Život v zahraničí s dieťaťom. Ako ste začínali?

piacere
4. sep 2011

Uvažujeme, rozmýšľame, váhame...

Nájdu sa tu mamičky/rodiny, ktoré sa rozhodli odísť do zahraničia, keď už bolo dieťa na svete? Aké boli začiatky? Aká bola vaša "cesta" mimo rodnú hrudu? Obrátili ste sa na nejakú agentúru, kamarátov, či ste išli na vlastnú päsť? Vyslať na začiatok len partnera, aby urobil nejaké zázemie? Alebo?...

Privítam každý príbeh, každú radu....

slniecko2011
4. sep 2011

Ahoj, my sme sa rozhodli odist zo sr do viedne ked som bola v 3.mesiaci(tj v juni), zaciatok bol tazky v podstate ak sa mam na to pozriet zaciatok este pretrvava, najprv sme si zohnali podnajom, potom manzel pracu a nakoniec som si este pracu nasla aj ja co som bola prekvapena v mojom stave...hmm ja by som urcite cez ziadnu agenturu nesla, my sme rozlietana cela rodina po svete no ani jeden nesiel cez agenturu 🙂 radsej si precitat o danej krajine, pozistovat moznosti ubytovania a prace a odhodlat sa a ist...my jednoznacne nelutujeme tento krok

sisaka
5. sep 2011

@piacere tazko radit, nepises, kolko ma dieta rokov (mesiacov), o ktoru krajinu ide (kazda ma iny system predskolskej starostlivosti - jasle, skolky, opatrovatelky, niekde to moze byt dost financne narocne, ci skolskej dochadzky), taktiez zalezi, aku pracu tam idete robit, mnohe prace sa daju robit z domu, na ciastocny uvazok (napr. niekolko hodin do dna, par dni do tyzdna ...), chcete v zahranici zit, alebo len zarobit a vratit sa ?
My sme odchadzali s jednym 4 rocnym dietatom, mali sme povolenie k trvalemu pobytu a to je vsetko, zacinali sme od nuly a nebolo to lahke, najtazsi bol prvy rok, ale ked sa chce, vsetko sa da zvladnut, bez deti, s malymi, ci velkymi, akurat ked su deti, neda sa tak naplno a robit cokolvek ako bez deti, takze nejake obmedzenia tam su, ale prave koli detom a ich buducnosti, by som to skusila, cim budete starsi a cim budu deti vacsie, tym mensiu chut budete mat menit zauzivane a pustat sa do rizika.

lea132
2. jan 2012

Ahojte,obnovim túto tému,mali by sme sa v blízkej dobe sťahovať do zahraničia. Rozmýšľam,ako je to s detským doktorom,od terajšej dr malu odhlasim a zdravotný záznam mám dať preložiť do daného jazyka či ako sa to robí?

stastnamamulka
7. júl 2012

@piacere @lea132 ahoj dievcata,tak ako ste na tom,pozeram,ze tato tema je uz dost stara,ale snad sa niekto prida 😉 odisli ste alebo ste zostali na SR...momentalne tiez riesime podobnu situaciu a preto hladam info z kazdej strany

dedikatessa
29. jan 2013

Haloo baby tak sa trosku podelte o skusenosti ako sa Vam zije v zahranici s deditckami?

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz