Zmizol mi kocúr

bazarzilinaaaa
23. feb 2022

Dobrý deň prišla som si pre radu, už je to niekoľko dní čo hľadám môjho kocúra prvé 3 dni som si myslela že sa len niekde zatúlal a vráti sa…no teraz už je to nejaký týždeň a jeho nikde stále naňho volám( inokedy vždy keď som ho zavolala pribehol domov) teraz nič, bojím sa či sa mu niečo nestalo veľmi zle by som to znášala😔😢 keďže ho mám už cca 3-4 roky s beriem ho ako člena rodiny, kocúr je starý približne tie 3-4 roky. Nemáte niekto nejaku radu čo robiť? Pripadne stalo sa to aj Vám?, vrátili sa? A je ešte nejaká nádej že sa vráti? Ďakujem za odpovede.❤️

anjelicek26
23. feb 2022

Obvolat v prvej rade vsetkych veterinarov a utulky v okoli, ci ho tam niekto neodniesol, vytlacit fotky a polepit celu hornu a dolnu ulicu vo vasom okoli a poziadat na plagate - nech pozru povaly, pivnice, garaz, ci tam nevbehol..uz po troch dnoch trebalo, tyzden je vela...drzim palce, nech sa najde, jasne, ze je to clen rodiny.

deti95060810
23. feb 2022

tiež máme kocúra... kým bola zima tak sa potuloval blízko dverí. akonáhle sa oteplilo - kocúra vidíme raz za 2-3 dni...
Min. rok ho nebolo 2 týždne. po dvoch týždňoch prišiel vychudnutý, zadnú labu vliekol zo sebou .... týždeň len spal v pelechu na terase....U kocúrov bežná vec, však tiež potrebujú porozdávať svoje gény...

jana_eyre_2
23. feb 2022

Mojej kamarátke sa raz vrátil kocúr po 4roch mesiacoch.. myslí si, že ho mal niekto doma a staral sa o neho, lebo bol krásny čistý a neschudol..

Ja by som dala okrem iného aj fotky na FB tvojej obce, v okolí ho možno niekto zahliadol.. u nas milujú našu záhradu mačky všetkých susedov, nie raz suseda láka tu svoju cez plot a ja jej ju podám, lebo sa jej nechce ísť domov 😅

a raz sa tu objavila nejaká nová, zľakla sa našich psov, vyskočila na strom a ja som ju musela zachraňovať, lebo sa bala.. bola taká krásna a hravá, že nám všetkým do oka padla.. ale dala som fotku na FB našej obce a do.dvoch hodín sa našla majiteľka čo ju hľadala už pár dní.. zlatá mačka tombola odvtedy deti snívajú o mačke 😅

Držím palce nech sa nájde..

0silvia0
23. feb 2022

@bazarzilinaaaa macky citia bliziacu sa jar, bol kocur kastrovany? S tymto zial treba ratat u maciek s vybehom von, moze sa stat cokolvek.

marienkakf
23. feb 2022

@bazarzilinaaaa no moze sa este vratit..bol kastrovany?Lebo uz je ruja a vtedy sa to stava..

ejanjelik
23. feb 2022

@bazarzilinaaaa nám sa vrátil asi po 2 týždňoch, smrdel od nafty, tak neviem, či bol cely čas niekde zavretý alebo len posledný deň. Nás pes občas zdrhne cca na týždeň, keď sa,, hlupnu,,. Aj kocúr sa môže za túlať, keď ho mačky lákajú alebo sa mu niečo z nepáči. Napr. u sestry mali šteniatka a kocúr jednoducho zduchol a vrátil sa až vtedy, keď ich rozdali.

0silvia0
23. feb 2022

@ejanjelik psa vam moze policia odchytit a odviezt do utulku, radsej si ho zabezpecte.

bazarzilinaaaa
autor
23. feb 2022

@jana_eyre_2 Ďakujem z radu 😊

bazarzilinaaaa
autor
23. feb 2022

@0silvia0 kocúr nebol kastrovaný❤️

bazarzilinaaaa
autor
23. feb 2022

@marienkakf nebol kastrovaný😊

bazarzilinaaaa
autor
23. feb 2022

@anjelicek26 ďakujem za radu 😊

0silvia0
23. feb 2022

@bazarzilinaaaa u nekastrovanych kocurov je toto bezne, ze chodia na potulky. Biju sa s ostatnymi kocurmi o samice a teritorium.

