Zneužívanie parkovacieho miesta vyhradeného pre ZŤP

30. júl 2024

Susedka ma drahé BMW, do prace nechodí pretože nepotrebuje. Čo ma zlosti je že auto dava na miesto pre vozíčkarov. Nikdy v živote do auta jej nenastupoval nikto zo zdravotným postihnutím. Minule boli na návšteve našich susedov známi, ktorí majú reálne chorého v rodine a zastavili na parkovacie miesto. Do predu na okno dali že majú preukaz. Susedka im povedala aby preparkovali auto🤦‍♀️ že je to jej miesto aj keď len vybavene. Ostala som v šoku lebo ľudia majú reálne problémy a musia hľadať inde miesta a tato kráľovná si chodí kade tade a vie že na “jej” miesto nikto nezastaví. Chore a som nazlostena že takto takito sprosti ľudia berú chorým miesto. Ako by ste reagovali? A tu už nejde o to, že sa človek nemá starať. Ale keď raz vidím, že je zdrava, nikdy nikto nenastupoval do auta chorý tak ako. To je už cez hranu

andrejkap123
30. júl 2024

Policiu 🙂

ella1234
30. júl 2024

A policajtov zavolat ti nenapadlo?

solange7
30. júl 2024

A vy ste sprosti ze nic nerobite. Ved zavolaj policajtov vzdy ked tam zaparkuje a mozes byt spokojna, ze si to tak nenechala.

mk1111111111
30. júl 2024

@ella1234
@solange7
Moze byt aj inak postihnuta.
Nepise, ci maju preukaz, ak maju, nezmozu nic, ci opravnene im ho vydali, to nevieme

lakebabe
30. júl 2024

@mk1111111111 ja som to skôr pochopila tak , že ma to miesto vybavené na svoju ŠPZ ako invalid

lakebabe
30. júl 2024

Autorka ako vieš ze jej nič nie je a nechodí do roboty lebo nepotrebuje. Možno je doma na ID. Ja mam taky isto ztp preukaz a ID, môj muž takisto a mame obidvaja drahšie auta a v živote by si to na nás nepovedala, že nám niečo je. Tiež som sa viac krát stretla s tým, že niekto aj chorobu závidí, lebo keď máš na drahe auto nemáš právo byť chorý 🤦‍♀️

ella1234
30. júl 2024

@mk1111111111 chápem, ale policia preverí zisti ci nastala krivda a tuto autor prispevku moze kľudnejšie spávať.

solange7
30. júl 2024

@mk1111111111 tak to by bol dvojity zvrat, keby autorka bola natolko blba, ze by kydala na niekoho, kto skutocne karticku ztp ma. Ale co ocakavat od modreho kona. Bud je trnom v oku bmw ztp, alebo to ze tam skutocne neopravnene parkuje.

basulaak
30. júl 2024

A ma preukaz ztp? Pozname chalana co si po znamosti vybavil preukaz lebo na ekzem 🤣

laurita285
30. júl 2024

Ak má vybavenú kartu (mimochodom postihnutie nemusí byť vidieť) tak s tým neurobíš nič ani privolaná polícia. A to aj v prípade, že to má vybavené po známosti a nič jej nie je. Aj toto je dôsledok nášho krásneho právneho štátiku.

30katrusa40
30. júl 2024

A si si iste že nemá parkovací preukaz ? Ja mám na syna parkovací a na prvú pohľad by tiež s ad každý povedal že však je zdraví. Ak nemá vyložený preukaz za čelným normálne volaj policajtov. Ak tam preukaz má tak moc nenarobis.

belasy_motylik
30. júl 2024

Má v aute vystavený parkovací preukaz ? To je jediná zásadná informácia. Ak nemá tak zavolať na políciu a nahlásiť. Ak má tak nemáš čo neriešiť.
@basulaak samotné zťp bez parkovacieho preukazu nemá s parkovaním má mieste invalidov nič spoločné.

simsalabim
30. júl 2024

Kamoska je tiez ZTP, maju karticku na auto a na prvy pohlad by si to nepovedala. Ani na druhy. Ale do roboty chodi 😉

kacena4
30. júl 2024

na mojich detoch na prvy pohlad tiez nie je vidiet ze maju narok na parkovaci preukaz. je pokrytecke sudit inych ak nepoznas jej zdravotny stav.

