Život na Havaji

14. apr 2024

Moja vysnívaná dovolenka, na ktorej som ešte nebola ☹️ ani na žiadnom takomto ostrove, takže ma prosím nesúďte 😀 .. aké je tam podľa vás žiť? Keby sa tam presťahujeme ako začať život, aká tam je práca pre prisťahovalcov? A tak celkovo, ma to zaujíma ten život na tom havaji alebo na takýchto podobnych ostrovoch. Dúfam že raz sa tam dostanem na dovolenku a už nikdy z tade neodidem 😍🙏

grace55
14. apr 2024

Bola som tam na dovolenke nedávno. Bolo to úžasné, ale život miestnych nie je ľahký, kvôli cenám nehnutelnosti, su vraj drahšie ako v Kalifornii a práci. Boli sme na Big Islande, tropický raj, úžasné jedlo, more, vsetko, ale videli sme ako žijú miestni a teda nič moc. Skus poguglit, je o tom veľa, podcasty, reportáže...

catlyn
14. apr 2024

Ahoj, aby si tam mohla zostat zit musis mat zelenu kartu, tak ako v USA

jenn7
14. apr 2024

Mna zaujalo, preco ta uchvatil prave Havaj. Na dovcu by som isla hned, ale zit….co ja viem…

autor
14. apr 2024

@grace55 ďakujem krásne, a čo sa tyka dovolenky. Pozeram hotely ale absolútne ziadne neviem nájsť all inclusive alebo aspoň raňajky no vôbec, ako ste tam mali? Či ste sa stravovali v miestnych restikach?

autor
14. apr 2024

@catlyn aha tak to som nevedela

autor
14. apr 2024

@jenn7 neviem prečo, ale láka ma strašne, tri roky už "kupujem" letenky hotel ale bohužiaľ je to trosku drahe.. a hlavne asi to že tam je teplo (teda aspoň si to myslim) 😂 ja som zimomriavka

grace55
14. apr 2024

Bývali sme v Holiday Inn v meste Kona, s raňajkami a jedli sme von, väčšinou v takých rodinných malých restikach a bistrach alebo sme si niečo kúpili v supermarkete. Ceny porovnateľné ako inde v USA, možno aj lacnejšie, ovocie sme kupovali vonku na trhoch. Mali sme prenajaté auto, kvôli výletom. Keď budeš plánovať, porovnaj si jednotlivé ostrovy, možno nájdeš lepšie ponuky. Naš Big Island je taky tichší, vraj na rodinné dovolenky.

autor
14. apr 2024

@grace55 tak to je super, ďakujem pekne za objasnenie 😁 mne väčšinou našlo hotely v Honolulu alebo Waikiki.. ale ako som čítala tak Honolulu je v strede mesta

feeewa
15. apr 2024

My sme boli na Oahu a Maui a byvali sme po kempoch (ktore su tam krasne cistucke na super urovni, tam si mozes vybrat rozne varianty od chatiek/po stan) a ceny su o dost lepsie ako za hotely… na vecer sme si vzdy hodili nieco na gril, malo to krasnu atmosferu… inak sme mali tiez auto, na Hawaji je skoda ostavat na jednom mieste… presli sme oba ostrovy cele dookola aj vdaka kempom, striedali sme ubytka… videli sme neskutocne moc a boli skoro mesiac, na Maui sme sa rovno zobrali 😂 a veru nas to az tak moc penazi nestalo.

Milujem Hawaii, je tam nadherne, my sme stretli skvelych ludi, aloha spirit je fakt vsade…

Urcite sa budeme vracat… mozno aj na ine ostrovy, ale zivot tam podla mna pre cudzinca nebude moc jednoduchy, ako vsade… a hlavne Hawaii je obraniceny ostrov… skus najskor mozno tu dovolenku a sama uvidis.

Ak by si chcela dake rady/skusenosti, kludne mi napis spravu 🙂

lahela
15. apr 2024

Kamarátka tam žije už pár rokov, učí na strednej škole, žila aj inde v Amerike, 2x za rok chodí domov a my s kamoškami dúfame, že aspoň raz pôjdeme my za ňou 😀

bambieblue
15. apr 2024

A čo tak ísť žiť na Bali? Veľa slovákov tam odišli žiť. Aj náš sused jedného dna sa pobalili on žena a ich 2 deti sadli do auta a odišli. Už tam žijú 3 roky 🙂

fido69
15. apr 2024

Na Hawai a ani Bali som ešte nebol a ani neviem čo by som tam robil. Existuje toľko krasnych a zaujímavých destinácii, že na tieto "snobárne" nemám čas. 😉

h2
15. apr 2024

@fido69 Tento prínosný príspevok autorke určite veľmi pomohol. 🙄

fido69
15. apr 2024

@h2 Veď ma poznáš. Keď môžem, rád pomôžem. 😉

majlo1234
15. apr 2024

Ostrovny zivot byva specificky, taky pomalsi. Ale prave hawaii je na zivot velmi draha lokalita

