dokolecka, pri niektorych mam skoro az pocit, ze by to malo byt presne ako ty pises vyrovnane a to do bodky, nas to stalo 20 eur aj ich by malo. Neviem, no je to take ''nad moj pochop'', ja ak chcem niekoho pozvat tak mi nevadi pozvat ho aj dnes, aj zajtra aj nabuduce, ak sa s tym clovekom rada vidim a je nam spolu fajn a ak ho ja pozyvam tak nemam problem tu kavu alebo na co je pozvany zaplatit, pocitam s tym, detto to mam aj doma, ak niekoho pozvem, tak neznamena to, ze druhy tyzden je nevyhnutne ist k nemu na oplatku. Mam s tym spojenu aj historku, kedy taka este len ''nastavajuca'' kamaratka, dobra znama vtedy to tiez tak mala, raz platila kafe ona, raz ja a tak dalej a kedze sme chodili na kavu do skolskeho bufetu po odprevadeni deti a neslo vtedy platit kartou, tak jej raz vravim, ze viem, ze je moja rada, ale ak chce na kafe aj dnes, musi platit ona, lebo som bola uplne bez penez a asi aj bez penazenky. Myslim ze vtedy jej to doslo, lebo odvtedy to tak striktne nemame uchopene a ja som za to rada. Tak nejak tu reciprocitu aj v domacnosti chapem inak....ale to uz odbacam velmi, bud vdacna za dobre vztahy, super ze napecies, pripravis, ze ta to tesi, ale pozvi vtedy ked to nebudes musiet takto pocitat, a budes to vediet darovat len tak za usmev, za dobry spolocny cas, neznamena to, ze ta nema rada ak do toho neinvestuje rovnako. Neuraz sa, nemalo to byt nastvavacie, skor pohlad uplne z ineho uhla. A tiez ste sesternice, mate vsetci styria dobre vztahy, tak sa rozpravajte, mozno sa na tom este zasmejete, pochopite o co slo druhej strane, pomozete si, prehlbi to vase vztahy.