Zlyhávanie obličiek u mladého psíka

7. feb 2022

Ahoj žienky prosím Vas možno sa ti nájde niekto kto ma s tým skúsenost. Mame 2 ročného psíka ktorému zistili na základe odberu z krvy ze ma zlyhávanie obliciek. Zrejme je to vrodené. Strašne ma to dostalo ved ma len 2 roky :(
Máme vlastné možnost chodiť na infúzie ktoré budú však veľmi nákladné ( do toho som v 9 mesiaci tehotenstva čoskoro budem rodiť) so psíkom by sme museli chodiť na infúzie každý týždeň čo časovo neprichádza veľmi do úvahy nakoľko budem mat doma 2 deti, staviame domček, manžel robí.. A vraj aj tie infúzie niesu nicc zdravé pre psíka no ale môžu nemusia pomôcť.. Mňa by zaujímalo ci si tým niekto so svojím zvieratkom prešiel a koľko vaše psíky asi vydržali s tým žiť za predpokladu ze iné príznaky nemajú, papa, pije, je živá a hráva absolútne akokeby jej nič nebolo.. Jedine co sa jej spravili také dva vačky na papulke.. Ďakujem pekne

korra
7. feb 2022

Skusenosti mam (bohuzial), ale len u starsich zvierat...vzdy zalezi, v akom stave, resp stupni sa na to zlyhanie pride. Co do terapie, vzdy bola nasadena nizko proteinova dieta, infuzie na "rozbeh", resp. "preplach" obliciek, na zaciatku aj atb, preparaty proti zvracaniu, resp aby sa zviera "rozjedlo". Preparaty podporujuce regeneraciu...zalezi, co vsetko bude treba a veterinar zvoli.
V prvom pripade sa podarilo sucku zastabilizovat na rok (boli ale aj ine subezne diagnozy), v druhom pripade to bohuzial nastartovat neslo, takze nakoniec bola cca po tyzdni zvolena eutanazia.
Celkovo - pri chronickom zlyhani, resp nejakej vrodenej dysfunkcii, sa to "prezitie" hybe od 1-5 rokov...v zavislosti od mnohych faktorov...v oboch pripadoch, tie oblicky uz zdrave nikdy nebudu 😔 zvazit samozrejme treba aj financie, casovu starostlivost...mozno to skonzultovat este s dalsim vetom...zvolit nejaku konzervativnu terapiu...pokial to pojde...😔

kiki68
8. feb 2022

Neviem ake je to zle, ale skusila by som infuzky a potom speci dietu na oblicky. Vziat po dvoch tyzdnoch hodnoty a uvidiet ci sa to lepsi. Tak mladeho psa je skoda len tak odpisat. Mozno staci trosku pomoct. U stareho psa by to bol iny verdikt, ale mlady pes to moze zmaknut. Moze to byt aj nasledok zapalu alebo otravy

bennn
9. feb 2022

Je to zlé keď je nejaký zdravotný problém u zvieratka, to sa mu už ťažko dá pomôcť. Je to ale to isté ako s ľuďmi... len zvieratká žijú kratšie, tak nám to príde smutnejšie... :(
KEď sa príde na vrodenú vadu, tak je to už len trápenie potom, ano da sa liečiť a stále a stále... ale vysledok bude taký, že možno občas bude lepšie, možno nie, vo vysledku vas to bude stať obrovske peniaze, psikovi nebude oveľa lepšie a nakoniec aj tak je najlepšia možnosť ho uspať... Je to ťažké, ale je to tak. ... Navrhujem si ho užiť čo najviac kým je fajn, a potom sa jednoducho rozhodnúť akou cestou ísť, či ísť do nákladnej a časovo náročnej aj psychicky náročnej navyše liečby, ktorá nemusí pomôcť... alebo no veď viete ako to chodí ... Môj prvý psík tiež mal zdravotný problém neskôr, fenky sú celkovo viac náchylné na takéto problémy.

zla tema na večer...