martul
30. júl 2024

Môže byť postihnutá inak, nemusi to byť viditeľné

30katrusa40
30. júl 2024

@kacena4 u nás rovnako..a ľudia nemajú problém zavolať policajtov keď zaparkujem na vyhradenom.

ndrag
30. júl 2024

A to miesto je na vasom sukromnom parkovisku pri bytovke na ktorom ma kazdy vlastne parkovacie miesto? Napr nas sused si take miesto kupil a dlho trvalo kym mu tam prisli zatriet ten vozickarsky symbol. Nemoze to byt aj pripad vases susedky?

mk1111111111
30. júl 2024

@lakebabe neviem, ci by si to niekto z mesta vzal na triko, to sa mi nezda, aspon u nas to tak nejde. Preukaz musi byt, aj ked aky taky

moonlight1210
30. júl 2024

"že je to jej miesto aj keď len vybavene"

To znamena, ze realne jej nebolo pridelene, len ma niekde na mestskej policii ustnu dohodu, ze je to "jej" miesto?

lakebabe
30. júl 2024

@mk1111111111 však áno ja si myslím ze preukaz ma , len tu bije pani do oka to BMW 🤦‍♀️

zuzanita1609
30. júl 2024

Mne to príde také zvláštne,už hneď z prvej vety príspevku 😏. A keby nemala to drahé BMW a pracovala odnevidim-donevidim ,už by to nebol problém-parkovacie miesto na ZTP? (keďže je toto podstata celého problému napísaná až na koniec) 😁. Nepoznáš jej zdravotný stav,či máš aj ten prelustrovaný? 😉

autor
30. júl 2024

ZŤP na parkovanie ma, dokonca, že je vozičkárka 🤦‍♀️ nikdy do a z auta nebolo vidno vyberať vozík.
@lakebabe niekto je šikovný a vybavit si vie všetko 🤦‍♀️ ja to riešim preto lebo ma zlosti, že žiaden vozík nemá a zneužíva to.

martul
30. júl 2024

ako vieš, že je vozíčkarka? Hovorila ti to?

lakebabe
30. júl 2024

Ty si kompletná? To nie je len pre vozičkárov 🤦‍♀️ to je len znak vozíka na tom preukaze
My máme takisto Parkovací a teda na vozíku nie sme ani jeden a nie nikoho sme neuplatili.
Keby mala starú škodovku by ti to nevadilo???

autor
30. júl 2024

@lakebabe ja mám BMW x6 čiže o to nejde 🫠

@martul ma preukaz na aute

lakebabe
30. júl 2024

Teším sa s tebou , takze ta štve, ze ona preukaz ma a ty nie.

autor
30. júl 2024

@lakebabe takto sa môžeš rozpravat či je niekto kompletný so svojim mužom, zrejme máte papiere na hlavu keď reaguješ na cudzieho takýmto štýlom. Keď nevieš citat chod do školy🙂 pisem, že ini čo sú vozíčkari a majú vozíky a sú chorí tak nemôžu tam zastaviť lebo ona tam stále stojí 🤦‍♀️

lucylaw
30. júl 2024

ZŤP nemajú len vozičkári 🤦🏻‍♀️ aj moja mama je ZŤP kvôli viacerým diagnózam,ktoré na prvý pohľad nie je vidno a má vybavené invalidné miesto pred domom a keď jej tam niekto zastaví,tak volá policajtov,keďže pred panelákom nemá šancu zistiť,kto jej tam parkuje..To miesto je pridelené jej,ona si zaplatila aj nemalé peniaze za to,aby jej tam osadili tú značku (áno predstav si,že to nie je zadarmo),tak jej tam nemá čo parkovať niekto iný..Za to,že tebe to pripadá,že jej nič nie je,tak to neznamená,že to tak naozaj je 🤦🏻‍♀️

zuzanita1609
30. júl 2024

@lakebabe Slováci si dokážu závidieť aj choroby, čiže nič prekvapivé,s tým preukazom 🤭

martul
30. júl 2024

ale to neznamená že je vozíčkarka. To je všeobecný znak pre invalidov.