Zmrzlinárka mi nechcela vziať 5 a 10 centovky

24. máj 2022

Ahojte. Kopček zmrzliny stoji 0.60 centov. V penazenke som mala 10 centovky a 5 centovky a 2 centovky. Tak som nazbierala na 4 kopčeky 2.40 eur. Zmrzlinarka ze také mince nemôže vziať ze hygiena im to zakázala ze co oni s takými mincami majú robit ze ich môžu hodiť do koša. Rozmýšľala som o tom. Ak je majiteľka zmrzliny podnikateľka tak. Isto chodí často do banky s trzbami tak jej tam môžu zmeniť malé peniaze na veľké. Stalo sa také niečo aj vám? Aj centovky sú predsa peniaze. Co vy nato. Je to tak?

matullienka
24. máj 2022

Je to blbosť ako mraky, určite taký príkaz z hygieny nie je, je úplne za jedno či chytí do ruky centovky alobo eurovky

autor
24. máj 2022

@matullienka aj mňa toto iste napadlo. Vzali odo mňa tie centovky ale ze prvý a poslednýkrát. Cítila som sa zvláštne hlúpo.

matullienka
24. máj 2022

Vieš čo už len z princípu by som si tam viac kúpiť zmrzlinu nešla

hariet
24. máj 2022

tak to je ozaj blbost a ja sa jej teda cudujem, lebo urcite potrebuje drobne aj na vydavanie tym, ktori platia 1 a 2 eurovkami.

ckocka
24. máj 2022

Obchodník može odmietnut prijať viac ako 50 ks mincí.
https://www.pravnenoviny.sk/obchodnik-nemoze-od...

ninkaam
24. máj 2022

Ahoj, pracovala som v obchode a sama som aj tržbu odovdzádala do banky. Nič také neexistuje, však si jej dala iba zopár drobných, aj ked je to zmrzlináreň... Bola to pohodlná výhovorka, lebo jej tie drobáky v kase zavadzajú 🙂

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
24. máj 2022

mne odmietli drobné v čistiarni a aj v jednej drogérii...vraj čo oni s tým...

deti95060810
24. máj 2022

@zoro9836 v Za 1,4e/kopček

matullienka
24. máj 2022

@deti95060810 kokos toto nepochopím ako keby to neboli peniaze

dahra
24. máj 2022

- úplne od veci v rámci zmrzlinového kontextu, ale! - práve som dopozerala Katku Královú: 3 situace, ve kterých každý den zabíjíme důvěru svých dětí. Rozmýšľam či ozaj platí aj o nás dospelých, že používame "zabiják dôvery = KECÁŠ mi (klameš mi)" a ako to asi vyzerá v praxi. No a tu, hľa, hneď téma. Namiesto toho, aby zmrzlinárka odkryla vlastnú "intímnu" pravdu vo svojej primítívnej podstate, že ju jednoducho nebaví rátať drobné, zakryje to príbehom o zákaze z hygieny, ktorý v okolnostiach dnešnej doby vyznieva paradoxne dosť reálne, hm. A pritom len ozaj kecá.

mistymay33
24. máj 2022

Zo zakona by ich mala zobrat, ale poviem ti, ze ja mam kaviaren a tiez nie som nadsena, ked mi tam niekto vysype medene mince. Naozaj sa s tym neda nic robit. Nikde tie mince neberu, neda sa to dat ani do menicky minci. Ani automaty ich neberu. Ak ich mas vela a ides ich zmenit do banky, tak je za ne vysoky poplatok. Nikto to nechce ak ich vydavam, vsetci mi to nechaju na pulte. Ostavaju mi v kase. Ja mam ceny tak nastavene, ze ich mam zaokruhlene na 10 centov. Ja davam trzbu do vkladomatu a tam mince neberu. Cize pre mna su tieto mince dost velka zataz.
A ked niekto tvrdi, ze su to penoaze ako kazde ine, tak nie, nie su. Tebe by sa pacilo, keby ti niekto vydal 2,40 v patcentovkach?
Ale odpoved na tvoju otazku znie- musia ti to zobrat.

ninkaam
24. máj 2022

Tie drobáky sa dajú poriešiť aj niekde na informáciach v Kauflande alebo v Tescu, ak natrafím na ochotnú osobu. Riešim to tak už dlhé roky. Prípadne ich vysypem do samooblužnej pokladne v Tescu.. ešte sa nestalo, že by mi ich automat nezobral. zas ich tam nehádžem 100 naraz. a áno, síce pokladňa v samooblužke zas niekomu dalšiemu vydá drobáky a dotyčný bude nadávať.. ale to je kolobeh peňazí. ozaj netreba byť len pohodlný..
chcela som tým povedať, že určite neodbijem svojho zákazníka s tým, že drobáky neprijímam. hlavne v tejto dobe, kedy môže byť každý podnikateľ rád za každého zakazníka !!

