Zrkadlovka pre úplného začiatočníka

14. nov 2020

Ahojte, poradili by ste mi nejakú zrkadlovku pre úplného začiatočníka vo fotení? Ideálne aby mala aj kvalitne video

kittykat22
14. nov 2020

Canon EOS 6D Mark II je fajn. Problem je, ze telo nestaci, potrebujes aj objektiv (dva) - a tie su tiez celkom drahe. Skus sa pripojit do skupiny fotoporadna - tam ti poradia.

kittykat22
14. nov 2020

ta skupina je na FB - nie na konikovi. Je tam dost casto tato otazka, najdes aj v historii vela komentov.

goblinko1
14. nov 2020

@kittykat22 to telo je profesionálne radšej by som odporučil 1300d alebo 4000d pre začiatočníka.

kittykat22
14. nov 2020

@goblinko1 mas pravdu, da sa aj lacnejsie. Ked sa k tomu pripocitaju lensy, karty, stativ, batoh, programy ... tak staci aj 1300d. Vo finale to bude aj tak palka.

goblinko1
15. nov 2020

@kittykat22 tak tak a práve pozerám že som si nevšimol ze ideálna aj na video no tak do budúcna určite ta 6D 😃 a máš pravdu nehorázne peniaze do toho idu, ale keď sa jej/ mu podarí vymakat, tak do roka sa mu/ jej tie peniaze vrátia.

diiidi
15. nov 2020

NIKON Z50. Je to nová generácia bezzrkadloviek 🙂 Cena prijateľná a fakt robí profi fotky 🙂 Cekni môj profil. Všetky fotky sú fotené NIKONOM a som začiatočník 🙂