Zoznam vecí na predĺžený víkend na chatu

selene12
12. okt 2021

Ahojte! Neviem nájsť nič poriadne....na letnú dovolenku áno..ale na predĺžený víkend na chate žiadny poriadny zoznam....lepšie sa mi balí, keď si vyciarkavam a nedrxim všetko v hlave.... Neviete mi poradiť..nemáte niečo? Ďakujem.

janci05
12. okt 2021

Ja si vzdy predom napisem, dopisujem co mi napadne a potom pri baleni vyciarkavm. Hlavne zakladne lieky, mobil, nabijacku, doklady, drogeriu, hyg. potreby, teple aj lahsie oblecenie, aj obuv, pyzamo, spod. pradlo, plavky ak treba, uterak...

deti95060810
12. okt 2021

stačí peniaze a dobrú náladu...ostatné kúpiš aj dodatočne...😉

veronice
12. okt 2021

Ved si sprav vlastny zoznam a ten si potom vyskrtavaj 🙂 ja tiez tak robim. Ale v tomto pocasi a za predpokladu ze nebudete sediet cely cas na chate si okrem zakladnych veci (doklady, penazenka, kluce, mobil, nabijacka, lieky, drogeria) vezmi aj viac parov teplych ponoziek, termo pradlo alebo zateplene leginy/tielko, nohavice na. turistiku, teplaky/leginy, sveter/mikina, bunda, tricka dlhy/kratky rukav, capica, pyzamo, spodare 😁 a aj uterak. To by som si plus minus zbalila ja.

taga
12. okt 2021

🤦‍♀️ ludom sa uz fakt nechce premyslat ani nad vlastnym zivotom. Aby som sa na svoju dovolenku balila podla zoznamu od cudzieho cloveka 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

ella2015
12. okt 2021

@selene12 prepáč, ale ako píše @taga príde mi to tiež že ľuďom sa nechce premýšlať. Ja by som zbalila seba, hlavne masky na ksicht, teple ponožky a knihu, chlap seba a bicykel, niečo na raňajky, obed niekde v okolí, na večeru sa niečo kúpi, pripraví
My Teba a toho s kým ideš na chatu nepoznáme, takže ťažko radiť, idete s detmi, partia z výšky, chata na samote v nejakom stredisku, bazal alebo top vybavená 🙈

zuzanaete
13. okt 2021

Ci idem na 3 dni alebo 2 tyzdne, tak zaklad balim stale to iste. Jedine pri dlhsej dovolenke je to viacej oblecenia - triciek, spodneho pradla …

0silvia0
13. okt 2021

@selene12 v živote som nepočula, že niekto dáva do éteru zoznam na predĺžený víkend na chate. Moje nervy, veď si zbaľ, čo potrebuješ, odkiaľ my máme vedieť, či ideš turistikovať, hubárčiť, alebo opekať špekáčky?
Ja ti teda tvoj zoznam robiť nejdem, budeš si musieť napísať svoj vlastný zoznam...

sense
13. okt 2021

My ideme by Wellness víkend do hôr, tak beriem veci na Wander, plavky a niečo slušne na večeru. Plus teda základ doklady, peniaze a kozmetika. Takže bez zoznamu, balím podľa činnosti kt plánujem vykonavat. Ak ide aj dieťa s nami, tak tej 8r spravím zoznam aby à nič nezabudla.