lilyianka
24. máj 2022

Hygiena nemá s peniazmi nič spoločné.

evaachesa
24. máj 2022

Najbližšie by som jej oznámila, aby očakávala kontrolu z hygieny, lebo že sa veľmi čudovali keď si im volala kvôli dotazu ohľadom mincí vs hygiene a že sa chcú prísť pozrieť. 😅

vanda323
25. máj 2022

Ahoj , mňa skôr zarazilo že kde ešte kúpiš kopček zmrzliny za 0,60 centov že je to bomba cena....
U nás 0,90 a niekde aj cez 1 euro

jaskolka
25. máj 2022

@vanda323 Stará Ľubovňa, Ľubotin,Humenné, Medzilaborce, skrátka v menších mestách na východe ozaj ešte stojí 0,60(aj 0,50) centov
A je fakt výborná

marlent
25. máj 2022

@matullienka a ja zas hej ale platila by som vyhradne medakmi 🙂

mirage
25. máj 2022

@jaskolka no neviem, zmrzlina za tuto cenu okolo mlieka, smotany a ovocia ani nesla, je to len prasok s vodou.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
belllinka
25. máj 2022

@mamula20 Lieky si si uz dnes dala?

nikpa
25. máj 2022

Nabudúce jej daj 100€ bankovku, to sa jej tiež nebude páčiť...

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaskolka
25. máj 2022

@mirage prečo by to tak malo nutne byť? A ako môžeš to s takou istotou tvrdiť? Jedla si ju? Teda niekedy zmrzlinu v Ľubotine?
To, že niekde ju ešte nezdrazili na 1 euro, neznamená, že musí byť len "prášok a voda"
Ochutnala som rôzne zmrzliny a neraz práve tie 1,50 (Aida Košice, čistý otras) boli len ten prášok a voda. Kým ta 50 centova bola krémová, jemná a skutočne veľmi chutná.

karolinakr
25. máj 2022

Bratislava širšie centrum kopček 1.eur a centrum 1.50e to bolo pred 5 rokmi čiže dnes v centre môže stáť 1.80 al.1.90 tipujem
Teš sa, že máš kopček za 0.60

dadis
25. máj 2022

Ja tie medene mince neberiem, ked mi ich vydaju, takze nikdy ziadne v penazenke nemavam. Ale inak platim 95% bezhotovostne.

janetinka27
25. máj 2022

chapem, ak deti maju vela drobnych, ktore si zbieraju a potom si kupia zmrzlinu.
ale nikdy sa mi nestalo, ze by sa mi nazbieralo tolko medenakov, aby som ich mala za 2,40e.
jedna vec je, ze peniaze odmietli vziat, druha vec je, ze nebudem obtazovat okolie svojou zbierkou centoviek, vsak aj to su peniaze.... ano su, ale kde je problem vziat si vacsie mince a tieto minat priebezne, aby sa nekopili? zmrzlinarka ich na vydavanie urcite nepotrebovala, na co by jej boli 1, 2 a 5 centovky, ked zmrzlina stoji 60 centov?

ddaassuullaa
25. máj 2022

§ 1 Prijímanie zákonných peňazí
(1)
Fyzické osoby a právnické osoby s výnimkou Národnej banky Slovenska, bánk a pobočiek zahraničných bánk (ďalej len „banka“) môžu z dôvodu podľa § 17a ods. 3 písm. b) zákona odmietnuť prijatie nad 20 kusov mincí rovnakej nominálnej hodnoty alebo celkove nad 30 kusov mincí rôznych nominálnych hodnôt.

simca06022011
25. máj 2022

medenaky hod do samoobslznej pokladne, alebo minaj priebezne, nechaj v supermarketoch, jednote... ti chodia do banky casto a v takychto malch prevadzkach plat ako clovek... skus ist ty do banky vlozit pohar centoviek, a teda podnikatel malokedy "vklada" peniaze do banke, prave kvoli poplatkom (tj novodobo sa vklada cez bankomat;) a mince pochopitelne nie), plus tovar si chodia kupovat v hotovosti ;) Zobrat ich bohuzial musi, ale chapem, ze sa tomu netesi, dodavatelovi asi nepoda pohar drobakov

nykkushka
25. máj 2022

@mamula20 a tomuto príspevku dalo 6 ľudí 👍 🤦🏼‍♀️ začínam rozumieť tomu, prečo je Slovensko v takých 💩💩