Známa žiada o dar, aby jej nezaniklo kníhkupectvo

2. nov 2023

Baby, príde aj vám zvláštne, že známa, ktorá má kresťanské kníhkupectvo, ale moc jej to nejde, rozposlala sms po ľuďoch z farnosti co chodia na skupinky a tak, s prosbou o pravidelný mesačný dar, že a by jej kníhkupectvo nezaniklo. Mne to príde vrcholne trapne, takto vypisovať a zobrať peniaze, však keď nejde biznis tak nech ide inde robiť, a nie podporovať niečo kde ľudia nechodia a ona si tam bude bez roboty sedieť. Povedali by ste jej svoje ci nechali ju tak

jj298
2. nov 2023

Ked si ticho v kostole ked vyberaju peniaze, mala by si byt aj teraz.

mmoonna
2. nov 2023

Nestarala by som sa do toho

autor
2. nov 2023

@jj298 v kofole je to ine, ale toto ma nasralo, že jej biznis ideme zachraňovať aby mala mesačne nejakú výplatu ale robiť iné to nie, nedajboh by šla niekde za pas robiť alebo k inému

autor
2. nov 2023

Inak sa ani nečudujem ze jej to krachlo keď počas materskej mala zastupcu a ta si tam chodila ako chcela, že jeden deň na take dve hodiny, druhý deň zas inak

januska12323
2. nov 2023

Šikovná, keď jej ľudia prispejú je to ich vec. Nestarala by som sa do toho.

melanta
2. nov 2023

Prečo je to v kostole iné? Cirkev dostáva peniaze od štátu, tak prečo je iné, ak oni peniaze od veriacich pýtajú? Ak jej niekto prispeje, tak je to jeho rozhodnutie. Prečo to teba vyslovene serie? Si veriaca? Asi nie, inak by si predsa nemala závidieť ani mať v sebe zlosť kvôli tomu.

amy2807
2. nov 2023

radsej by som dala peniaze jej ako v kostole fararovi..

autor
2. nov 2023

@melanta nezavidim jej, len mi to príde z jej strany ako chrapunske, pritom iné možnosti ma. Podporovať by sme mali ľudí čo inak nemôžu, a nie takých co nechcu

miggy
2. nov 2023

Toto je také "kresťanské". A dúfam, že do očí jej povieš, ako veľmi ťa to mrzí, že sa jej nedarí.

Vieš čo, má eshop? Moja babka cita náboženské knihy, ja si od nej rada niečo kúpim.
Áno, mesačný dar "len tak" by som jej nedala, ale ani by som to neriešila na Koniku.

roja01
2. nov 2023

Ja by som povedala, ze komunity by si navzajom mali pomahat. Nie je to trapne. Keby ti ludia mali samospravu, zisli by sa a rozhodli by spolocne o tom, ci je prinosom drzat krestanske knihkupectvo.
No to by ludia museli byt zjednoteni a museli by sa o seba starat a pomahat si.
Napadla ma vsak ina moznost vzajomnej pomoci. Co keby si kazdy z krestanskej komunity kazdy mesiac kupil 1 knihu a tak by pomohol k potrebnemu obratu v knihkupectve.

pribinak
2. nov 2023

Pozri, ty jej nič poslať nemusíš, je na ostatných či jej niečo pošlú. Každého slobodne rozhodnutie

Otázka je či, je toto dlhodobo udržateľne. Ľudia pošlu raz- dva razy ale dávať dlhodobo? No neviem

melanta
2. nov 2023

Závidíš a máš v sebe množstvo zlosti, to nie je veľmi kresťanské. Ty jej neprispeješ, tak nechaj iných, nech sa rozhodnú za seba.

viestta
2. nov 2023

Nepride ti to tak trochu farizejske nepovedat jej nic ale riesit ju poza jej chrbat? Nepride ti to tak trosku amoralne?
Vsak nedaj. Bodka.

martinmmartin
2. nov 2023

Tvoja znama narazila na tradicny problem akehokolvek nabozenstva-
Ak si ideme spolu na hodinku zaspievat a navzajom sa potlapkat po pleci ze aky sme uzasny tak su vsetci uplne za -
Akonahle ale treba nieco zhanat, platit , obetovat cas atd tak tych pravovernych mozes mikroskopom hladat

martinkatinka
2. nov 2023

Ved nej povedz svoj nazor.

jj298
2. nov 2023

Mne sa paci ty krestanka ako ju tu ohovaras. Dufam ze si das vecer otcenas naviac.

