Zmena mena - doklady

lillystranska
8. apr 2018

Baby mam otázku mám kamarátku ktorá si chce zmeniť MENO nie priezvisko čo všetko je k tomu potrebné. Niečo sme o tom už našli ale ako je to s papermi? Napríklad doklady ako vysvedčenie atď. vystaví jej škola nové vysvedčenie s novým menom či ako to funguje?
Ďakujem

simdob
9. apr 2018

ako sa volá, keď si ho chce meniť?

lillystranska
autor
9. apr 2018

meno ma Sasa ale chce byt danielle

nanca5
9. apr 2018

My sme s muzom chceli zmenit v priezvisku dlzen. Ale menit za 100€?? Radsej sme kaslali na to😂

sandrinne
9. apr 2018

Ak chce menit meno tak u nas to slo len kvoli vaznym osobnym dovodom, trauma z detstva, vysmievanie, atd. Meno len tak nezmenia. Vysvedcenie sme nemenili, na poslednom diplome je uz nove, ale neviem ci by ho zmenili... zavisi od skoly.

bublina_
9. apr 2018

Ja som si menila meno (nie priezvisko) v 16tich, preslo to bez problemov. Staci do tych dovodov dat ze sa s nim vobec nestotoznuje, pripadne ze aj okolie ju uz vola novym menom, aj ze sa tak predstavuje. Stalo to 100€ ale to ako mi ta zmena zlepsila zivot ma pre mna nevycislitelnu hodnotu ☺️ S vysvedcenim neporadim, kedze som menila na strednej dostala som ho s novym menom.. ale doklady vratane rodneho listu si je treba obehat a zmenit..