Žiadosť do domova dôchodcov

nikolet_89
26. máj 2013

Ahojte maminy potrebujem radu. Nas stryko nema rodinu ziadnu okrem nas ma uz 76 rokov a rozhodol sa, ze chce ist do zariadenia, najlepsie do takeho, kde je aj lozkova cast. Nasla som si uz aj niake na nete, ale chcela by som sa poradit, ak s tym mate niektora skusenost, ci je lepsie podat ziadosti do viacerych, alebo staci podla skusenosti podat si len do jedneho zariadenia. Chcel by ist cim skor, na kolko ma vela diagnoz a neciti sa uz najlepsie. Dakujem za kazdu radu

saska.t
26. máj 2013

@nikolet_89 no skusila by som to vo viacerych zaariadeniach,dopyt je velky a ponuky nestacia,ale vopred ta upozornujem,ze bez uplatku to nepojde hlavne v BA a okoli....samozrejme ak nechces cakat roky 😅

nikolet_89
autor
26. máj 2013

@saska.t vsak to mi je jasne, nastastie peniaze pre uja problem niesu, no bude to sranda vybavovat vsetko dvojmo...skor som rozmyslala ci nebude lepsie vybrat si niake cca 3 a ist tam osobne ci vobec miesto maju a dohodnut sa s nimi, ze donesieme podklady co myslis

saska.t
26. máj 2013

urcite si treba vybrat aspon 2-3 a zistit aku dlhu cakaciu doba priblizne maju a samozrejme aj osobna prehliadka,niektore su fakt pod uroven a samozrejme musi sa to pacit hlavne strykovi,my sme mali babku vo Vojke,izby teda nic moc za tie prrachy,ale personal a osadenie bolo vyborne a poctive a to sa v dnesnej dobe rata,ale to uz je aspon 10 rokov ... @nikolet_89

nikolet_89
autor
26. máj 2013

@saska.t aj my sme mali na Marotyho v meste babku, ale tam je kapacita moc mala a navyse je to tam vazne sama geryatria s vaznym stavom a stryko by chcel byt na izbe sam, nakolko je dost samotar...no mame o starost postarane, ale tak aj nam to pride vhod

wena
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cta
27. máj 2013

@nikolet_89 Ahoj v prvom rade treba rástať s tým, že čakacia doba na miesto je okolo 2 roky. Funguje to asi tak, že prídeš zaznamenajú si ťa vypíšeš dotazník oni ťa zaradia do poradovníka a treba už len čakať. Čo sa týka toho samostatného záleži od zariadenia ale poväčšine dávajú starších ľudí k sebe takže na izbe môže byť sám ale aj s 1 navyše. Bohužial kapacita nepustí takže držím palce a pevné nervy je to na dlhú trať 😒