veroonr
2. nov 2023

Chcem si otvorit obchodik s roznymi sponkami a gumickami do vlasov. Prosim pridite ku mne kazdy mesiac nakupit (aj ked to nepotrebujete) alebo mi iba poslite dar, budem vam velmi vdacna. Takyto obchodik je predsa potrebny pre cele mesto...

autor
2. nov 2023

@veroonr presne takto mi to príde, to kazdy môže tak urobiť.

amy2807
2. nov 2023

a kazdy sa moze rozhodnut ci tam pride alebo nie..

autor
2. nov 2023

@miggy nemá eshop, ale aj to by bola možnosť, ale neuvažuje o nej.

mimi3008
2. nov 2023

Z tvojho prispevku a komentarov citit uplnu zast, zavist, hnev...to naozaj chodis do kostola? Preco vlastne? Lebo sa to patri? Lebo si tak od mala zvyknuta? A este no, no, no, ze by sa jej zacalo darit lepsie nez tebe v praci a pri tom by sa menej narobila nez ty. Take nieco sa ozaj neodpusta medzi "veriacimi"😉

autor
2. nov 2023

@pribinak ona vyslovene napísala ze pravidelný mesačný dar.

mimi3008
2. nov 2023

Mohla napisat co chcela, hoc aj tyzdenny, je na kazdom, ci ju podpori, alebo nie. Co sa do toho staras? Ked nechces dat, nedaj a daj pokoj.

miggy
2. nov 2023

Tak jej ho skús poradiť namiesto tohto ohovárania. Skúste sa ako komunita spojiť a pomôcť jej takýmto nasmerovanim. Prepáč, ale tak skúsila. Poslala sms. Niekto pošle, niekto nie. Podľa mňa je šikovná, mne by to nenapadlo;) ale prečo nie.

autor
2. nov 2023

@mimi3008 do kostola nechodím. A ôk, možno som farizeji, ale aj z jej strany je farizejske ziadat o podporu, ak má dve zdravé ruky a možnosť ísť robiť iné niečo, a radsej ľudí nechať nech podporia niekoho kto inak nemôže, neda sa mu, napr chore Detičky a inw, ktorých liečba stojí rodinu nemalé peniaze a častokrát ani robiť nemôžu kvôli nim. To to ma šere, že by si mala uvedomiť

tamitamitami
2. nov 2023

Ak máš tú potrebu tak jej napíš čo si ty o tom myslíš a povedz jej že ty prispievať nebudeš. Vybavená vec, viac ti už nenapíše.

Za mňa vporiadku oslovila ľudí, kto chce pomôže, kto nechce nepomôže. Možno sa nájde kopa ľudí pre ktoré to kníhkupectvo niečo znamená a budú ho chcieť pomôcť udržať. Možno jej peniaze nepošle nikto a bude musieť zavrieť aj tak.

Nechápem ale tú tvoju zlobu voči tomu. Tebe tým nijako neubližuje a každý sa má právo rozhodnúť kde a ako pomôže.

autor
2. nov 2023

@miggy ôk ak chceš podporu, mala by si vytvárat nejakú protihodnotu, ale ak tam ona bude sedieť sama, čítať si a nik k nej nepride, očividne ani ti ludia z kostola tam nechodia tak načo je taka podpora. Keby robila nejaku činnosť ako jeden od nás s rpomami, ôk podporím, lebo robí fajn vec a zadarno a výplatu za to nedoatane

mimi3008
2. nov 2023

Tak ked ani nechodis do kostola, je to uz uplne mimo teba, lebo sa ta to absolutne netyka. Pchas nos tam, kam nemas. Ved prispievaj pravidelne na chore deti, to je samozrejme pekne, dokonca velmi pekne, ale cin sa a nemaj len prazdne reci, zorganizuj pre nich nejaku zbierku, rozposli znamym sms, ze pre ne zbieras.

autor
2. nov 2023

Ok, zjavne ste ma nepochopili o co mi ide a ešte ju chválite aká je vynaliezava,ako ziskat podporu.
A na druhej strane keď tu nejaká žiada peniaze tu na MK, tak ju tu zdrbu nech ide robiť. Super

domka222
2. nov 2023

Toľko závisti, že ty musíš pracovať a ona "zbiera" €. Prispieť nechceš,čo je v poriadku a to, či jej budú prispievať iní je ich vec. Vec vybavená