Zmenšenie zásnubného prsteňa

fixka3
10. júl 2024

Ahojte, mám zásnubný prsteň, ktorý mi je trošku väčší. Rozmýšľam nad zmenšením, to bude asi max o jednu veľkosť nižšie. Nie je mi úplne veľký, ale prevracia sa mi, keď mam ruky vo vode tak sa mi pohybuje a tak. Aj cez kosť mi ide ľahšie ako ostatné prstene. Chcem sa spýtať, či s tým máte niekto skúsenosť, trošku sa obávam, že si ho dám zmenšiť a potom mi zhrubnú prsty :D Ďakujem za každú radu

tinalia
10. júl 2024

Dala som si ho zmensit a teraz po porode mi je maly a nemozem ho navliect 🤭 to sa ti moze stat aj nemusi

crazy_cat_lady
10. júl 2024

dobry zlatnik by ti ho mal vediet zmensit tak, aby ti dobre sedel a zaroven aby ta netlacil atd, ked ti napriklad v lete teplom zhrubnut prsty atd.. 🙂

sajmi
10. júl 2024

Mne je tiež môj zásnubný prsteň trošku väčší, bola som v zlatníctve a pani mi povedala, že ho mám nosiť aspoň polroka - rok, pretože prsty sa ročnými obdobiami menia, opúchajú, atď. a možno to bude treba zmenšiť o jednu veľkosť, možno o dve a každým zásahom sa prsteň stenšuje a môže sa zlomiť. Takže ho teraz nosím a čakám, či ho bude treba zmenšiť o jednu veľkosť alebo o viac a zatiaľ mi dala na prsteň takú gumenú špirálku, ktorá mi ten prsteň zmenšila, kukni na nete.

fixka3
autor
10. júl 2024

no veď práve, keď mi prsty opuchnú z tepla tak je mi akurát, ale keď mi bola zima tak mi bol dosť veľký. Skôr sa obávam presne toho, že po pôrode alebo vekom priberiem a už ho nedám na prst :D

tinalia
10. júl 2024

@fixka3 no tak tomu sa nevyhneš 😁 mozes ho nosit na retiazke na krku alebo ho dat zasa zvacsit 😁 mne sa zvacsili prsty tak, ze mi je dobra manzelova obrucka 🤭