Zlý spánok a časté nočné budenie ročného syna

peto_vss
5. dec 2017

Ahojte, máme skoro ročného syna ktorý od narodenia mal len minimálne problémy s nočným spánkom, mal rezim spania poobede a vecer zaspaval o 21vej v noci sa zobudil 1x na jedlo a hned zaspal az do rana. No posledny mesiac je to katastrofa, spi ako stale poobede, vecer zaspava o cca 22-23tej a budi sa okolo 2hej nad ranom s placom, je nepokojny a taha do 4-5 rana, potom spi do cca 10tej,cize tento spanok ma rozkuskovany. Viete mi poradit co by mohla byt pricina ? Zubkov ma 8 a doteraz neboli problemy ked mu rastli.Dakujem

bosoriak
5. dec 2017

@peto_vss podla mna ide spat neskoro. Vsetky moje deti v tomto veku uz spali najneskor o 19:00. A moze to byt aj len jednoducho faza, ktora prejde a pricinu nikdy nikto neodhali.

stastnablcha
5. dec 2017

detom sa zvykne menit rezim.. moje deti teda nikdy nespali tak ako mali, boli stale hore, hlavne ked som musela urobit mlieko tak to chvilku trvalo a vrestiak bol hoodne nervny kym svoju davku amilku nedostal a potom trvalo kym sa ukludnil.. ale mozno by som tiez mala kratsi poobedny spanok a vecer skor uspavat.. ono to prejde, neboj 🙂

bam11
5. dec 2017

Presne to iste co momentálne prežívame my. V noci sa zobudí o 2-3 a zaspí o 5-6. Prišlo to z ničoho nič. Nevieme si s sním rady. Dúfam, že to skoro prejde aj tebe aj nám 🙏 🙂

eribel
6. dec 2017

@peto_vss V tomto veku deti prechadzaju na jeden spanok. Skuste vynechat ten poobedny spanok a dat ho na nocny spanok okolo 18.30 plus minus, ako vydrzi. Ono naozaj plati (dlho som neverila), ze nezavisle od toho, kedy dieta zaspi, rano vstane vo "svojom" case a najdolezitejsi a najkvalitnejsi spanok je do polnoci. Ale zase to co pises, ze nadranom je hore 2-3h, nie je normalne, ale poznam znamu z ihriska, ktorej maly do 2 rokov byval od polnoci do tretej hore a chcel sa hrat. Neplakal, ale nechcel spat. Vyrastol z toho, nedalo sa s tym nic. Ale vacsinou su taketo situacie prechodne, odidu z nicoho nic ako prisli.... Drzim palce, aby to bolo co najskor!