Život po väzení

22. sep 2022

Myslíte, že človek, ktorý vyšiel z väzenia má šancu na slušný život? Nebude problém nájsť si prácu? Dá sa časom zahladiť register trestov?

doriiis
22. sep 2022

Poznam cloveka co sedel 4 roky.Dnes je z neho milujuci manzel a rodic.
Zalezi od toho kolko clovek sedi,za co sedi a v akom stave odtial vyjde

pribinak
22. sep 2022

Veľa zavisi či má podporu okolia a či ten samotný človek vlastne chce
A je rozdiel sedieť napr za nedbalostny trestný čin a rozdiel za vážne delikty (ublíženie na zdravi, lúpežne prepadnutie, znásilnenie, dílerstvo, ….) a je rozdiel či dotyčný sedel 1x alebo či je to recidivista

rikarika
22. sep 2022

Tak ja poznam dvoch co sedeli a teda od slusneho zivota maju obaja daleko. Obaja byvaju s rodicmi, ak by ich vyhodili, stali by sa bezdomovcami, jeden komplet bez zubov, neplati alimenty, do prace ani jeden nechodi...obaja maju ciastocny ID.

bloger
22. sep 2022

Určite áno všetko toto sa dá.

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mistymay33
22. sep 2022

Asi záleží aj podla toho, za čo sedel, ako dlho a v akej napravno - výchovnej skupine. Ak bol niekto vo väzení za nedbanslivostný trestný čin, tak je vysoká pravdepodobnosť, že sa norálne začlení do spoločnosti a bude viesť normálny život. Ak niekto sedí dlhé roky za umyselný násilný trestný čin, tak tam je to s tou nápravou ťažsie... Ide o to, po dlhých rokoch vo väzení bude vedieť žiť normálny život, kde sa bude musieť starať sám o seba, a nie spoliehať sa na to, že 5 krát denne dostane stravu.

autor
22. sep 2022

Skôr som myslela, ako to vníma spoločnosť, či s takými ľuďmi nechce nič mat, a či si nájde v pohode v práci, všade pýtajú životopis...

petamich
22. sep 2022

tak zamestnanie napr. v banke alebo financnej institucii si asi nenajde, kedze tam treba dokladovat cisty register trestov 🤷‍♀️ to len priklad

zalezi aj za co sedel, ako dlho sedel ale stale aj ake ma vzdelanie a co robil pred tym - brat bol vo vazeni, nema ukoncenu ziadnu skolu strednu/vysoku, po prepusteni sa zamestnal vo fabrike a pracuje tam a je relativne spokojny, cize tam kde im nevadi zaznam v registri sa podla mna bez problemov zamestna

derdia
22. sep 2022

Podla toho za co sedi, ked to spachal.. A v alej napravnej skupine. Ja by som nikdy neverila vnapravu vraha napr.

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
23. sep 2022

@jane89 vlastne mas pravdu, nikdy mi nenapadlo, ze pri neumyselnom trestnom cine to bude asi inak a celkovo ako pises, dakujem ti za prispevok 🙂

sherynkamalinka
23. sep 2022

poznam jedneho, navonok je vsetko ok v pohode, ale ked s nim rozpravam, vidim urcite poznacenie spôsobene väzbou. Napr, je velmi paranoidny, vkuse ma pocit ze ho niekto sleduje, odpocuva, ukradne mu veci a podobne.

gabika0825
23. sep 2022

Mojej dobrej kamarátky muž sa vrátil po 10tich rokoch väzenia (zaplietol sa do veľmi zlej partie), už je doma cca rok a pól a žije úplne normálny život. Povedal sám že zmenil úplne pohľad na veci a s prácou tiež nemal problém, už keď sa vrátil tak mu kamarátka hľadala prácu a hneď mal ponuky, volali mu, cize si aj mohol vybrať. Takze je to len o tom, ako sa ten človek zmení. Samozrejme on nesedel za nejaké vedome ublíženie nazdravi, alebo vraždu. Takým ľuďom by som moc neverila. Čiže záleží aj od toho ze za čo ten dotyčný sedel. Veď je veľa prípadov ze niekoho pustia z väzenia a hneď ide zas niečo spraviť.

gabika0825
23. sep 2022

@sherynkamalinka To je ale psychická porucha. To nie je väzením.

sherynkamalinka
23. sep 2022

@gabika0825 predtym taketo stavy nemal

gabika0825
23. sep 2022

@sherynkamalinka ale to neznamená že by nemal vyhľadať odborníka

autor
2. okt 2022

@doriiis za čo sedel?

diwotworna
2. okt 2022

Najdôležitejšie je či mu budeš veriť a viem o čom rozprávam, môj partner má ešte nikdy nenechal v štichu ale musíš ho poriadne spoznať, či mu veriť môžeš ale minulosť máme každý tu nezmeníme ale treba nechať minulosť minulosťou každý si zaslúži šancu na nový začiatok 😉

doriiis
2. okt 2022

Za marihuanu..

micusa2222
19. sep 2023

a začo ten človek sedel ?

lea299
19. sep 2023

Stále si nám nenapísala, za čo ten daný človek sedel. Ak to nebolo niečo až tak moc závažné, tak si myslím, že pri snahe sa bude vedieť začleniť znova do spoločnosti a aj si nájsť prácu. Druhú šancu si zaslúži každý

deninka233
19. sep 2023

Aktuálne mi vedľa v miestnosti búchajú roboši, ktorých “vedúci” sedel v base. Vyšiel von, pozháňal partiu štyroch maníkov a makajú. Primárne sa nechávajú prenajať od veľkých stavebných firiem ako partia, ale nemajú problém ani takto dobehnúť a spraviť. Vedúci je podnikavý, až mi z neho zuby klepú - nič nie je problém, všetko vyrieši, vybaví… je to taká povaha. Sedel za krádeže, ale detaily nepoznám.

mima1608
19. sep 2023

Ja poznám jedného čo sedel. Teraz je ženatý, má dieťa, pracuje, venuje sa rodine a koníčkom. Kým som sa rečami nedozvedela, že sedel, tak by som to v živote doňho nepovedala.

gabikaa96
19. sep 2023

U nás v rodine tiež bol taký čo sedel, teraz už má rodinu,pracuje je slušný človek,iba raz spravil hlúposť.