Zimné topánky s orto tvarovaním

ajsha123
18. dec 2022

Dobrý deň, hľadám kvalitné zimné topánky, také, aby boli pohodlné na nohu (nie tvrdé, nie klopkacky, nie klasické čižmy...), ktoré majú ako tak tvarovanu ortopedicku stielku, idealne s Goretex membránou... Tj.vzdy som nosila takéto topánky, hlavne, aby boli pohodlné. Ale, v poslednej dobe mam problém s maličkom... Potrebujem také, čo sú typu barefoot, cize široké vpredu... Lebo v mojich terajších topánkach, nech sú akokoľvek kvalitné, neviem chodiť, tak ma ten prst bolí... Ďakujem za rady a usmernenie, kde hľadať....

jaroe
18. dec 2022

@ajsha123 tak potom barefoot s vložkou. Pokiaľ nemáš najdlhší tretí prst, štandardné topánky majú všetky neprijateľný tvar špičky, to by si musela kúpiť o dve čísla väčšie

ajsha123
autor
18. dec 2022

@jaroe nie, mám najdlhší palec, ale rovnomerne oproti ostatným prstom. Taky prirodzený tvar nohy... Žiadne dominantné prsty...

reenie
18. dec 2022

@ajsha123 skúšala si Rieker? Majú 3 druhy šírky topánok..úzke, klasické a široké..ja som si náhodou raz obj.botasky a nevšimla si, že je tá rozšírená velkosť, sú super pohodlné a majú dosť miesta..

jaroe
18. dec 2022

@ajsha123 no veď toto, väčšina ľudí má najdlhší palec a napriek tomu je väčšina topánok tvarovaná ako šíp - na strane palca sa zužuje. Pre mňa nepochopiteľné už. Pre koho to šijú?