Žlté labky kocúrika ragdolla

jana556
28. dec 2020

Ahojte chcela by som sa poradit. Kupili sme kocurika ragdolla bielej farby.Na labkach na srsti ma zlte(akokeby spinave) nejde to umyt. Predosli majtelia to pravdepodobne zanedbali. Dakujem za rady.

ancovicka21a
28. dec 2020

@jana556 to biele macky mávajú..a to neni chyba predošlých majiteľov,ale macka je "špinďura" a nechce sa jej umývať..ale väčšinou taka srsť vypadne a narastie Pekna biela..

domka1205
28. dec 2020

@jana556 nasa mačka-tiež biela ,perzska, to mala z určitého typu granul..zrejme ako sa oblizovala,niečo tam farbilo..zmenili sme a už nebola žlta 😁 aj dr to povedal keď sme sa pýtali ..

jana556
autor
28. dec 2020

@ancovicka21a on sa stale umyva praveze

jana556
autor
28. dec 2020

@domka1205 dakujem za radu ja som este rozmyslala ze ci to nemoze byť od zachodika ked zahrabava,granulky ma este po prvom majitelovi tak skusim kupit ine poradili by ste mi ake?

princeznasevera
28. dec 2020

@jana556 hlavne nie z lidla moji s toho neskutocne hnackuju. Dost si oblubili purinu a the one a whiskas

domka1205
28. dec 2020

@jana556 no tu bola taká žlta,a ozaj na mieste kde sa čistí asi najviac😁 my sme dávali royal canin persian, pozerám že sú aj pre ragdollky 😊 ale teraz aj lacnejšie purina napr.. už bude mat 5rokov,toto bola ešte maca 😁 https://fera.sk/royal-canin-ragdoll-adult-2kg-g...

domka1205
28. dec 2020

@jana556 pre mačiatka ragdoll som videla ružové royal canin 😊

jana556
autor
28. dec 2020

@domka1205 tu su tie labky dakujem za rady skusime zmenit granulky.

ancovicka21a
28. dec 2020

@jana556 aj labky si riadne umýva?ja mam taku skusenost,ze macka kaslala na umyvanie,alebo bola chora..ale,ako píšu baby,moze to byt z krmiva
.a to je naozaj ťažké trafiť..

jana556
autor
28. dec 2020

@domka1205 tieto granulky nam dala predosla majtelka

jana556
autor
28. dec 2020

@ancovicka21a stale sa umyva aj my sme ho kupali.

ancovicka21a
28. dec 2020

@jana556 choroba je zrejme vylúčená..tak potom krmivo..nedávaj kuracie,ako si pridala fotku,ale skus nejake hovädzie trebars..kuracie granule mackam zvyknu spôsobovať problemy..a hlavne vyberaj neprifarbovane..mne sa osvedčilo krmivo Ontario,aj ked je drahšie..a rad senzitive je u mna topka..vyskusaj

jana556
autor
28. dec 2020

@ancovicka21a dakujem za radu

mijunik
28. dec 2020

@domka1205 nááádherná je 😻😻😻😻😻

mijunik
28. dec 2020

@jana556 zlatunký kocúrik 🙂🙂😻😻😻, pozerám, že ťažký pohodár 😁

mukir
28. dec 2020

@jana556 predpokladám ze je bez PP, nevyzerá ako ragdoll, možno mal nejakého predka ragdolla, prepáčte, ale vyzerá ako zanedbaný kocúrik od chovatelky, ktorá chcela iba rýchlo zarobiť, očko ma choré, treba ho zobrať k veterinarovi a granulky treba postupne menit. To žlté ma možno sfarbenie po predkoch, ak to ma špinu, tak si to časom sám umyje.

jana556
autor
28. dec 2020

@mukir my sme ho kupili mame ho dva dni..bohuzial je bez PP akurat zajtra s nim ideme k vet. Tak uvidime

mukir
28. dec 2020

@jana556 držím palce a granulky potom kúpte nejaké kvalitné a hlavne aby boli určené pre mačiatka, tie na fotke sú pre dospelé mačky.

w123
28. dec 2020

ja mam kocurika bieleho s PP a tiez su miesta kde mu srst chyta dozlta.. asi to bude na bielej srsti bezna vec, skus sampon specialne na bielu srst mozno bude neutralizovat tie zlte odtiene 🤷🏻‍♀️ to je asi jedine co ma napada

jana556
autor
29. dec 2020

Dobre rano tak kocurik je uz je u veterinara vecer ideme pre neho dal mu kvapky na tie ocka dufam ze vsetko dobre dopadne

mijunik
29. dec 2020

@jana556 držím mu všetky labky, aby bol čo najskôr fit. A dôležitý bude vzťah medzi vami, či je murko s PP alebo bez PP. Viem, PP má svoj význam v mnohých veciach, ale množstvo lásky sa ním našťastie ovplyvniť nedá. 🙂 Máme u svokrovcov 16-ročného kocúrika Tomáška, je úžasný, narodil sa určite preto, aby rozdával radosť, lásku a dobrú náladu. Je prítulný, najradšej sa vyvaľuje v strede trávnika alebo svokre v kvetoch a asistuje pri vešaní prádla tak, že sa svokre pletie pod nohami... 😄 A to mal ešte pred rokom aj sestričku, tá to už vzhľadom na vek vzdala, Tomy ťahá ďalej. Viem, že téma je trošku o inom, len chcem povedať, že či kríženec, či čistokrvný, či bielučký, či so žltými labkami - na tom nezáleží. Hlavne, aby bol zdravý a aby bol medzi vami krásny vzťah. 🙂

jana556
autor
29. dec 2020
jana556
autor
29. dec 2020

@jana556 uz sa na neho velmi tesime ked sa vrati od veterinara ,lubi nas ked si ho zoberieme na ruky tak nas obijme okolo krku ako male dietatko uz nech je doma