melanta
15. apr 2024

Budem veľmi kritická, ale podľa mňa faktická. Ako si došla na nápad žiť a pracovať na Hawai? Len tak pretože sa ti Hawai na obrázkoch a v telke páči? Si tu v diskusii prekvapená, že na Hawai potrebuješ zelenú kartu ako v USA. Že tam nevieš nájsť all inclusive rezorty. Ak sa ti nejaká krajina páči tak, že si tam vieš predstaviť žiť a pracovať, tak najprv si pozisťuj všetky možné informácie, ako sú povolenia, zdravotná starostlivosť, školstvo, bývanie, práca, sociálny systém. Toto všetko keď budeš mať pozisťované, potom začni uvažovať, či sú to podmienky vhodné pre teba a tvoju rodinu. Bez ohľadu na to, o akú krajinu ide, vždy je to najjednoduchšie vtedy, ak jeden z dvojice má job a skúsenosti, po ktorom niekto skočí a zamestná ho s dobrým príjmom. Potom sa jednoduchšie sťahuje aj rodinu. Navyše je potrebné si uvedomiť, že sú krajiny, ktoré sú krásne na dovolenku, ale na život sú nákladné. Hawai je úžasný áno, vrátim sa tam ešte niekoľkokrát. Ale ty si tam ani nebola, ani nevieš, že to nie je destinácia s all inclusive rezortami, ani si si nedala námahu pozisťovať si ani len elementárne informácie. Možno to skús a zistíš, že ak je Hawai pre vás už roky drahá destinácia na dovolenku, tak bude aj na život a možnosti. Žila som vo viacerých krajinách, rada kohokoľvek podporím, ale je potrebné aby to bolo v rámci reality.

autor
15. apr 2024

@feeewa tak to gratulujem ! 🥰 je to super takto počuť skúsenosti ľudí a tak, ďakujem za rady 😁

autor
15. apr 2024

@lahela pôjdem s vami 🤣🤣

autor
15. apr 2024

@bambieblue ja obdivujem takých ľudí že sadnú a už sa nevrátia, mňa už tu na Sk proste tu žiť od výplaty k výplate ach...

autor
15. apr 2024

@majlo1234 aj som si myslela, ale tak na tu dovolenku sa raz dostanem

katka0123
15. apr 2024

To vypoveda o tom, ze nemas nic zistene. Uz sa chces na niekoho vesat 🙂 Ajnked len obrazne, s humorom. Vies ze aby si vobec mohla ist do USA na dovolenku potrebujes ESTA? Ze na letisku ta imigracni mozu preklepavat z tvojich aktualnych financnych prostriedkov v USD? To je len minimum. Odporucam googlit, citat, pozerat videa. Ceny leteniek, poistky... to su ine palky. Ak tam chces zit, potrebujes social security, a hrozne vela inych veci. To je na zaciatok velke susto. Financne, aj organizcne.

autor
15. apr 2024

@melanta ja si to všetko uvedomujem že to nie len tak, čítala som už rôzne články o živote na ostrovoch alebo aj na havaji ale tu zelenú kartu som nejak prehliadla .. boli sme vo Švajčiarsku tam sme bývali a pracovali .. bohužiaľ kvôli práci na farme som musela odísť lebo mám kolená v riti no ale to je jedno, ináč by ma ani nehlo ísť domov .. proste ja som už z tohto Sk znechutená .. a tým nemyslím to že kto je prezident atď.. ale z toho že žijeme od výplate k výplate .. posielam všade inde životopisy samozrejme ma nechcú .. idem akurát na VŠ od septembra, takže dúfam že s touto VŠ budem mať lepšie platenú prácu a nebudem sa chcieť sťahovať z tadiaľto.. ďakujem za tvoj komentár, viem že je to tam drahé ale proste ma to láka, možno keď tam pôjdem len na dovolenku tak už to nebudem chcieť 😀 .. každopádne určite bez dovolenky, aby som vedela ako to tam aspoň funguje, by som sa len tak nikde nestahovala

melanta
15. apr 2024

čítala som už rôzne články o živote na ostrovoch alebo aj na havaji ale tu zelenú kartu som nejak prehliadla - čítaj odborné články, informácie na ambasáde, ministerstve zahraničných vecí a podobne, nie cestopisy, zisťuj si odborné informácie o tom, ako v krajine funguje sociálny systém, koľko stojí zdravotníctvo a školstvo. Neviem, na akú VŠ ideš a akú prax a koľko rokov budeš potrebovať, aby si bola zaujímavá pre pracovný trh mimo SR, ani akú prácu má manžel. Ak ste v zahraničí robili manuálnu prácu, na Hawai by si žila ešte horšie ako od výplaty po výplatu. To je krajina, v ktorej sa dobre žije tým, ktorí majú dobre platené pozície.

autor
15. apr 2024

@katka0123 nie nevedela som to .. ja som v živote neletela na dovolenku, a tuším že to len tak nebude že kľudne hocičo sa môže stať na tom letisku.. najďalej som bola v Chorvátsku. Ja len by som chcela zmeniť tento môj život, pokúšam sa to tu ale jednoducho to zatiaľ nejde 😀 snívam o tom havaji ale je mi jasné že keby že fakt tam idem žiť tak to nie je len tak .. a keby už som rozhodnutá že idem tak všetko dôkladne poprecitujem čo ako, len som chcela nejaké skúsenosti od ľudí ako sa im žije na takýchto miestach

fido69
15. apr 2024

Hawai je 50. štát USA. Takže podmienky imugrácie a práce sú rovnaké ako v celých USA. 😉

mk1111111111
15. apr 2024

Ak ponukas profesne nieco, co by sa om hodilo, tak by to bolo lahsie. Takych ludi dobre zaplatia a tym sa tam aj dobre zije. Ale, to je tak vsade na svete. Skus si najst nejake clanky od ludi, co tam ziju a pracuju. Oni zvacsa vysvetluju, ako tam prisli, co tam treba zariadit a aky je klasicky bezny zivot tam.

autor
15. apr 2024

@melanta ďakujem 🙏 .. idem ako IT. Ak budem končiť Bc samozrejme budem chcieť ísť ešte vyššie, nie skončiť len s Bc. Ale to je ešte ďaleko.

autor
15. apr 2024

@fido69 super ďakujem 😆

veverickav
15. apr 2024

tak s IT su uz vyhliadky lepsie 🙂 drzim palec

autor
15. apr 2024

@mk1111111111 super, popozeram niečo na nete