Zlá skúsenosť a vulgárnosť na koníku

katykis
11. jan 2014

Ahojte. Chcem sa podeliť so svojou skúsenosťou na MK, som zvedavá, či máte aj Vy podobné skúsenosti a ako reagujete. Reagovala som na inzerát, kde pani (gumika007) predávala topánky. Trochu ma odrádzalo, že mala iba 1 hodnotenie, ale páčili sa mi a boli nenosené. Odpísala mi, že zmerá vnútornú dĺžku, tak som čakala. Potom sa jej ozvala ďalšia záujemkyňa. Napísala mi, že dĺ. topánok č. 38 je 20,5 cm, čo som nepochopila, preto som napísala, že tej dĺžke nerozumiem. Na ďalší deň na moje veľké prekvapenie bol inzerát zmazaný. Keď som ju požiadala o vysvetlenie, odpísala, že ich už predala. Naštvalo ma to a napísala som jej negatívne hodnotenie, lebo som to považovala za nesériózne jednanie. No ona reagovala vulgárne, čo ma naštvalo ešte viac a odpoveď som zmazala, lebo podobné vulgarizmy nemám vo svojom slovníku a nepatria do slušnej komunikácie. V jej "slušnej" pošte mi vysvetlila, že píšem klamstvá, lebo som napísala, že ich predala 2. záujemkyni, no ona ich dala (alebo predala) kamarátke. Tak som hodnotenie zmazala a napísala som nové, kde som upozornila na jej vulgárne vyjadrovanie. No to som nemala, lebo prišla ďalšia pošta, že neviem čo sú to vulgarizmy a pod. No ako by ste nazvali, citujem : "ja som s vami nevije..la" - schválne píšem s chybou, lebo tak mi napísala a ona nepoužila tie bodky ako ja. Chýb (hrúbok) mala ak nie v každom, tak v každom 2. slove, "y" nepozná, no hrôza. Na jej napádania som nereagovala, lebo mi nestojí za to... Hovorím tomu primitivizmus. Píšem to, aby ste vedeli, čo Vás čaká, ak by ste sa s ňou kontaktovali. Môžu sa slušní ľudia na MK nejako brániť v podobných prípadoch? Ak áno, povedzte ako mám postupovať. Napíšte,ak máte aj Vy takéto skúsenosti.

amee
11. jan 2014

@katykis s vulgarizmom ako takym skusenost na MK nemam, lebo takmer k nicomu sa tu neoplati vyjadrovat... pisem iba do sukromnej temy kde sme nastastie dobra partia a vsetky baby su inteligentne 🙂 ale mam zlu skusenost s negativnym hodnotenim. Konkretne som dala negativne hodnotenie jednej predavajucej-stalo sa mi nieco podobne ako tebe... same vyhovorky a potom, ze ona to nepredava, to nejaka jej kamaratka a podobne somariny tak som jej napisala negativne hodnotenie a osopila sa ona na mna, ze za jej dobrotu ona vyjde na zobrotu - doteraz tomu nerozumiem co tym myslela, lebosa ani neunuvala odpovedat na spravy a ked horko tazko odpisala tak odpoved bola, ze tie topanky su predane napriek tomu, ze mi tvrdila, ze mi ich stopla 😠

shibaba
11. jan 2014

@katykis Nepríjemné, ale presne si "predajkyňu" pomenovala, vulgárnosťou a samotným prístupom akurát odhalila výšku mizivého intelektu. Najväčším nepriateľom je ľudská hlúposť, takže si urobila dobre, keď si ju ignorovala.Samej sa mi na MK nič také nestalo, ale neserióznych primitívov je všade dosť...Myslím, že nahlásenie takéhoto problému adminovi webu by malo takéhoto človeka zastaviť, resp. jeho poštu... 😉

katykis
autor
11. jan 2014

@shibaba 🙂 Ďakujem za radu, porozmýšľam o tom.

katykis
autor
11. jan 2014

@amee 🙂 S vulgarizmom na tejto stránke som sa stretla 1x, s nefér jednaním 2x. Tento prípad som opísala v príspevku 13.10.2013 "Predávajúca mi dala nepravdivé informácie" - ak Vás to zaujíma, môžete si ho prečítať. Takže mám len 2 negatívne skúseností, no našťastie tých pozitívnych je oveľa viac. 😅

zivika
12. jan 2014

Zlu skusenost mam aj ja, nastastie len jednu 🙂 napisala som neg. hodnotenie predavajucej, lebo mi predala kratasy, ktorym chybal gombik a bol na nich flak, ktory sa nedal vyprat...za to mi ona napisala do hodnotenia, ze som spekulantka a nech si na mna ostatne davaju pozor...tak som ziadala admina, nech situaciu vyriesi, no a vyriesil to tak, ze mi ona mala vratit jedno euro a obe sme mali vymazat hodnotenia...uprimne, bola som z toho sklamana, neslo mi o vracanie penazi (aj som jej napisala, nech kasle na to), ale islo mi o to, aby ostatni vedeli, ze nie je uplne ferova, kedze v podmienkach predaja ma napisane, ze predava len veci v 100% stave...takze vlastne nechapem zmysel hodnoteni, ked to admini riesia tak, ze tie negativne mame vymazat...