Zničené šaty z čistiarne

nadja23
3. okt 2018

Dobry den,chcela by som spytat,ci niekto riesil situaciu,ked spolocenske saty boli v cistiarni znicene-vratili mi ich flakate a zapustene od farby. Reklamaciu sme spusali na mieste-vo vyjadreni prislo,ze postupovali podla pokynov na stitku a nie je to ich chyba- da sa este poslat odvolanie? Jedine,co na stitku je,ze sa maju prat rucne vo vodnom kupeli a oni to dali do pracky-da sa na tom stavat? Dakujem za rady

zuzusha11
3. okt 2018

V každej čistiarni perú oblečenie v práčke čo mi bolo povedané už vo viacerých čistiarňach. Šaty ktoré majú štítok z ručným praním by podľa mňa do čistiarne nemali ani zobrať a ani sama by som ich tam nedávala. Mňa vždy varujú, že pri čistení sa môže niečo stať. Raz som musela dokonca podpísať že im šaty dávam čistiť na vlastnú zodpovednosť ale to myslím išlo na chemické čistenie. Podľa mňa s tým nič nezmôžeš, maximálne ti vrátia peniaze za čistenie ale nič viac.

ujaju
3. okt 2018

Len zase to sa dosť bije. Tak buď postupovali podľa toho čo bolo na štítku ale jednoducho mali nejaký svoj štandardný postup a oprali to v práčke. Jedno aj druhé nejde

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nadja23
autor
3. okt 2018

@ujaju ano to je jedine,na com by som sa mohla odvolat-pisu,ze postupovali podla stitka,ale tam je znazornene rucne pranie,ale vyjadrili sa,ze prali vo vodnom kupeli(predpokladam,ze v pracke) a to je ta chyba...len som sa chcela spytat,ci s tym niekto ma skusenosti,ci sa podarilo sa odvolat...

ujaju
3. okt 2018

@nadja23 Tak to vyskúšaj na základe tohto, za to nič nedáš, keď to skúsiš

kittykat22
3. okt 2018

@nadja23 je jedno ako to robili, zničili ti šaty. Mali ti vrátiť šaty v pôvodnom stave. To je ako keď si objednáš, že ti vyčistia práčku, a keď odídu tak nielen že nie je vyčistená ale ani nefunguje?? Tak to by nešlo. Ja na tvojom mieste tam zavolám a poviem, že s nimi pôjdem na súd ak mi to nepreplatia. A buď si počkám na výsledok súdu, ktorý bude v môj prospech kedy dostanem tie peniaze stejne spať, ale oni zaplatia extra výlohy za proces.

elenajezova
3. okt 2018

Ja som tiež chcela dať do čistiarne šaty. A normálne ma od toho pracovníčka odhovorila. Že je na nich našitá dosť ťažká retiazka a tá môže šaty poškodiť. Tak som si to rozmyslela a radšej som si ich oprala doma samé v práčke na ručnom pratí. A nič sa im nestalo našťastie. A teraz som viac-menej pochopila, že v čiastiarni to operú v práčke rovnako, ako ja doma. Len také veľké veci ako zimná vetrovka tú dám do čistiarne, ale šaty už nie.

kiwi3
3. okt 2018

mne sa tiez viackrat stalo, ze mi sami povedali, ze nieco nezoberu. ak bolo na satach napisane, ze sa peru rucne - chyba bola na oboch stranach. ty si to tam nemala davat a oni to nemali vziat. kolegovej zene inak znicili v cistiarni pred svadbou svadobne saty. a mala smolu, vraj vopred podpisala, ze to berie na seba.

spuntikmathiasko
3. okt 2018

@nadja23 Mne znicili na kompletku svadobne saty v cistiarni a ich odpoved bola, ze na nich nebol stitok podla ktoreho mali postupovat a tak postupovali beznymi postupmi. Aj som sa odvolavala a prd mi pomohlo.

katren
3. okt 2018

@nadja23 tym ze si podpisala papier, suhlasis s ich postupom...takze podla mna neuspejes...mne tiez saty nevzali, dala som ich doma do navlecky na vankus, zavrela a pustila v pracke rucne pranie...saty opralo a neposkodilo 😉

nadja23
autor
3. okt 2018

@katren lenze ja som ziadny papier na vlastnu zodpovednost nepodpisala...podla mna to teta ani nekukala,len to hodila dopracky...

katren
3. okt 2018

@nadja23 a nedala ti blok s popisom a k tomu potvrdenie o zaplateni???? Ja vzdy take dostanem a na kopiu bloku s popisom sa ja podpisujem, ze som bola upozornena

nadja23
autor
3. okt 2018

@katren nie nie, iba blocek za zaplatenie,nic ine...

katren
3. okt 2018

@nadja23 ja dostavam aj taky blok, kde je popis co to je, ci chybaju gombiky, ci to ma nejake ine chyby...a tohoto kopiu podpisujem....

nadja23
autor
3. okt 2018

@katren nic take, teta iba pochvalila saty a prevzala....

Damy , dakujem za vase nazory, posielam dnes odvolanie, uvidime,co z toho bude...

landsmanka
3. okt 2018

dobre robíš, že ideš poslať aj odvolanie. takéto vyjadrenie aby tety povedali. veď ich to je chyba, že zničili šaty. aj keď mne vždy povedia, že to je na vlastnú zodpovednosť a že keď sa niečo stane, tak za to neberú následky. no držím palce aby si dobre pochodila!

lejllamt
3. okt 2018

@zuzusha11 presne tak, ked mali saty na stitku rucne pranie vobec mi ich nezobrali ( bola som v dvoch cistiarnach) druhe ktore sa mohli len na 30 ° horko-tazko