Znamenia zverokruhu

19. máj 2022

Verite na to? horoskopy, charakteristiky osoby podla znamenia v ktorom sa narodili a pod.?
Sedi to na vas?

annadan
19. máj 2022

keď si občas horoskop prečítam tak skôr nie ako áno 🙂 ale skôr sa riadim alebo častejšie čítam lunárny kalendár a podľa toho teda že aké dni sú v akom znamení 🙂

mimi3008
19. máj 2022

Absolutne nie!!!

moonlight1210
19. máj 2022

Horoskopy v casopisoch su len pre vseobecne pobavenie. Nemaju inu vypovednu hodnotu.
Ale obcas zdvihnu naladu. 🙂

minesasubu
19. máj 2022

môj šéf dosť verí na charakter podľa znamenia , čo sa nám dosť potvrdzuje kedže robíme v obore s ľudmi a vždy ked niečo riešime tak vie ako ľudia zareagujú na zmenu alebo prípadní problémik
tak isto presne vedel aké znamenie je môj muž ked sme sa rozprávali že aké znamenie sa ku mne hodí 🙂
ale to čo je v časopisoch že horoskop na dnes, mesiac a pod to sú totálne blbosti

autor
19. máj 2022

napr. horoskopy v casopisoch to ani ja vôbec necitam, to na mna nikdy nesedelo...ale charakter podla opisu znamenia na mna sedi, celkom presne az nechapem

jaja20
19. máj 2022

Na mňa takmer dokonale sedí čínsky horoskop podľa môjho roku narodenia. Som Drak.

modryzrebec
19. máj 2022

Presne tak. Tie horoskopy na deň to píšu len tak na pobavenie. Ale to čítanie charakteristiky je hotová staroveká psychológia. V tej dobe nemali názvy na povahy tak to označili zvieratmi, stromami, živlami, podľa toho o aký horoskop ide. Proste bolo to niečo ako staroveká psychológia a skúšali zoradiť ľudí do kazegórií podľa črtov povahy.

Sú tam ale dve veci: Placebo efekt teda či chceme tomu uveriť a tak si povieme že to na neho pasuje. Napríklad ukecaná kamoška je v znamení Váhy a o nich sa dočítame že sú ukecané tak si povieme ako to na ňu sedí. Ale ďaľší ľudia v tomto znamení už ukecaní nemusia byť.

Potom je tu ako druhá vec situácia a pomery. O mojom znamení sa píše že je rodinne založené, pritom vôbec netúžim po rodinnom živote. Ale to môže byť zapríčinené aj tým že nemám vzťah, som príliš pohodlný a živiť rodinu na to treba byť priebojnejší.

Tak na mňa moje znamenie nepasuje ale zase keby som mal iné podmienky že by som mal vzťah, bol dobre zabezpečený, bol by som úspešný človek, tak by som možno s radosťou tú rodinu založil. Tak aj tú povahu ovplyvňujú rôzne činitele.

zuzanka.zuzu
19. máj 2022

znamenia ano, horoskopy nie 🙂

elementissa
19. máj 2022

Oni sú to tak všeobecné blaboly, že sa v tom nájde každý keď chce ;) takže opis charakteru samozrejme že sedí, lebo keď poznáš seba alebo toho daného človeka, tak si tých pár všeobecných bludov naňho doplnis. Ja som váha, môj muž býk, keď som raz čítala akože opis jeho charakteru podľa znamenia, sedelo to. Ale keby som si to chcela dosadiť na seba, tak aj na mňa by to zväčša sedelo. Rovnako môj popis sedel aj na neho, aj na môjho byvaleho čo bol blizenec, aj na môjho syna, aj na mamu aj na svokru čo je vodnár... Proste ono je to tak vágne, že každý sa v tom spozná

modryzrebec
19. máj 2022

Presne toto som chcel povedať. To placebo že si môžete myslieť že to sedí a keď tomu chcete uveriť, tak tomu uveríte. Tak všeobecne je to napísané.

domi995
20. máj 2022

Odporúčam pozrieť si toto video 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=kxuk-FbVJQU
h2
20. máj 2022

Blllllboooosť!
Raz som čítala, že nejaký profesor psychológie povedal študentom, že si dovolil na študijnom oddelení zistiť ich dátumy narodenia a každému zostavil jeho osobný horoskop. Rozdal im to a chcel, aby si to prečítali a povedali mu, či to na nich sedí. Všetci potvrdili, že väčšina z toho presne na nich sedí. Potom im povedal, aby si vymenili papiere medzi sebou. Vtedy zistili, že každý tam má úplne rovnaký text. 😏

cacianka
20. máj 2022

@h2 ale obrázky bývajú občas pekné 😂