autor
9. feb 2022

Ďakujem Vám všetkým ze ste prispeli 🙂... Dnes s nou ideme na infúzie, aby sme videli ako zareaguje aby jej to dalo dostatok živín a od konzultovať akú má mať stravu a podobne. A pptom sa uvidí, zatiaľ ns nej naozaj ani nevidno ze by jej niečo bolo tak verím ze ese s nami. Pobudne.. Samozrejme keď bude horšie nenahame ju trápiť sa 🙏 je to ťažké veľmi ale taky je život musím sa len kus upokojít a rátať zo vssekym :/
Držte palce ďakujem

ivetafer
9. feb 2022

Držím palce, podobnú skúsenosť mam aj ja ako malý cca 2 roky pchdzadzali obličky, chodila som na veterinu na infúzie a pomohli psík sa dožil 12 rokov ale celý čas už potom špeciálne gnanulky

kiki68
9. feb 2022

@bennn no toto je velmi vseobecne, ja som mala prave psa s vrodenou vadou, neurologicky pacient a dozil sa nam 12,5 roka. Odisiel na prirodzene kolabovanie srdiecka v tom vysokom veku. Dnes je medicina dost daleko a da sa vela riesit aj vo veterine. Nevidim dovod utratit zviera len tak bez nejakej snahy o liecbu. Kym to zvieratko ma zaujem bojovat, tak spravim maximum. Samozrejme ked je to nejaky nezvratny stav je to bez debaty

autor
9. feb 2022

Ďakujem krásne 🙂 ano tiež si myslím ze taky mladý psíček ma estte snáď dáku väčšiu šancu vydržať co najdlhšie než už naozaj psík v rokoch s takými problémami. No snáď žienky bude dobre veľmi tomu verím 🙏🙏🙏 aspoň mam nádej keď máte niektoré takú skúsenosť dobrú 🙂 ďakujem

dede33
9. nov 2022

@ivetafer ahoj tiež bojujem s mojou fenkou dvojročnou s chronickým zlyhávaním obličiek už rok, je to ako na hojdačke a to že sa ten tvoj dožil 12 rokov je úúžasné.. preto by som sa chcela spýtať čo všetko si mu dávala.. ja ju okrem infúzií, dávkujem 5x denne kadečím - aminavast, ipakitine, picháme jej B12, benakor, plus vitamíny na obličky v takej kostičke.. háranie ju vždy zničí a ideme od začiatku, kastrovať ju nemôžem dať , lebo by to uspávanie neprežila.. ak môžeš prosím napíš mi viac.. dakujem krásne

ivetafer
9. nov 2022

@dede33 ahoj bolo to už dávno, už si presne nepamätám ja som chodila na infúzie a prešlo to a jedol špeciálne granule diétne a boli to od Royal Canin na alergiu lebo nemohol skoro nič jesť lebo sa zo všetkého vyhadzal.....
Je mi to ľúto a držím vám palce nech sa z toho dostane a nech je zdrava.... Nič špeciálne som vtedy nedávala len chodil na infúzie a možno veterinár ešte dal aj niečo ale už si naozaj ne pamätám....

macilaci
22. júl 2024

@ivetafer ahoj
Môžem sa spýtať ako často ste chodili a akú infiziu vám dávali? Ďakujem.

ivetafer
22. júl 2024

@macilaci ahoj vieš čo tuším že týždeň už to bolo veľmi dávno ale asi týždeň každý den

macilaci
22. júl 2024

@ivetafer iba týždeň a dožila sa takého super veku? Vav🩵

ivetafer
23. júl 2024

@macilaci áno

dede33
24. júl 2024

@macilaci ja som chodila kazdy mesiac po 5 dni..a bohuzial teda 24.11.2022 som ju musela dat uspat, bolo to najhorsie co som musela urobit a zazit bola ako moje babo..uz nepomahalo nic, velmi trpela...my sme mali ale tu smolu ze ani jednu oblicku nemala spravne vyvinutu..ked aspon asi maju nejaky tvar alebo aspon jedna je ok da sa s tym bojovat..drzim palce

ivetafer
24. júl 2024

@dede33 to mi je ľúto .....