Zmluva o poskytovaní zdravotnej starostlivosti

11. jan 2021

Nevie niekto preco mi z nemocnice poslali zmluvu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti 🙄Nechapem co vlastne s tym mam urobit?Prijata som bola koli hospitalizacii (zle pasy CTG) a na dalsi den mi mamam volala ze mam doma nejaky papier.Dakujem za pomoc

autor
11. jan 2021
autor
11. jan 2021
lienka.7
11. jan 2021

A kde si? V sukromnej? Podpisujes s nimi zmluvu o zdravotnej starostlivosti. Mas to jasne uvedene v odseku II. Predmet zmluvy. Oni ti poskytnu sluzby, ty im za to zaplatis... jednoduche 👌
Inak mas tam rozhodcovsky sud tusim? To by som v zivote nepodpisala, kedze si tam uz vopred prehrala 👎👎👎

autor
11. jan 2021

@lienka.7 nie praveze som vo Vseobecnej zdravotnej 🤔 A jaky sud preboha ved som tam bola na pasy ctg tak nechapem co sa deje 🙄

qetka
11. jan 2021

o sude sa pise v zaverecnych ustanoveniach V, bod 5.
Ocividne ide o sukromnu nemocnicu, chcu s tebou podpisat zmluvu. ja to chapem tak, ze veci mimo standardu - plateneho zo zdravotneho poistenia su v cene a nadstandard sa zavazujes uhradit - na to ti dsju fakturu

autor
11. jan 2021

@qetka ahaa no to davalo zmysel.Cize ziadny sud?Ale nemocnica je normalna statna.

lienka.7
12. jan 2021

V pripade ze nezaplatis to, co ti vyfakturuju... nejdes na klasicky sud, ale tzv. rozhodcovsky sud.
A ten priklepne nemocnici co bude chciet a ty nemas sancu.
Chapeme sa?

autor
12. jan 2021

@lienka.7 ale co chcu platit nechapem 😅 Zajtra idem na zdravotnu ze o co sa jedna lebo toto neni normalny postup 🤔

qetka
12. jan 2021

maju cennik nadstandardnych ukonov. Ak ti nieco z neho spravia, tak platis. Pozri si na stranke a ked nechces platit, tak sa pre istotu spytaj, ci je to hradeny ukon 🙂
https://nawpiestany.sk/media/pdf/Cennik_plateny...

autor
12. jan 2021

@qetka dakujem 🤗