Zmena pokožky vo vlasoch u 2-ročnej.

27. feb 2020

Vsimla som si dnes, ze ma mala akoby pigmentove škvrny vo vlasoch na jednom mieste hlavy. Ked som po tom presla prstami, zacala sa olupovať pokozka a vyzerá to ako prilepene lupiny. Pravidelne jej umyvam vlásky detským samponom. Mate s tym niekto skúsenosti? Neviem, ci ísť ku koznej alebo jej to mam zoskrabat.

dskjhfdlkdjhl
27. feb 2020

je mozne, ze je to toto
https://www.maminkam.cz/seboroicka-dermatitida
Nemusia to nutne mat len male babatka. Skoc za detskou lekarkou, nech to pozrie, ale asi je to ono.

gabulienka623
27. feb 2020

Ano je to pravdepodobne to, čo píše pani vyššie. Zvyknú to mať hlavne bábätká, ale aj moja to mala znovu ako 2,5rocna. Pediatricka nám na to dala salicylovy olej, nechať pôsobiť s vyskrabkavat pomaly. Ale úplne postačí aj obyčajný olivový olej

mergimar
27. feb 2020

Aj moje deti to mali, ked boli male. Tiez sme dostali nejaky olejcek. Ale s tym, ze v ziadnom pripade sa to nesmie zoskrabovat! (aj ked ma to lakalo a obcas som aj kusok zoskrabla, uz vtedy ked to same islo).

27ivana
27. feb 2020

Aj nas 2 rocny to teraz ma. Je to klasicka mliecna chrasta. Ja som zacala umyvat samponom Babe. Tiez ma to prekvapilo v tomto veku 😀

ruzasipova
27. feb 2020

Mliecna chrasta, co maju babatka. Robi sa to doteraz aj mojej takmer 5-rocnej. Tak jej raz zacas umyjem vlasky samponom Babe a zas to na nejaky cas zmizne.

autor
27. feb 2020

Dakujem pekne dievcata. Ja mam malú adoptovanu z domova a neviem ci uz mala niečo take predtym. Dosť s ňou beham po lekároch a ma uz a sebou kopec nepríjemných vyšetrení, takze už ma z lekarov strach, preto vždy zvazujem ci naozaj treba ísť alebo viem poriesit aj bez lekara.

dskjhfdlkdjhl
27. feb 2020

Tak jej skus urobil zabal z oliv. oleja a uvidis. Mozno pomoze a nebude treba behat po doktoroch.

sunny8
27. feb 2020

Tie žlté lepkavé chrasty podľa fotky .. toto ma aj moja dcérka na jednej strane hlávky. Len olej a vycesovat .. ja niekedy do toho supem s nechtami 🙈 príjemný pocit na oči keď sa to olupuje 😂😂😂 a dcérke je príjemne keď ju škrabkam

zabina27
27. feb 2020

nam pomohol ten babe sampon

lindusss2016
27. feb 2020

Moji obaja to maju, neriesim, vlasati su dost, nie je to viditelne. Davala som na to ale bud nejaky olej, alebo este lepsie nam to zislo s nechtikovou mastickou, ale kludne pouzi napr.kokosovy olej za tuha, nechas posobit par hodin a potom zoskrabes

janickacrazy
27. feb 2020

nemusíš ísť k lekárovi, stačí dať olej a vyčesať, má to stále aj moj 4ročný, ale už oveľa menej ako ked bol mladší, hádam to za chvíľu zmizne úplne, aj starší syn to mal tak do tých 4 rokov, potom to zmizlo úplne, používam tiež ten šampon Babe, to pomáha

lluciiiii
27. feb 2020

Aj môj štvor ročný syn to ma používame nato babe šampón na mliečnu chrastu toto je bežne u deti netreba to ale nasilu skrabat to sa vraj nemá len jemne potom hrebienkom vyčesať a ako píšu baby staci aj klasicky olej raz sme dávali olivový ked sme nemali tento šampón a pekne to aj s tým išlo

missviolet
27. feb 2020

To je seborea, mam ju cely zivot. Niekedy ta hlava aj svrbi. Kazna mi idporucala ichtamolovy sampin, strasne smrdi, ale fakt zabera.

lillyjanka
2. mar 2020

moja dcerka ma -mala s tym problem pobehali sme od kožnej ku kožnej sampony ,olivovy olej,babe sampon neomahali musela som vycsesavat a vzdy sa to vratilo.Nasli sme inu koznu poradila nam sampon od wichy a odvtedy musim si zaklopat mame pokoj

kasiopeja01
2. mar 2020

To je u deti uplne bezne. Moji to mali obaja a orave som to docistila stnovi z hlavy a to ma sest. Napustit vanu a votriet do vlasov obycajny kuchynsky olej, po 10-15 minutach vycesat s hrwbienkom klasickym, alebo jemne skrabkat s rukou. Zide to uplne v pohode dole. Niekedy sa to vrari, ale postupne to zmizne uplne. Aspon dcere to mala naposledy ked mala 7 rokov, potom uz nie. Ten kuchynsky olej nam poradila detska primarka.

evik159
2. mar 2020

@mergimar preco v ziadnom pripade nezoskrabovat?

sono2
2. mar 2020

Bože ziadna seborea určite nie. Sú to tie mliečne lupiny. Sú na to špeciálne šampóny. Moja malá má minimálne a staršia mala ako bábätko asi 3 mesačná potom celý čas nič a zrazu ako 3 ročná opäť. Kúpila som špeciálny šampón, myslím, že pomáha.

katrin21
2. mar 2020

Klasicka mliecna chrasta...hustym hrebienkom to odstranuj jemnym skrabkanim a pri zmyvani... mali sme to a pekne tk vzdy zmizlo.normalna vec,ked je to takwto jemne je to ok

mergimar
3. mar 2020

@evik159 lebo sa moze poranit hlavicka. Zoskrabnut/odlupnut az ked samo ide dole. Po 2.-3. naneseni olejceka.