Zlúčenie rodiny s cudzincom

mirione78
24. okt 2014

Ahojte, chcem poprosit o pomoc niekoho, kto absolvoval proces zlucenia rodiny s cudzincom. Moj manzel je obcanom z tretich krajin a neviem, ako mame postupovat, aby mohol poziadat o pobyt na SK. Mame rozne info, ale uz som stratena 🙂 tak, ak by mi to mohol niekto polopatisticky objasnit 🙂 neviem, ci ho mam pozvat a ziadat na SK, alebo ma ist na nasu ambasadu, alebo ako... ak by sa niekto nasiel, budem velmi vdacna🙂 dakujem

ervenka
24. okt 2014

tu by ti mali vediet pomoct. www.mic.iom.sk.

nicolle21
24. okt 2014

@mirione78 normalne zajdi ty na cudzinecku policiu pod ktoru spada tvoje bydlisko a oni ti tam vsetko pekne vysvetlia - mne napisali aj na papierik co vsetko mi treba (len to bolo u mna k inemu 😀 ) je dost dolezite, ci uz ste svoji, alebo este nie, ale pokial pojde o zlucenie rodiny, tak si myslim, ze tam nebude problem s udelenim trvaleho pobytu
ak by si potrebovala daco ohladom cudzineckej poradit, tak do ip, ja som bola na sk cudzinka do 2012, kedy som dostala sk obcianstvo 🙂 aj muza a otca mam cudzincov

mirione78
autor
25. okt 2014

@nicolle21 chcela som sa vyhnut stat tam v rade a potom opat, myslela som, ze niekto sa najde, kto mi napise, ake doklady, alebo ako a mozem ist priamo s papiermi 🙂 ale aj tak dakujem🙂

mirione78
autor
25. okt 2014

@ervenka to uz mam prestudovane, ale nenasla som odpoved 🙂 ale dakujem 🙂

ervenka
25. okt 2014

@mirione78 mozno najdes odpoved osobne, ked prides na info den
Ste štátny príslušník z krajiny mimo EÚ a potrebujete poradiť o pobyte, práci či zdravotnom poistení na Slovensku? Príďte 30. októbra 2014 od 12.00 do 16.00 na INFO DEŇ do Migračného informačného centra IOM (MIC) v Bratislave alebo v Košiciach. Môžete tu získať komplexné a bezplatné poradenstvo naraz od príslušníkov oddelení cudzineckej polície a pracovníkov úradov práce, zdravotných poisťovní a právnych konzultantov MIC.

nicolle21
25. okt 2014

@mirione78 rozumiem, ale ono vies, niekedy je lepsie zajst a vybavit veci osobne, aj ti mozu zoci voci inak poradit, ako do telefonu.. univerzalny navod ti asi nikto neda, podla mna cudzincov z tretich krajin posudzuju individualne a vzdy inak, ale tak vy viete lepsie 🙂 kazdopadne sa treba obrnit trpezlivostou co sa tejto institucie tyka 😒
nech vam to dopadne podla predstav

luslus
26. okt 2014

@nicolle21 ja len ze aj ked ide o zlucenie rodiny tak problemy robia aj tak...my cakame 2 roky na akykolvek pobyt, riesime to s pravnikom, miname peniaze a stale nic

nicolle21
26. okt 2014

@luslus ja mam opacne skusenosti.. manzel je z krajiny EU, neboli problemy, pritom zo zaciatku sem prisiel kvoli praci, cize pobyt mu bol udeleny len na zaklade pisomneho prislubu zamestnavatela, ze po udeleni pobytu ho vezmu do prace, do par dni mal karticku vydanu.. a otec sem prisiel este v 1991, rodicia su svoji od 1986 a vtedy sa to vybavovalo este v Brne a vsetko bolo v pohode..
ale ako som povedala, urcite je dolezite aj z ktorej krajiny cudzinec prichadza, Slovensko je stale dost xenofobna krajina

mirione78
autor
30. okt 2014

@ervenka Dakujem ti velmi pekne, bola som a vyzistila som vsetko🙂 toto som na nete nezaregistrovala. vsetko viem, dakujem ti este raz 🙂

mirione78
autor
30. okt 2014

@nicolle21 dakujem za podporu 🙂