tncka
13. okt 2021

@taga mne to skor pride ze ludia uz nemaju
CIM premyslat nie ze sa im nechce🤦‍♀️

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pleja
13. okt 2021

Balím často aj seba aj deti: spodné prádlo na každý deň, ponožky tiež plus jedny náhradné a jedny (hrubšie) na noc, pyžamo, papuče (tie sa často zabúdajú), plavky. Tričká na turistiku a chatu (podľa otužilosti s dlhým alebo krátkym rukávom), jedna tepláková / flísová bunda, bunda na vrch. Pekné nohavice, turistické resp. k ohňu /, pohodlné a pekné legíny alebo tepláky. Podľa zimomravosti už teraz aj spodné nohavice. Tenisky alebo pekné topánky, turistické topánky. Podľa zimomravosti: tenkú/hrubú čiapku, šál/tunel, rukavice tenké. Ak sú uteráky na chate jeden univerzálny pre prípad potreby, ak nie sú tak jeden na ruky, jeden na telo, utierku na riad. Podľa potreby mydlo, šampón, kefku, pastu, krém-krémy, tmavé okuliare, hrebeň, šminky ak sa plánuješ maľovať. Fén. Trocha vaty, vatové tyčinky a odličovacie tampóny. Lieky na prvú pomoc - paralen, ibalgin, cmúľacie cukríky na hrdlo, kvapky do nosa, náplaste, čierne uhlie, endiex. Iné lieky čo sa pravidelne užívajú/ lieky na predpis. Obväza a iné sú v autolekárničke. Doklady - kartičky poistenca, občiansky, platob. karta, kartička na zľavy (ISIC, ITIC , ZŤP...). Telefón, notebook, nabíjačky, kniha, tajničky, spoločenská hra - karty, iná obľúbená čo by hrala celá partia. Pero, ceruzka, guma. Z iného zatváracie špendlíky/zicherky - majú univarzálne použitie, ale sú aj v autolekárničke. Niektorí si brávajú vlastný vankúšik / menšiu deku. Fľaša na vodu. Čo nemáš/zabudneš môžeš takmer vždy kúpiť. Ubytovací preukaz, objednávka ak ste si chatu objednávali.

vulka
13. okt 2021

@pleja Ja by som k tomu ešte doplnila batoh. Inak si to napísala super .

darinks01
13. okt 2021

Ja keď niekde cestujem, tak si pár dni pred, len tak vyčlením napríklad v skrini veci, a keď mi dodatočne napadne, že ešte niečo sa mi zíde, tak to tam len priložím a v daný deň to len nahádžem do kufra 🙂

danica2711
13. okt 2021

no páni... keď ti pošlem svoj zoznam a bude tam žltý pulóver a tx žiadny žltý nemáš, čo urobíš?!

hankm
13. okt 2021

@taga vcera sa osoba pytala, kde si vie urobit testovaciu jazdu auta v hodnote 50K+. Rozmyslam, ako ta osoba zarobila €€€ ked sa na koniku pyta, kde predavaju taketo auto. #malsomsalepsieucit

selene12
autor
13. okt 2021

Ako ste vy niektorí nepríjemní...mne je lepšie baliť sa podľa zoznamu kam si dopisem nejaké veci ešte navyse..mala.som tak zoznam do nemocnice, zoznam na letnú dovolenku.....
ľahšie mi je vyciarkovat a na nič nezabudnúť..a nebyť potom pod stresom.ze som niečo Zabudla..... ďakujem za rady a tipy.....popravde po práci sa.mi veľmi nechce sedieť a premýšľať veľmi...mám toho dosť v práci...kto psychicky nepracuje nevie čo je oddych a poriadok vo veciach a mám rada systém a zoznamy...no a cO? Nečakala som takúto odozvu....ale .ďakujem...aspoň že niektoré máte čas premýšľať nad týmto statusom.a vypisovať múdrosti.....to je také naplnujuce pre vás asi však 🤣
@pleja ďakujem a prajem pekný deň

@vulka

selene12
autor
13. okt 2021

zoznam veci existuje aj do pôrodnice...na letnú dovolenku..na lyžovačku...ak ste sa s tým nestretli..tak sa vám aspoň rozšíril obzor...že áno....áno aj takéto zoznamy existujú.... krásny deň 😊

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pleja
13. okt 2021

@selene12 Ja mám normálne takto zoznamy pre deti: zimný / letný keďže často balím a dopisujem počet kusov podľa potreby. Takisto mávam zoznamy na nákup, zoznam čo daný deň spraviť a vyhovuje mi to - odškrtávam a nemusím všetko držať v hlave. Na google kalendári mám krúžky detí, narodeniny, meniny, lekárov. Pre mňa sú zoznamy super vec.

stary_ujco
13. okt 2021

Za mňa: zubna kefka, vonavka, ciste trencle a balicek od durexu. Posledne 2 podla počtu strávených dní.

ella2015
13. okt 2021

@pleja áno ale máš vlastný, nie nejaky univerzál z internetu, predsa každý má iné potreby, nároky