nika523
24. feb 2022

Nebol kastrovany ? Tak čo sa čuduješ, mohlo sa mu stať hocičo

andreatytler
24. feb 2022

@bazarzilinaaaa Ked nebol kastrovany, tak je dobra sanca ze je na potulkach a vrati sa. Ja som stratila macicku. Bolo to hrozne. Nikdy som sa nedozvedela co sa jej stalo. Najhorsie boli tie predstavy co sa jej asi mohlo stat.

martul
24. feb 2022

@bazarzilinaaaa ide jar, mačky sa začínajú hárat, len si hľadá frajerku

brembo
24. feb 2022

@bazarzilinaaaa nám sa raz takto stratil kocur. Už sme si mysleleli,že je po nom. Po 2 týždnoch sa zjavil,ako keby sa nič nedialo.😀

nika523
24. feb 2022

Mačky aj kocúrov treba kastrovať, nekastrobaným hrozí veľa nebezpečenstva pri ich túlaní, bitkami s inými kocúrmi a hlavne prenos chorôb

karolinakr
24. feb 2022

Na fcb su skupiny stratene mačky, najden mačky, ppslat oznam s fotkou do Slobody zvierat.Neviem z kt.si mesta dala by som foto cislo vylepila po okoli, niekedy OZ davaju oznam, ze nasli macku, nikto sa nehlasi tak ju daju k adopcii.Mala čip? Susedke sa stratil kocur, tak som jej volala, ze sa susede vyvaloval na terase a ze prisiel domov zničeny, hlad ho priviedol..mal šťastny koniec

karolinakr
24. feb 2022

Si z dediny či mesta? Ak z dediny vylep oznam na miestne potraviny ( ak sa dá)

simca06022011
24. feb 2022

Treba v okolí pozisťovať, fb pozdielat. Bol označený, obojok niečo? Bohužiaľ macky sa potuluju, ak nie je kastrovany, tak za mačkami a tak sa zatula. Naor susedin kocur skoncil nechtiac zavrety v dedine v nejakej garazi, treba širšiu oblasť osloviť. Tu uz volanie doma ti nepomoze, keby bol v okoli uz by bol hladný doma. Ak nie je oznaceny, niekto ho mohol aj najst.

bazarzilinaaaa
autor
24. feb 2022

@nika523 po tejto skúsenosti, keď takto ušiel ho dám určite kastrovať, ani dnes ešte neprišiel no dúfame a verím že príde 😔❤️

karolinakr
24. feb 2022

Však daj foto a mesto

ls85
24. feb 2022

@bazarzilinaaaa moze sa este vratit a ked tak urobi, sup ho kastrovat. Ja mam vonku tiez macicky, vsetky sterilizovane, kazdu jar tu mam ale navstevu kocurov. Znama co ma kocurov hovorila, ze sa aj oo tyzdni vratili. Drzim palce🙏🏻🙏🏻🙏🏻

karolinakr
24. feb 2022

Jejda, ja som raz byvala v dome na vrchnom poschodi a susedia mali micku bielu.Tak som ju sledovala a jedneho krasneho dňa došla s malym snehobielym.mačiatkom, to bolo lepšie ako televizor, kazdy den po praci do okna a šup- som ich sledovala..boli roztomile..tulala sa po vonku a takto dopadla 😸

nika523
24. feb 2022

@bazarzilinaaaa držím prsty aby sa vrátil

nikaeli
24. feb 2022

@bazarzilinaaaa minulý rok v máji vypadol susedom kocúr z okna (oprel sa o sieťku).. všade po okolí vyvesili letáky, zdieľali info cez FB.. o dva mesiace (!!!) sme ho našli v našej pivnici, no ako na potvoru, ušiel - dali sme mu k oknu papať do takej odchytovej klietky.. pár dní na to dal ktosi susedom echo, že ho videli v areáli MŠ - dali klietku aj tam a nakoniec sa ho podarilo chytiť - vyše troch mesiacov sa túlal - snáď ti to dá aspoň trošku nádej 💗 držím prsty!

mamina1419
24. feb 2022

@bazarzilinaaaa nebolo by lepšie ho dať kastrovať ako ho potom hľadať keď naň príde jar ?

simca06022011
24. feb 2022

ono casto aj ludia prikrmuju kocurov a macky a potom sa proste "odstahuje ten kocur" :D nam sa to stalo pred rokmi s "nasim" ... domov sme ho uz nedostali.

bazarzilinaaaa
autor
25. feb 2022

@nikaeli ďakujem veľmi pekne, stále neprišiel😢😔

bazarzilinaaaa
autor
25. feb 2022

@ls85 verím že sa vráti 😔😢